What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Συζήτηση για τις next gen κονσόλες

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,931
Ο Cerny ποτέ δεν είπε ότι δεν θα έχει αντίπαλο. Τα press και τα Fanboys το βγάλανε αυτό. Το ξαναειπα ότι αυτοί μια ολόκληρη παρουσίαση του Cerny την πέταξαν στα σκουπίδια και κράτησαν μόνο ότι θα έφερνε κλίκς.

Σε μέσες άκρες είπε ο άνθρωπος ότι η συνεργασία Sony amd θα φέρει και οφέλη στο pc
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,265
Αν δεν κάνω λάθος το Azure χτυπάει τις AWS (Amazon Web Services) και όχι το gaming. Προς το παρόν.

Το Xbox έχει σίγουρα πλάτες και φάνηκε από την εξαγορά των gaming studio. To θέμα είναι πόσο πολύ η MS θα στηρίξει το xbox αυτή τη φορά. Σε αυτή τη γενιά λάνσαρε με το Kinect υποχρεωτικό και 100$ πάνω από τον ανταγωνισμό, λογικό να περιμένει τη Sony τώρα.

Το PS4 πούλησε 110 εκ τμχ επισήμως ενώ για το Xbox One εκτιμήσεις το φέρνουν στα 47 εκ τμχ. Πολύ μεγάλη διαφορά.

Τότε είχε Μπάλμερ, τώρα έχει Ναντέλα. Αν κρίνω από τι έχει πετύχει ο Ναντέλα μέχρι σήμερα άνετα το xbox πάει αν όχι για καλύτερη κονσόλα αυτής της γενειάς, τουλάχιστον στο να καλύψει το χαμένο έδαφος.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,259
Δεν ξέρω αν θα επιβεβαιωθεί το παρακάτω άρθρο, αλλά υποψιάζομαι ότι ο κ. Ναύαρχος θα γελάει σαρδόνια, για πολύ καιρό!!!

Next-gen consoles: why we'll still be playing games at 30fps

Νομίζω πως θα επιβεβαιωθεί διότι τα όμορφα γραφικά πλασάρονται στο ευρύ κοινό πιο εύκολα από το υψηλό και σταθερό framerate, παρόλο που το δεύτερο είναι απείρως πιο σημαντικό για το playability.
 

bald_killer

Death Knight
Joined
Jul 26, 2014
Messages
3,844
Νομίζω πως θα επιβεβαιωθεί διότι τα όμορφα γραφικά πλασάρονται στο ευρύ κοινό πιο εύκολα από το υψηλό και σταθερό framerate, παρόλο που το δεύτερο είναι απείρως πιο σημαντικό για το playability.
Σωστά. Όπως, ποιος χέστηκε για το κράτημα του αυτοκινήτου και την οδηγική του συμπεριφορά. ΠοΣα Πς βΓαζεΙ τΟ ΘΙΡΙΟ?!
 

Hank

Mind-flayer
Sign me up! Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice Fighting stocism with stoicism
Joined
Jan 22, 2020
Messages
1,889
Νομίζω ότι δεν έχει αναφερθεί ακόμα και πέρα από το κουτσομπολίστικο ενδιαφέρον (να βλέπεις κονσολαδες να βγάζουν τους απέναντι άχρηστους), έχει και ενδιαφέρον για μας τους ανώτερους που χαζεύουμε από ψηλά, γιατί με όσα είχε πει η Microsoft όλα τα παιχνίδια που θα δείξει θα βγουν και για PC.

 

shredder

Death Knight
Joined
Sep 17, 2013
Messages
4,393
Νομίζω πως θα επιβεβαιωθεί διότι τα όμορφα γραφικά πλασάρονται στο ευρύ κοινό πιο εύκολα από το υψηλό και σταθερό framerate, παρόλο που το δεύτερο είναι απείρως πιο σημαντικό για το playability.
Πανω απο ολα τα γραφικα ποιος νοιαζεται για τα fps? Γι αυτο και εγω τα βαζω ολα ultra και ας τρεχουν και με 30 fps. Βεβαια οταν παλιωσει το pc τοσο και αρχιζει να σερνεται στο ultra με κατω απο 30 fps το αναβαθμιζω για να συνεχισει να παιζει στο ultra.
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,931
αν δεν σε χαλάει να παίζεις σε 30fps τότε βολευόσουν και με κονσόλα είναι η αλήθεια.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,259
αν δεν σε χαλάει να παίζεις σε 30fps τότε βολευόσουν και με κονσόλα είναι η αλήθεια.
RMWUKML.gif


Το χαμόγελο υπεροχής του Henry στο yeah τα λέει όλα.
 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,418
Πώς το έλεγαν? Ότι ο ssd τού ps5 δεν θα έχει αντίπαλο?




ΠΕΣ ΤΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΡΕ LINUS, ΣΗΚΩΘΗΚΑΝ ΤΑ ΠΟΔΙΑ ΝΑ ΧΤΥΠΗΣΟΥΝ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΝΑΟΥΜ.

Σρέδερ, εσύ συγκρατήσου, δεν δίνει έξτρα γραφικάρες.
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,931
RMWUKML.gif


Το χαμόγελο υπεροχής του Henry στο yeah τα λέει όλα.
ο μόνος λόγος που μένει ο σρεντερ στο pc gaming είναι ο θείος (και οι εκπτώσεις) ξεκάθαρα.
 

mits@kos

Death Knight
Joined
Dec 8, 2012
Messages
2,942
Χιούμορζ ασάιντ, αυτό το βίντεο είναι το κερασάκι στην τούρτα της παταγώδους αποτυχίας των κατασκευαστών να δώσουν ανταγωνιστικό με το PS5 SSD storage επί του παρόντος. Χρειάζεται Threadripper, PCI-e 4.0, an arm, a leg, το πρωτότοκο παιδί και μια θυσία στο Λούσιφερ για να παίξει νικητήριες σφαλιάρες με κάτι που δεν είναι απλά ένας δίσκος, ενώ κοστίζει κάπου μεταξύ 400-600$, που λέει και ο Λάινους.

Δηλαδή μιλάμε για γλέντι.
 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,418
Θα δείξει, Mitsako. Να τον δούμε να δουλεύει κιόλας τον SSD του PS5, γιατί στα λόγια και εγώ καρφώνω τρίποντο από το απέναντι καλάθι. Όχι ότι αμφισβητώ τα 5GB/s, αυτά θα τα έχει σίγουρα (και μπορείς να τα έχεις και στο PC με 200 ευρώ). Αλλά ότι για να έχεις "equivalent" απόδοση στα PC θες 9GB/s, πρέπει πρώτα να το δω, κατ'αρχάς για να καταλάβω τι εννοούν όταν λένε "equivalent".

Επίσης, η απάντηση της Samsung σε SSD αυτής της κατηγορίας μπορεί να μην είναι διαθέσιμη ακόμα, αλλά θα κυκλοφορήσει πολύ πριν το PS5.
 

mits@kos

Death Knight
Joined
Dec 8, 2012
Messages
2,942
Καταρχάς, θεωρούμε δεδομένο ότι τρίποντα στο απέναντι καλάθι τα γράφεις "ακούμπητα", δε χρειάζεται να δούμε τίποτα.
 
Top Bottom