What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

The Football Manager thread

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,536
οχι ρε φιλε. εφυγε ο μαξιμ τσιγκαλκο, νεοτατος 38 ετων.
δεν το βαζω στο θανατοθρεντ, γιατι για τους πολλους ηταν εντελως αγνωστος.
για μας, ηταν ο παιχταρας που στηριζαμε πανω του ολοκληρες ομαδες. μυθος στα cm και fm αργοτερα στις αρχες των 00s...
στεναχωρεθηκα σαν να εχασα πραγματικο φιλο.

 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,536
καλο ειναι, αν και δε θα με χαλαγε επισης, π.χ. κατι απ τον γνωστο και περιφημο για τα κακασχημα αποτελεσματα του (τουλαχιστον μεχρι το 17, που παιζω) φεις τζενερειτορ του φουμου. ενδεικτικα:

Screenshot_37.jpg
ο γιορς τρούλυ (Κορνηλιος Μπουλκουμές)
και κάποιοι ποδοσφαιρισταί:

Screenshot_38.jpg Screenshot_39.jpg Screenshot_40.jpg

:LOL::cool:⚽🏆
 

Havanezos

Death Knight
Joined
Aug 3, 2013
Messages
2,526
9/11 έρχεται το FM22 το οποίο για πρώτη φορά θα είναι και διαθέσιμο day one στο game pass!

Εξαιρετικό το νέο τρειλερ! Βγαλμένο απ' τα save μας!

 

Havanezos

Death Knight
Joined
Aug 3, 2013
Messages
2,526
Τι κι αν έχουν περάσει πάνω από δυο δεκαετίες απ' το πρώτο μου "Continue"?! Εδώ είμαστε και φέτος, ίδια εποχή με την ίδια απορία: Πρώτο save με ποια ομάδα!? Ή να ξεκινήσω γι' άλλη μια φορά άνεργος με το βασικό δίπλωμα προπονητικής, χωρίς να με ξέρει ψυχή και όπου με βγάλει!? Μέχρι της 8/11 θ' αλλάξω πολλές φορές γνώμη το ξέρω!

 

munkinnousu

Mind-flayer
Approval of the Admiral
Joined
Dec 6, 2014
Messages
1,536
Ο θρύλος λέει ότι μια πριγκίπισσα θα φιλήσει τον Σουμάχερ, αυτός τότε θα ξυπνήσει και θα λυθούν τα μάγια. Σκέψου, ότι στο επόμενο Πιτ στοπ, θα φέρουν και τα τέσσερα ελαστικά
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,536
16 χρόνια μετά.....
παραμενει πιστος στρατιώτης της Ομάδος... αγόγγυστα, χωρις παραπονο και τρελές απαιτησεις (οκ, του εχω καμει γενναια αυξηση παντως...) συνεχίζει να καμνει μασαζ και φυσιοθεραπείες στους τορνευτους, μαρμαρινους μηρούς της ομαδας των Νεων.
εκ μερους ολου του γκρουπ: ΠΑΥΛΟ ΓΕΡΑΝΙΕ, ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ!!!!! 1faf6-1f3fb.png

pger.jpg
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,536



ακομα ενας Πιστός που δεν του φαινότανε, απ τον μαγικο κοσμο του nba στον μαγικότερο του φουμού.
(σε άλλα νεα που δεν γνωριζα, ο λάρης ειναι λεει ενας απ τους μετόχους του γκρουπ που αγορασε την ποδοσφαιρικη ομαδα της Leeds Utd. ειναι της μοδας αυταί οι αγοραί (βλεπε wrexham κλπ κλπ)
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,354
Για να πω την αλήθεια δεν έχω μεγάλο ενδιαφέρον για την φετινή έκδοση καθώς η μεγάλη αναβάθμιση είχε προγραμματιστεί για του χρόνου. Ελπίζω τουλάχιστον να είναι η καλύτερη δυνατή έκδοση της παρούσας μηχανής και να κυκλοφορήσει χωρίς πολλά bugs.
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,536
οταν "βλεπεις" σε ΛΩΝΤΣ ΤΡΕΙΛΕ 70 δευτερολεφτων, μονο 3-4 δευτερολεπτα ματς εντζιν, κι αυτα να περνανε με ταχυτητα φωτος, καταλαβαινεις ΠΟΛΛΑ.
ειδα τα νεα features σ ενα αλλο βιντεο μαζεμενα και εννοειται οτι ειναι pass το κειμ, περιμενοντας το επομενο, το ΚΑΛΟ, οπως λεει κι ο ναυαρχος.

α, το μονο feature που μ αρεζε, (δεν ξερω ομως αν υπηρχε και σε καποιο απ τα τελευταια μανατζερ, εχω μεινει στο 17,) ειναι οτι μπορεις να βαλεις το σειβ σου απ το φουμου23 και να συνεχισεις απο κει που ησουνα. δεν μπορω να κατανοησω βεβαια πως θα εξομοιωσει τις σορτλιστς σου, τους παικτες της database κλπ, ειδικα αν επαιζες οπως εγω καμμια 70αρια χρονια με τζενερεητηντ παικτες του μελλοντος, αλλά οκ, σαμπως με νοιαζει κιολα??
 

akarthis

Half-Ogre
Joined
Oct 15, 2019
Messages
409
Καλημερα, το netflix δινει δωρεαν το fm 2024 mobile. Οποιος θελει ας το τσεκαρει. Εαν με ρωτησει καποιος, υστερει πολυ απο το κανονικο.
 
Last edited:

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,249
Υστερεί αλλά για εμάς που καθόμαστε σε υπολογιστή στη χάση και στη φεξη, είναι ονειρωξη!
 

akarthis

Half-Ogre
Joined
Oct 15, 2019
Messages
409
Υστερεί αλλά για εμάς που καθόμαστε σε υπολογιστή στη χάση και στη φεξη, είναι ονειρωξη!
Εχεις δει το touch? Ειναι κλασεις ανωτερο απο το mobile με λιγες κομμενες επιλογες. Σε tablet ειναι εξαιρετικο. To mobile σε κινητο με κουραζει αφανταστα.
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,249
Ώπα, γράψε λάθος. Δεν ήξερα ότι έβγαλαν κι άλλη εκδοση για φορητά μηχανήματα. Παίζω εδώ και χρόνια το touch σε iPad και μου αρέσει παρά πολύ ως υλοποίηση, παρότι είναι κουτσουρεμένο κι αυτό σε σχέση με Παρόλα αυτά, έβαλα και το mobile να το δω λίγο και αν και πρόκειται για ακόμη πιο πετσοκομμένη έκδοση, νομίζω ότι αν έχεις την κατάλληλη οθόνη, παίζει χωρίς αντίπαλο.

Εχω δοκιμάσει παρά πολλά απο τα υπόλοιπα μάνατζερ που κυκλοφορούν στο AppStore και όλα ήταν σκέτη απογοήτευση. Τόσο ως υλοποιήσεις όσο κι επειδή καταλήγουν pay to play/win, ακόμη κι αν το έχεις αγορασμένο.

Τέλος πάντων, ξεκίνησα ένα σέηβ με τον Λεβαδειακό στο mobile και βλέπουμε. Έφερα και το νεο αστέρι του ελληνικού ποδοσφαίρου, τον Κωστούλα ως δανεικό να παίρνει τις σέντρες του Λουα Λουα.
 
Top Bottom