What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Τα νέα της επικαιρότητας

munkinnousu

Mind-flayer
Approval of the Admiral
Joined
Dec 6, 2014
Messages
1,503
Μην νομιζεις, νταηδες και τσαμπουκαδες το παιζουν μονο αν ειναι 5-6 εναντιον ενος. Αλλα και παλι αν ειναι καποιος αποφασισμενος να τους παρει το σκαλπ, κλανουν μεντες. Τα κοριτσακια παλι ειναι αυτο που δεν μπορεσε να κανει η μαμα στα νιατα της και η εικονα της γκομενας που δεν καταφερε να πηδιξει ο μπαμπαμπας στα νιατα του. Η παιδεια ξεκινα απο την οικογενεια και αργοτερα απο τον δημοδιδασκαλο. Μετα ειναι αργα, οποιος και να επεμβει
Τσόγλανοι πάντα υπήρχαν και θα υπάρχουν. Παρατηρώ όμως τώρα μια γενική ηθική πτώση. Το να έχεις νεύρα γιατί θέλεις μια καλύτερη ζωή και το σύστημα σε έχει χεσμενο, για μένα είναι θεμιτό. Το να έχεις νεύρα γιατί δεν σε σέβονται αφού θεωρείς ότι εισαι μάγκας και καραμπουζουκλης είναι άλλο πράγμα. Και όλα για την εικόνα. Το ιματζ. Όλα αυτά τα παιδιά είναι ένα κοινωνικό πείραμα σε έναν κόσμο που αλλάζει ταχύτατα. Οι γονείς Κρις είναι πλέον ξεθεωμενοι, οι δάσκαλοι παραιτημένοι.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,265
Εμενα αυτό που με προβληματίζει είναι το που πάει (και αν) η φάση με τα παιδιά. Δεν έχω κάνει κάποια κοινωνική έρευνα, ότι βλέπω, ότι διαβάζω και ότι μου λένε γνωστοί με παιδιά. Δεκαπεντάχρονοι που συμπεριφέρονται και μιλάνε σαν νταβατζήδες και νονοί της νύχτας. Δεκαπεντάχρονες που το μόνο που τους νοιάζει είναι να δείχνουν μο%ν@ρες και ξεκατινιαζονται στα τικ τοκ για τον Κωστα από το Γ2 που τους τον έκλεψε κάποιο άλλο ξέκ$λ%. Δεν λέω ότι όλα τα παιδιά είναι έτσι, αλλά απορώ πως στην εποχή μας, με το metoo, με τον θησαυρό γνώσης που έχεις στα δάχτυλα σου, πως ρε γαμώτο ένα παιδί ακούει τραπ. Στίχοι μόνο για εύκολα λεφτά, για ναρκωτικά, για όπλα, για κώλους, για το πόσο μάγκες είμαστε. Μπαίνω τικ τοκ, δεν θα πω ψέμματα, παρακολουθώ την Κινεζα που προσπαθεί να μου πουλήσει άχρηστα πράγματα για το σπίτι που δεν χρειάζομαι,γιατί είμαι τέτοιος ξενέρωτος αλλά πέφτεις συνέχεια πάνω σε παιδιά. Και καραφλιάζω με αυτά που κάνουν και το πως μιλάνε.

Από την άλλη βέβαια, ίσως να είμαι και λάθος και τα παιδιά βρουν τον δρόμο τους όπως τον βρήκαμε και εμεις. Μεγαλώνω και μου φαίνονται όλα αυτά παράξενα.

Δεν κάνεις λάθος, υπάρχει μια ηθική παρακμή εδώ και χρόνια, απλά τώρα με τέτοιες πλατφόρμες τα βλέπεις πιο εύκολα. Δεν νομίζω ότι είναι περισσότερα από ότι παλιότερα, απλά φοβάμαι ότι τώρα μεγαλώνουν τα παιδιά της γενιάς του "εγώ δεν θα μαλώνω και περιορίζω το παιδί μου όπως κάνετε εσείς που δεν με αφήνετε να βγω με τους φίλους μου μετά τις 12 ενώ είμαι 16 ολόκληρων ετών" και ίσως να υπάρχει μια μικρή αύξηση λόγω του ότι περάσαμε από την αυστηρότητα που μεγάλωσε η γενιά Χ και Υ απότομα στο μπάστε σκύλοι αλέστε.

Θα περάσει μια γενιά ακόμα για να επανέλθει ισορροπία. Τουλάχιστον.


View attachment 3540
Τώρα η Κινεζα στο τικ τοκ προσπαθεί να μου πουλήσει αυτό. Ισχυρίζεται ότι καθαρίζει τα λαχανικά από τα εντομοκτόνα αλλά δεν ξέρω, μου μοιάζει με δονητής😮

Σίγουρα είναι απλά πλαστικό enclosure για ζεόλιθο. Μην ψαρώνεις να σου στείλω εγώ αν θες από φίλο γεωπόνο :p
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,265

Καλά θα πάει αυτό NOT
πουθενά δεν πάει, έχω δει ιδιώτες μερακλήδες να κάνουν πολύ καλύτερα πολυεστερικά από αυτούς.
Τα χαρακτηριστικά του οχήματος είναι κλάψτα παπάρια τετρακίνητο τζιπ.

Ακόμα και για πρώτη προσπάθεια δηλαδή, δεν φαίνεται να προσπάθησαν και πολύ. Ποιος θα δώσει κοντά 30Κ με φόρους και ταξινόμηση για να πάρει κάτι τέτοιο που είναι τόσο άσχημο;
 

munkinnousu

Mind-flayer
Approval of the Admiral
Joined
Dec 6, 2014
Messages
1,503
πουθενά δεν πάει, έχω δει ιδιώτες μερακλήδες να κάνουν πολύ καλύτερα πολυεστερικά από αυτούς.
Τα χαρακτηριστικά του οχήματος είναι κλάψτα παπάρια τετρακίνητο τζιπ.

Ακόμα και για πρώτη προσπάθεια δηλαδή, δεν φαίνεται να προσπάθησαν και πολύ. Ποιος θα δώσει κοντά 30Κ με φόρους και ταξινόμηση για να πάρει κάτι τέτοιο που είναι τόσο άσχημο;
Αυτό έγραψα, το όλο project δείχνει ηλιθιο, τελικά μόνο για να νοικιάζουμε καμία ξαπλώστρα ειμαστε
 

akarthis

Half-Ogre
Joined
Oct 15, 2019
Messages
409
Η κατάντια της σύγχρονης Ελλάδας, μέσα σε ενάμιση λεπτό.
Και καπακι η μιξη βινυλιων χωρις βυνιλια, βασικα χωρις τιποτα.


edit. Το σηκωσε κ ο munkinnousu στη προηγουμενη σελιδα.

 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,931
Τα έλεγε ο Πανούσης όλα αυτά για τα μηχανήματα πατάρι. Παίζουν αυτά και εσύ κάθεσαι.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,265
Λαμπρά μυαλά τελικά οι διοργανωτές. Όχι μόνο έβαλαν τους 2 που ξέρουν ότι θα φαγωθούν δίπλα θέσεις επίτηδες, έφεραν DJ και δεν του έδωσαν εξοπλισμό και καθόταν και έπαιζε το πουλάκι του...

Φαίνεται ξεκάθαρα πως σε αυτή την χώρα επιτέλους τις καλές θέσεις τις έχουν άξιοι και άριστοι! ΕΛΛΑΣ ΑΡΙΣΤΩΝ ΜΑΔΑΦΑΚΑ!
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,265
Πάντως δεν είναι όλα χαμένα σε αυτή την χώρα


edit: Περίμενα να βγάλει και το σχόλιο, αλλά το έκοψε βλέπω, ο κύριος εκεί με τα παιδάκια είναι ο Σταύρος Ξαρχάκος.
 
Last edited:

Bathory

Lich
Φασαίος Larianός Rocket League RQ Crew 1st Tournament Order of Alucard Foot Clan Inductee
Joined
Dec 5, 2012
Messages
7,042
Η κατάντια της σύγχρονης Ελλάδας, μέσα σε ενάμιση λεπτό.
Θελω να ελπιζω ότι σε καποιο παραλληλο timeline ολη η σύγχρονη ελλαδα να παραμιλαει για την χθεσινη εμφανιση του καλυτερου μουσικου της ambassador, τους Rotting Christ.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,323
Αυτη η διοργανωση δεν ηταν ποτε κατι σοβαρο. Πουθεναδες που δινουν βραβεια, συνηθως σε ατομα που χρηζουν προωθησης και αυτο σημαινει playback, θα σου αρεσει με το ζορι και ψυχαγωγια κονσερβα.
Οι πουθεναδες που τσακωθηκαν. Εαν το εκαναν στο fb δεν θα το μαθαινε κανενας. εαν το εκαναν σε μαγαζι της γειτονιας, δεν θα το μαθαινε κανενας.
Αν σταματησει αυτη η διοργανωση, ισως σοβαρευτουν μερικοι και ισως να κανουν κατι με την ζωη τους.

Ολες οι γενιες κουτσαινουν αλλα τωρα το προβλημα ειναι και ποσοτικο γιατι υπαρχει το ιντερνετ. παρα πολλες καουκες, καιγονται καθημερινα.
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,931
Αυτη η διοργανωση δεν ηταν ποτε κατι σοβαρο. Πουθεναδες που δινουν βραβεια, συνηθως σε ατομα που χρηζουν προωθησης και αυτο σημαινει playback, θα σου αρεσει με το ζορι και ψυχαγωγια κονσερβα.
Οι πουθεναδες που τσακωθηκαν. Εαν το εκαναν στο fb δεν θα το μαθαινε κανενας. εαν το εκαναν σε μαγαζι της γειτονιας, δεν θα το μαθαινε κανενας.
Αν σταματησει αυτη η διοργανωση, ισως σοβαρευτουν μερικοι και ισως να κανουν κατι με την ζωη τους.

Ολες οι γενιες κουτσαινουν αλλα τωρα το προβλημα ειναι και ποσοτικο γιατι υπαρχει το ιντερνετ. παρα πολλες καουκες, καιγονται καθημερινα.
Να προσθέσω ότι στην ουσία είναι μια συγκεκριμένη δισκογραφική και τα βραβεία είναι μόνο για τα ονόματα που έχει αυτή η δισκογραφική.
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,704
Όχι ότι το MAD ήταν το μέγαρο μουσικής, αλλά μια φορά κι ένα καιρό στα 90's έπαιζε Cardiguns, Garbage και Manic Street Preachers. Δε μπορώ να πω, θέλει αρκετή προσπάθεια από αυτές τις μουσικές να γυρίσεις σε πρόμο σε κυριολεκτικά ΣΚΟΥΠΙΔΙΑ.
 

munkinnousu

Mind-flayer
Approval of the Admiral
Joined
Dec 6, 2014
Messages
1,503
Οι manic street preachers δεν ηταν αυτοί που μια μέρα ο κιθαρίστας τους βγήκε από το studio για να πάρει τσιγάρα και εξαφανίστηκε? Τι φάση?
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,704
Κάτι τέτοιο λογικά...

 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,323
Οι manic street preachers δεν ηταν αυτοί που μια μέρα ο κιθαρίστας τους βγήκε από το studio για να πάρει τσιγάρα και εξαφανίστηκε? Τι φάση?

Αυτος μαλλον πηδηξε γιατι το καπνισμα τον σκοτωνε πολυ αργα.
Δε μπορώ να πω, θέλει αρκετή προσπάθεια από αυτές τις μουσικές να γυρίσεις σε πρόμο σε κυριολεκτικά ΣΚΟΥΠΙΔΙΑ.

Αυτα τα 2% μουσικη της προκοπης δεν σημαινουν κατι. Η πορεια προς την σκουπιδερι ειναι ευκολη, χωρις ορια και με shortcuts. H αντιθετη πορεια ειναι δυσκολη.
 
Top Bottom