What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Συζήτηση για τις next gen κονσόλες

shredder

Death Knight
Joined
Sep 17, 2013
Messages
4,418
Η χαρα μου δεν περιγραφεται με ολα απου διαβαζω για xbox series και playstation 5 που καιγονται ΧΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΑΧΑΧ
Ισως ετσι αποφαισουν καποιοι κονσοαλαδες να παρατησουν τις κονσολες και να αρχισουν να παιζουν στα pc!
 

vtheofilis

Death Knight
Joined
Dec 11, 2012
Messages
4,435
Λογικά φοβούνται για hacking, μέσω κάποιου κενού ασφαλείας.

Σύγκριση από το DF του DMC 5, για PS5 και XSX:

 
Last edited:

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,381
Sony: "Εμείς είμαστε πιο γρήγοροι! Έχουμε τον καλύτερο SSD!"
Microsoft: "Όχι, εμείς είμαστε πιο γρήγοροι, έχουμε Velocity Architecture!"

PC:
tenor.gif
 

chek2fire

Mind-flayer
Joined
Dec 14, 2012
Messages
2,154
τελικά αρκετοί αναφέρουν και στο support της microsoft προβλήματα με shuttdown της κονσόλας.


το έχω διαβάσει και εδώ σε Ελληνικό forum να συμβαίνει αυτό.
To δεύτερο bunch έρχεται στις 18 καθώς το game.co.uk έχει βγάλει για τότε τα νέα του preorder

 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,476
Microsoft "ευχαριστούμε αγαπητοί beta testers, θα σας στείλουμε τις καλές σε λίγες μέρες" :p
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,381
Τον νου σας όσοι θα παραλάβετε PS5 την άλλη εβδομάδα, αναφέρονται πολλαπλά προβλήματα. Πολλά crashes, το rest mode δεν δουλεύει σωστά, η lan port δεν δουλεύει σωστά, η μεταφορά αρχείων από εξωτερικό δίσκο μπορεί να brickάρει την κονσόλα κλπ.
 

chek2fire

Mind-flayer
Joined
Dec 14, 2012
Messages
2,154
αρά το αφήνουμε στην άκρη και περιμένουμε το πρώτο firmware upgrade :p
Oπως και να έχει είναι μεγάλο ρίσκο η day one αγορά στην τεχνολογία.
Tην ίδια ώρα που sony και microsoft βγάζει τα super duper θηρεία της στην αγορά η Nintendo... :p

 

shredder

Death Knight
Joined
Sep 17, 2013
Messages
4,418
χαχα κάνω, αλλά όλα τα games στον HDD τα έχω :p
Και εγω μεχρι τον Ιολιο ολα στον ΗDD Τα ειχα . Απο τοτε ομως που πηρα το χτηνος Corsair Force MP600 2TB τα βαζω ολα ssd. Πρεπει να παρεις και εσυ εναν τετοιο! Γιατι εχουν πεει οτι καποια παιχνιδια οπως resident evil 8, death lopp, ghost wired tokyo.... ΔΕΝ θα τρεχουν καν σε HDD., Αρα θα αναγκαστουν ολοι να παρουν ssd ! 430 ευρω τον πηρα και ηταν τεραστια αναβαθμιση για το pc. Παρε και εσυ εναν!
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,476
ναι οκ εγώ είμαι πτωχός όμως.
Αν θες να κάνεις κανένα ντονέτιο πάντως, αν και έχω πάπλωμα με χελωνονιντζάκια και όχι με σρέντερ, καλή καρδιά όμως ε;
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,476
Αν και κατώτερη των περιστάσεων στα των κονσολών μένει απυρόβλητη από όλους, της αξίζει custom made παράσημο (y)
βασικά έχει δημιουργήσει τις δικές της περιστάσεις και σε αυτές δεν είναι ποτέ κατώτερη, αν ζούσε ο Steve Jobs θα του έτρεχε σαλάκι από αυτό το φοβερό reality bending :p
 

vtheofilis

Death Knight
Joined
Dec 11, 2012
Messages
4,435
Η Minty παίζει στα φορητά μόνη της, και είναι η μόνη που έχει πραγματικές αποκλειστικότητες.

Σύγκριση γραφικών στο Watch_Dogs: Legion από το Digital Foundry μεταξύ PC και XSX:

 

bald_killer

Death Knight
Joined
Jul 26, 2014
Messages
3,889
Τον νου σας όσοι θα παραλαβετε πρωτού αγοράσετε PS5 την άλλη εβδομάδα, αναφέρονται πολλαπλά προβλήματα. Πολλά crashes, το rest mode δεν δουλεύει σωστά, η lan port δεν δουλεύει σωστά, η μεταφορά αρχείων από εξωτερικό δίσκο μπορεί να brickάρει την κονσόλα κλπ.
 

chek2fire

Mind-flayer
Joined
Dec 14, 2012
Messages
2,154
Πάντως στο insomnia αρκετοί χρήστες επιβεβαιώνουν και τα δύο βασικότερα προβλήματα που έχουν αναφερθεί για το xbox.
To ένα και ποιο σοβαρό είναι το shutdown της κονσόλας μετά από κάποια ώρα gaming. Αυτό νομίζω είναι το ποιο σοβαρό και μπορεί να είναι και hardware.
To δεύτερο είναι τα προβλήματα με το blue ray του.
Tην ίδια ώρα στο παράλληλο σύμπαν της nintnendo



τώρα τα game στην κονσόλα της sony οι τιμολογήσεις τους είναι στο θεό αλλά νομίζω κάποιος αγοράζει μια κονσόλα της sony για τις απολειστικότητες της όπως και στην nintnendo. Το xbox το αγοράζει κάποιος νομίζω που δεν έχει την δυνατότητα να διαθέσει τα ποσά που απαιτούνται για να στήσει ένα καλό pc.
 
Top Bottom