What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Προτάσεις για ταινία

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,797
Το Metal Lords είναι μεγάλη ταινιάρα.

Πέραν τούτου, απόλαυση το έργο, δεν τα φκιάνουν πια έτσι.

Τα 'σπασε το Metal Lords.-
274083682_6994463240626694_3912525665988936893_n.jpg
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,932
Θλιβερότερη συνειδητοποίηση όλων; Πλέον ταυτίζομαι περισσότερο με τον καραφλοχαίτουλα γλοιώδη μπαμπά του μεταλά, παρά με τον ίδιο το μεταλά :D
αμα εχεις και το ιδιο ντυσιμο μιλαμε για fashion icon.
 

Borracho

Ancient Red Dragon
Joined
Nov 26, 2012
Messages
12,538
Μόνο τις Τετάρτες που πάω στο Τένις Κλάμπ. Τις Πέμπτες έχουμε σκληρό Wall Tennis και φοράω την σομόν μπαντάνα μου, να με τρέμουν όλοι οι ινβέστμεντ αντβάιζορς στο κάντρι κλάπ.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,489
Κακοήθειες.

Εξαρταται απο το τι προσφερει η αεροπορικη εταιρια.Συνηθως εχουν ταινιες που μας εσπασαν τα @@ με δαυτες.
Σε αεροπλανο αραβικης εταιριας, οπου ηταν σαν την αγορα του Αλ Χαλιλι, εγω εβλεπα το Argo με τον Ben Affleck στο επαναστατημενο Ιραν. Ωραια ταινια αλλα την εβαλα γιατι ταιριαζε με το περιβαλλον. Συνηθως, επειδη ειναι ηλικιακη απαιτηση, παιζει υπνος μετα ροκ μουσικης, φαι και παλι υπνος. Δεν πινω υγρα για να μην χρειαστει να σηκωθω για κατουρημα. Απο συνηθεια, γιατι σε αυτη την ηλικια δεν χρειαζεται να ανησυχω για τον διψασμενο μου προστατη. Συνηθως τρωω κατι με ρυζι, γιατι το Νο2 δεν περναει απο τον προστατη και φοβαμαι μηπως πεσω ή παω απο το Νο2.

Εαν παιζει και λαλιστατος πιλοτος, δεν παιζει ουτε μουσικη. Καθε δυο λεπτα κοβεται η ταινια/μουσικη για να ακουσω τον πιλοτο να τραγουδαει aces high.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,379

Και αυτό είναι μόνο η αρχή. Οι κατ' εξακολούθηση αυτοϊκανοποιούμενοι σινεσνόμπ θα υποστούν πραγματική πανωλεθρία, θα ζήσουν σε πραγματικό χρόνο τον βασανιστικό θάνατο του "σινεμά" και οι υπόλοιποι θα απολαμβάνουμε τα ζεστά δάκρυά τους με ποπκόρν και κοκακόλα στις αίθουσες που κάποτε ήταν το βασίλειό τους. Τα ουρλιαχτά πόνου αυτής της αποκρουστικής σνομπαρίας είναι μουσική στα αυτιά μου.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,489
είναι μουσική στα αυτιά μου.
Οι επιπεδες αισθησεις σου μπορουν να συλλαβουν μονο ηχους που μπορουν να υποκριθουν την μουσικη, οπως υποκρινονται τα bot τον ανθρωπο.
Δακρυα; Το καλυτερο μαντηλι ειναι οι αναμνησεις. Εσεις, η γενια με το πολυχλωριωμενο διφαινυλιο στο αιμα της, τι αναμνησεις να εχετε απο την οπτικη βιομηχανια; Ξεχνατε τις εντυπωσεις του χθες. Ποιος ποσταρει σημερα, το iron man ηταν ταινιαρα. Μονο οταν εβγαινε το νεο, για την συγκριση. Θελετε ανθρακουχο μολυβονερο για να παει κατω αυτο που παρακολουθειτε.
Τα αληθινα δακρυα θα ερθουν απο εσας, οταν τα παιδια σας επαναστατησουν.
Παλι Ο Καπτεν κοκκινοσωβρακακης ρε γερο; μπουχτησαμε με την ανακυκλωση. Τα δακρυα μας θα ειναι αυτα της δικαιωσης.

Οι πιτισιρικαδες ειναι σκουπιδοτενεκεδες ανουσιων πνευματικων δικαιωματων. Τι ειναι το πνευματικο δικαιωμα χωρις το πνευμα;
 

captain kal

Death Knight
Joined
Dec 2, 2012
Messages
3,333
Και αυτό είναι μόνο η αρχή. Οι κατ' εξακολούθηση αυτοϊκανοποιούμενοι σινεσνόμπ θα υποστούν πραγματική πανωλεθρία, θα ζήσουν σε πραγματικό χρόνο τον βασανιστικό θάνατο του "σινεμά" και οι υπόλοιποι θα απολαμβάνουμε τα ζεστά δάκρυά τους με ποπκόρν και κοκακόλα στις αίθουσες που κάποτε ήταν το βασίλειό τους. Τα ουρλιαχτά πόνου αυτής της αποκρουστικής σνομπαρίας είναι μουσική στα αυτιά μου.

giphy.gif
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,489
Μα δεν αστειεύομαι!

Ουτε εγω αστειευομαι. Ειδες τι επαθε ο @Chronomancy. Μια που πεταξε λασπη στο witcher και μια που "εξαφανιστηκε".
χρονομαν, πλακα εκανα ρε συ, γυρνα πισω. Θα νομιζουν οτι σε εξαφανισα.
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,932
παλι για κινηματογραφους ξεκινησατε?
 

Thaxll'ssillyia

Φραγκολεβαντίνος μπιφτεκάς
Joined
Feb 11, 2021
Messages
2,000

"Κάποτε λέγαμε «Η νέα ταινία της σειράς…». Οι δε παλιοί μαρκετινίστες είχαν κάποτε σκαρφιστεί το μεγαλεπίβολο «saga». Ωραίο, μόνο που τότε είχες να κάνεις με το νέο sequel του «Νονού». Τα τελευταία χρόνια παρατηρώ πως αυτή η ορολογία, μαζί με τα παρεμφερή που αντιστοιχούσαν διεθνώς, έχει αντικατασταθεί παγκοσμίως με τον όρο «franchise». Τα sequel βέβαια δεν αποτελούν κάποιο πρόσφατο «Δυτικό» φαινόμενο. Συνόδευσαν την αφηγηματική τέχνη από τα πρώτα της βήματα – αν θεωρήσουμε sequel την Οδύσσεια δηλαδή. Σήμερα όμως, ο όρος «franchise» μου αρέσει περισσότερο: Με παραπέμπει σε αλυσίδες fast-food και καταστημάτων ρούχων. Ταιριάζει. Άλλωστε τι αποζητά ο Αμερικάνος τουρίστας (τυχαίο παράδειγμα) όταν ταξιδεύει μέχρι τη Βενετία (εξίσου τυχαίο παράδειγμα) για να χωθεί σε ένα McDonald’s; Την ασφάλεια ενός γνώριμου, ασφαλούς περιβάλλοντος όπου οι γεύσεις, οι φορεσιές και οι άνθρωποι, είναι ακριβώς όπως τους περιμένει – σε αντίθεση με το χάος του «έξω». Και τώρα που η πραγματικότητα μας μεταλλάσσεται μέρα με τη μέρα, με τις ζωές μας στο «έξω» να γίνονται όλο και πιο χαοτικές, κάπως έτσι μπαίνουμε κι εμείς να δούμε αυτές τις ταινίες, σαν ανασφαλείς τουρίστες. Δεν το γράφω ελιτίστικα ούτε κρίνω κανέναν, λογικό να ζητά ο κόσμος κάποια ασφάλεια, οι καιροί είναι ζόρικοι[...]

"Το ερώτημα για μένα που το γράφω πάντως είναι το εξής: Σήμερα ο κόσμος πάει μαζικά σινεμά μονάχα στην Ασία. Στη Δύση ο καναπές (ελέω αφραγκίας και βολεψιάς) έχει – έστω και προσωρινά – νικήσει. Οι μόνες δε ταινίες που πραγματικά συντηρούν τον «μύθο» της συλλογικής εμπειρίας, αν δεν απευθύνονται αποκλειστικά σε παιδιά, αποτελούν το νέο «επεισόδιο» κάποιου franchise. Διόλου τυχαίο που το sequel του “Sonic” είναι καρφωμένο στο νο.1 του ελληνικού box office για δεύτερη συνεχή εβδομάδα - συνδυάζει και τα δύο. Οπότε πως να αντιμετωπίσεις μια ταινία σαν το «Φανταστικά Ζώα: Τα Μυστικά του Ντάμπλντορ»; Σαν κριτικός, που αναζητά μια ανανέωση στον όποιο μύθο, μια έκπληξη, μια δουλειά σε ένα άλλο επίπεδο, ένα σινεμά πιο θαρραλέο; Ή σαν τελευταίος κρίκος μιας αλυσίδας ποιοτικού ελέγχου; Και πότε παύουμε να είμαστε αυτό στα μάτια όσων μας διαβάζουν; Αναρωτιέμαι." [...]
 
Last edited:

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,665
"Σήμερα ο κόσμος πάει μαζικά σινεμά μονάχα στην Ασία. Στη Δύση ο καναπές (ελέω αφραγκίας και βολεψιάς) έχει – έστω και προσωρινά – νικήσει [...]

Άσχετο-σχετικό:


Θα είναι για πάντα αστείο το πώς το προοδευτικό και woke Hollywood κάνει όμορφες κωλοτούμπες όταν το διακύβευμα είναι τα εξίσου όμορφα λεφτά της Κίνας.
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,797
καλως τον τιναπιδη.
Αυτό σκεφτόμουν κι εγώ. Merge τιναπείς-σκελετίδη vibeάρει το πιο πάνω ποστ. Λετζίτ φαίνεται.
 
Top Bottom