What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Τα νέα της επικαιρότητας

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,670

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,494
θα εκαναν μεγαλες αποκαλυψεις πχ ποια εβαλε σιλικονη και επρεπε να τους σταματησουν.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,670

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,494
Επειδη αυτα που περασε ο Τσονις, τα εχω περασει κι εγω και μαλιστα δυο φορες. Δεν υπαρχει χειροτερο πραγμα απο την προσπαθεια να σε βαφτισουν ελεφαντα. Βλεπεις την καταστροφη και δεν μπορεις να τα παρεις στο κρανιο. Πρεπει να κανεις τον ρουλη γιατι θα πουν, οριστε! το κτηνος, μιλαει κιολας.
Το μονο που μπορεις να περιμενεις ειναι να σταθεις τυχερος γιατι σε εφαγε το μαυρο φιδι της καταστροφης. Πολυ επικινδυνες καταστασεις που ο κοσμακης δεν θελει να καταλαβει.

Σαν αλλος Τσονις, Ο Κουνελος, αν και ειχε πει οχι αλλο καρβουνο και ελληνιδες, ειπε να δωσει αλλη μια ευκαιρια στην ρατσα του.
Δεν ειμαι απο αυτους που αλλαζουν ευκολα γνωμη αλλα επαιξε κορμι φιδισιο και λιγουρα απο ολους, ηθελα να κανω τον καμποσο.
Εφτιαξε μια δηθεν φασαρια, με κατηγορησε οτι την χτυπησα. Η αληθεια ειναι οτι αν και ειμαι ψηλο κουνελι, εφαγα κλωτσια στην μαπα επειδη η φιδισια, κοντη δεν ειναι και εκανε γυμναστικη με πολεμικες τεχνες. Δεν μου εκανε ζημια, δεν ειχε την δυναμη. Εγω μπορουσα αλλα ΔΕΝ. ο κουνελος δεν χτυπαει γυναικες και τσιρακια της Marvel. Κλειδωθηκα στο δωματιο μου και την ακουγα που εσπαγε το σπιτι. Η μεγαλη φασαρια που εκανα.....

Πρωτα πρωτα, για την συγκεκριμενη χωρα ειναι ΠΟΛΥ σοβαρο αδικημα. σε λειωνουν στην φυλακη. Ευτηχως δεν το κυνηγησε γιατι αυτο που ηθελε ηταν να φυγει απο την χωρα, με ενα μερος των χιλιαρικων χρηματων μου.
Ευτηχως, οι γνωστοι και οι φιλοι δεν την πιστεψαν επειδη θα εχανα την δουλεια μου και δεν θα εβρισκα αλλη δουλεια, ποτε.
Χτυπας γυναικες; αλκοολικος εισαι;
μπλεξιμο.
Η φημη μου ειναι αυτη που ανοιγει πορτες. Η ιστορια εμεινει ως καυγας και μια λεγαμενη που ηθελε να με εκδικηθει.
Καποιοι αλλοι δεν ηξεραν τι να σκεφτουν και το αφησαν να φυγει. Δεν ηθελαν να τους πιασει πονοκεφαλος.
Δεν μπορουσα να πω οτι το εκανε για να μου φαει φραγκα και να την κοπανησει εκτος χωρας. Θα ελεγαν, μηπως τελικα την χτυπησες επειδη σου χρωσταγε λεφτα; Απο κουνελι εγινα παπι, δεν ειπα κουβεντα.
Μεχρι και απο την Ελλαδα με πηραν τηλεφωνο. Με ρωτησαν γιατι την χτυπησα!!! ξεφτιλα.
Σκεφτηκα οτι πληρωθηκε για τις υπηρεσιες της και εφυγε και ο εκνευρισμος. Σε δυο μηνες ρεφαρα και τα λεφτα που εχασα.
Ολα καλα.

Ναι, αυτες οι καταστασεις δεν ειναι απλες δικαστικες διαμαχες. Μπορει να μην πας φυλακη αλλα τρως ισοβια κοινωνικη λεπρα.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,494
Στα βηματα του Τσονι και ο Κουνελος, τα ιδια παθηματα εχουμε.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,494
Γεμισαμε με τυπους που μεγαλωσαν στα γκετο του Γαλατσιου και των Αμπελοκηπων. Οταν η μαλακια μπει στο χρηματιστηριο θα γινουμε Ντουμπαι. Θα κοτσαρουμε στο τρειλερ το κοτερο μας και θα ψαχνουμε για παρκινγκ στην Κυψελη.
 

Chris2756

Blackguard
Joined
Nov 17, 2020
Messages
1,308
ΣΟΚ ΚΑΙ ΔΕΟΣ. Μπράβο του για το σθένος και την ψυχραιμία του!
τελικα και οι Λοκατζιδες κλαινε

Λεει οτι εχει κανει μαθηματα βιολιου αλλα δεν αναφερει που σπουδασε και αν πηρε καποιο πτυχιο.

οχι, αλλα εχει κανει σεμιναριο


Οι Ουκρανεζες πρεπει εχουν κλεισει περισσοτερα σπιτια απο οσα σπιτια τους εχουν καταστρεψει οι Ρωσοι.

Ναι ρε μια Ουκρανεζα, να μου κλεισει το σπιτι και να με καμνει αλητη.
τοχουνε με τα σπιτια οι ατιμες οι Βορειες. Νταξ η φιλιππινεζα τι σπιτι να κλεισει?
 
Last edited:

Myrmidonas

Mind-flayer
Joined
Dec 1, 2012
Messages
2,039
Μακράν οι φιλικοτεροι και χαρούμενοι άνθρωποι που έχω γνωρίσει οι Φιλιππινέζοι
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,494
Ταιλανδη και Φιλιππινες εχουν πολυ αξιολογους ανθρωπους. Οπως το ειπε ο @Myrmidonas, χαρουμενοι και φιλικοι, οχι για να κερδισουν κατι, οπως κανουν ολοι, αλλα γιατι ετσι ειναι.
Μεσα στην βαρια καραντινα, περιμενα κατι φραγκα απο Καμποτζη αλλα ειχαν φαει και εκει πακετο. Οπως ειναι λογικο, η πληρωμη αργουσε. Εκεινες τις μερες με πηρε τηλεφωνο μια Φιλιππινεζα, πρωην συναδελφος, για να δει εαν ζω.
Της ειπα την κατασταση για την αναμονη και την αλλη μερα, ενω ειπα οχι, μου εστειλε 300€. Αυτο το ποσο ηταν πολυ μεγαλη τρυπα για τα οικονομικα της. Αρχισε να μου ψαχνει για δουλεια, μπας και με χωσει σε χωρες που δεν ειχα κονε, αφου τα δικα μου κονε ελειωναν απο την κριση της επιδημιας.
Καντε τωρα συγκριση με την ελληνικη φιλοξενια και το ελληνικο φιλοτιμο, που ειναι λεξη που δεν υπαρχει σε ξενες γλωσσες.
Για την νοοτροπια αυτων των λαων θα μπορουσα να γραψω βιβλιο με παραδειγματα απο την πραγματικη ζωη.

Αυτοι οι λαοι ειναι το κατι αλλο, γεματοι εκπληξεις. Η επομενη συντροφος θα ειναι απο αυτα τα μερη. Ουτε ασχημες ειναι και ζητανε βασικα πραγματα, σαν ιαπωνικα αυτοκινητα.
 
Top Bottom