What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Τι Παίζετε Αυτόν τον Καιρό - Part II

jimmy213

Death Knight
Joined
Nov 26, 2012
Messages
4,118
Ψιλο-ξεκίνησα πάλι το Warzone 2100, μιας και έτυχε να πέσει μπροστά μου. Δεν πολυ-γουστάρω τα strategy (και ειδικά τα rts), αλλά είπα να το ξαναδώ μετά από χρόνια.
Έβαλα και το Xonotic μιας και κάποτε έπαιζα κάτι παρόμοιο (ή κάποιο Quake ή κάποιο UT, σίγουρα free). Δεν έχω ασχοληθεί ακόμα μαζί του, αλλά θα γίνει. Έχουν τη φάση τους τέτοια fast-paced shooters.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,355
Ψιλο-ξεκίνησα πάλι το Warzone 2100, μιας και έτυχε να πέσει μπροστά μου. Δεν πολυ-γουστάρω τα strategy (και ειδικά τα rts), αλλά είπα να το ξαναδώ μετά από χρόνια.
Έβαλα και το Xonotic μιας και κάποτε έπαιζα κάτι παρόμοιο (ή κάποιο Quake ή κάποιο UT, σίγουρα free). Δεν έχω ασχοληθεί ακόμα μαζί του, αλλά θα γίνει. Έχουν τη φάση τους τέτοια fast-paced shooters.

Είχα παίξει πολύ Warzone 2100 όταν ήταν ακόμα φρέσκο. Ήμουν πολύ άχρηστος σε αυτό το παιχνίδι (και στα RTS γενικότερα).
 

captain kal

Death Knight
Joined
Dec 2, 2012
Messages
3,331
Είχα παίξει πολύ Warzone 2100 όταν ήταν ακόμα φρέσκο. Ήμουν πολύ άχρηστος σε αυτό το παιχνίδι (και στα RTS γενικότερα).

Καλά! Στα περισσότερα το strategy εξαντλείται, στο πως θα φτιάξεις γρήγορα μονάδες, για tank rush!! Το ίδιο και εγώ άχρηστος είμαι σε τέτοια!!!!!!
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,469
εχω φαει μεγαλο πακετο με το hardware μου,αν και εχω μερικα παιχνιδακια που δεν ανηκουν στο παρελθον, δεν μπορω να παιξω επειδη το hardware μου ειναι παλαιοημερολογιτικο. θα το ριξω στους emulators. κατεβασα amiga και το clue το οποιο ειναι παιχνιδι για πολυ μαγκες στην ψυχη, γιαυτο και δεν το τελειωσα ποτε. τωρα δεν ξερω αν θα το κανω να παιξει, εχω σκουριασει ασχημα, ωσαν το lada niva.

 

regina

Gelatinous Cube
Approval of the Admiral
Joined
Feb 26, 2015
Messages
184
Παράλληλα με το online του GTA, καταστρέφομαι άσχημα αυτή την περίοδο με Spyro! Τι εννοείτε με ποιο απ όλα? ΜΕ ΟΛΑ. Εχω ήδη τερματίσει τα 2 πρώτα και οδεύει προς τερματισμό οπου να ναι και το τρίτο. ΕΝΟΕΙΤΑΙ πως δεν υφίσταται να φύγω από περιοχή και να πάω στην επόμενη χωρίς να έχω ψάξει κάθε δρόμο, λίμνη, λαγκάδι και γκρεμό για πετράδια και collectibles. Γενικά έχω μείνει πολύ ευχαριστημένη. Αν και ενοχλητικός σε κάποια σημεία ο χειρισμός μου φάνηκε πολύ όμορφα σχεδιασμένο και αποτέλεσε ένα γλυκό ταξίδι στο παρελθον....τότε που το έπαιζα στο playstation και ήμουν αρχες δημοτικού και δεν ήξερα αγγλικά και είχα μείνει στον πρώτο κόσμο βδομάδες....και γενικώς δεν καταλάβαινα τίποτα....ε, τώρα επιτέλους κατάλαβα! Μου έφυγε η περιέργεια ρε παιδί μου! Το χα αχτι! Είναι γλυκούτσικο, πολύχρωμο και πολύ διασκεδαστικό. Το αγάπησα βαθιά. Α, και όπως είπε μια ψυχή κάτι σελίδες πίσω ΤΟΥΣ ΚΑΙΩ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΣΦΑΖΩ ΟΛΟΥΣ. :p
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,355
Παράλληλα με το online του GTA, καταστρέφομαι άσχημα αυτή την περίοδο με Spyro! Τι εννοείτε με ποιο απ όλα? ΜΕ ΟΛΑ. Εχω ήδη τερματίσει τα 2 πρώτα και οδεύει προς τερματισμό οπου να ναι και το τρίτο. ΕΝΟΕΙΤΑΙ πως δεν υφίσταται να φύγω από περιοχή και να πάω στην επόμενη χωρίς να έχω ψάξει κάθε δρόμο, λίμνη, λαγκάδι και γκρεμό για πετράδια και collectibles. Γενικά έχω μείνει πολύ ευχαριστημένη. Αν και ενοχλητικός σε κάποια σημεία ο χειρισμός μου φάνηκε πολύ όμορφα σχεδιασμένο και αποτέλεσε ένα γλυκό ταξίδι στο παρελθον....τότε που το έπαιζα στο playstation και ήμουν αρχες δημοτικού και δεν ήξερα αγγλικά και είχα μείνει στον πρώτο κόσμο βδομάδες....και γενικώς δεν καταλάβαινα τίποτα....ε, τώρα επιτέλους κατάλαβα! Μου έφυγε η περιέργεια ρε παιδί μου! Το χα αχτι! Είναι γλυκούτσικο, πολύχρωμο και πολύ διασκεδαστικό. Το αγάπησα βαθιά. Α, και όπως είπε μια ψυχή κάτι σελίδες πίσω ΤΟΥΣ ΚΑΙΩ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΣΦΑΖΩ ΟΛΟΥΣ. :p

Το στοιχείο της εξερεύνησης της πίστας είναι ισχυρό; Έχει ενδιαφέροντα πράγματα για να βρεις πέρα από collectibles κλπ;
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,932
έχω περάσει στο gears 5 εγώ. αρχές ακομα (κάνα 2ωρο να είμαι στο game). κάποιοι θα πούνε ρε μαν ξέχασες να παιξεις το 4. όχι το 4 το τελείωσα αλλά δεν με τρέλανε τόσο ώστε να το διατυμπανίσω. το 5 ακομα και τώρα στις αρχές νιώθω ότι είναι κατά πολύ ανώτερο παιχνίδι.
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,654
Cream Tonne. Εχω φτιαξει έναν spellbinder (arcanist/necromancer) και πάω συντηρητικά για τα μεγάλα skills + putrid golem. Με το devotion tree γίνεται χαμός (περίπου όπως το Poe) αλλά βλέποντας και κάνοντας.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,422
Παράλληλα με το online του GTA, καταστρέφομαι άσχημα αυτή την περίοδο με Spyro! Τι εννοείτε με ποιο απ όλα? ΜΕ ΟΛΑ. Εχω ήδη τερματίσει τα 2 πρώτα και οδεύει προς τερματισμό οπου να ναι και το τρίτο. ΕΝΟΕΙΤΑΙ πως δεν υφίσταται να φύγω από περιοχή και να πάω στην επόμενη χωρίς να έχω ψάξει κάθε δρόμο, λίμνη, λαγκάδι και γκρεμό για πετράδια και collectibles. Γενικά έχω μείνει πολύ ευχαριστημένη. Αν και ενοχλητικός σε κάποια σημεία ο χειρισμός μου φάνηκε πολύ όμορφα σχεδιασμένο και αποτέλεσε ένα γλυκό ταξίδι στο παρελθον....τότε που το έπαιζα στο playstation και ήμουν αρχες δημοτικού και δεν ήξερα αγγλικά και είχα μείνει στον πρώτο κόσμο βδομάδες....και γενικώς δεν καταλάβαινα τίποτα....ε, τώρα επιτέλους κατάλαβα! Μου έφυγε η περιέργεια ρε παιδί μου! Το χα αχτι! Είναι γλυκούτσικο, πολύχρωμο και πολύ διασκεδαστικό. Το αγάπησα βαθιά. Α, και όπως είπε μια ψυχή κάτι σελίδες πίσω ΤΟΥΣ ΚΑΙΩ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΣΦΑΖΩ ΟΛΟΥΣ. :p
Ρε μην μασάς, πόσες φορές έχω προτιμήσει να ανοίξω emulator για SNES ή mame αντί να παίξω κάτι μοντέρνο και εγώ δεν ξέρω.

ontopic εκεί που χάζευα τα διαθέσιμα παιχνίδια στο συνδρομητικό της ΕΑ, έπεσε το μάτι μου στο spore που πάντα ήθελα να δοκιμάσω και είπα να κάνω ένα διάλειμμα από crysis 2. Ε τι το ήθελα, παράτησα το crysis και παίζω spore... βρωμερή καζουαλιά με κατέστρεψες (μέχρι τις 2 το πρωί χθες... χώμα σήμερα).
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,779
Cream Tonne
Προς στιγμήν πήγα να το googleάρω γιατί νόμιζα ότι είναι κανένα καμένο module για dnd από αυτά που παίζει ο @Bathory 😄

Dark Forces 2, το χρωστούσα στον εαυτό μου (και όχι μόνο), και γιατί αν περιμέναμε από το RoTS για τη SW τζούρα μας...
Είμαι κάπου στα μισά, αγέραστο level design (κάνει πλάκα σε σύγχρονα παιχνίδια), η melee μάχη είναι αρκετά clunky αλλά από τη στιγμή που μπαίνουν σιγά-σιγά οι jedi powers μέσα γίνονται σαφώς πιο ενδιαφέροντα τα πράγματα.
Λογικά μέσα στις γιορτές λέω να πιάσω το πρώτο Crash από την τριλογία, για το ταξίδι νοσταλγίας.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,355
έχω περάσει στο gears 5 εγώ. αρχές ακομα (κάνα 2ωρο να είμαι στο game). κάποιοι θα πούνε ρε μαν ξέχασες να παιξεις το 4. όχι το 4 το τελείωσα αλλά δεν με τρέλανε τόσο ώστε να το διατυμπανίσω. το 5 ακομα και τώρα στις αρχές νιώθω ότι είναι κατά πολύ ανώτερο παιχνίδι.

Σεναριακά είναι αυτόνομο; Μπορείς να το παίξεις αν το τελευταίο Gears που έπαιξες είναι το 1;
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,249
Ψήνομαι να παίξω κι εγώ Spyro με την αδερφή μου. Ένας το ποντίκι κι ένας το πληκτρολόγιο, για να γίνει χαμουλης. Λέμε να το δοκιμάσουμε και στο Arkham Knight
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,932
Σεναριακά είναι αυτόνομο; Μπορείς να το παίξεις αν το τελευταίο Gears που έπαιξες είναι το 1;
το gears 5 είναι συνέχεια του 4 αλλά έχει recap. σε βάζει πολύ εύκολα στο κλίμα χωρίς να έχεις παίξει το προηγούμενο.
 

shredder

Death Knight
Joined
Sep 17, 2013
Messages
4,411
Παιζω ακομα jedi fallen order αλλα ξεκινησα απο Τεταρτη και το Gears 5. Σφαζω εξωγηινους σε Ultra Insame 1440p 39 fps average και το αιμα τρεχει ποταμι τους κοβω χερια ποδια και κεφαλια. Ενα παιχνιδι πολυ αγριο μονο για μεγαλους αρχηγους οπως εγω! Πρεεπι ολοι να το παιξετε!
 

Sephir

Beyond Within
Staff member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
5,526
Darksiders Genesis (ανέλπιστα καλό, review προσεχώς), Halo Reach μέσω του Game Pass, ενώ το Jedi Fallen Order είναι στην άκρη προς το παρόν.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,355
Τεστάρω το νέο patch του Football Manager, φαίνεται πως ορισμένα προβλήματα της match engine έχουν διορθωθεί.
 

shredder

Death Knight
Joined
Sep 17, 2013
Messages
4,411
Ναι το gears 5 μπορεις να τα παιξεις χωρις να ξερεις την ιστορια αφου το μονο που κανουμε ειναι να σφαζουμε εξωγηινους. Μονο τα 1 4 και 5 μπορουμε να παιξουμε προς το παρον αρα δεν εχουμε επιλογες εκτος αν θελει καποιος να κατσει να δει ολο το 2 το 3 και το judgement στο youtube.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,422
χμ κάτι σκάλωμα έφαγε το forum, είμαι 99% σίγουρος ότι quotαρα τον κούνελο.
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,932
Ναι το gears 5 μπορεις να τα παιξεις χωρις να ξερεις την ιστορια αφου το μονο που κανουμε ειναι να σφαζουμε εξωγηινους. Μονο τα 1 4 και 5 μπορουμε να παιξουμε προς το παρον αρα δεν εχουμε επιλογες εκτος αν θελει καποιος να κατσει να δει ολο το 2 το 3 και το judgement στο youtube.
Δεν είναι εξωγήινοι.
 

regina

Gelatinous Cube
Approval of the Admiral
Joined
Feb 26, 2015
Messages
184
Το στοιχείο της εξερεύνησης της πίστας είναι ισχυρό; Έχει ενδιαφέροντα πράγματα για να βρεις πέρα από collectibles κλπ;

Χμ, σε κάθε πίστα γίνεται καταιγισμός από collectibles, τα οποία όμως δεν είναι κάτι δευτερεύον στο παιχνίδι που σου δίνουν κάποια έξτρα πληροφορία κλπ. Είναι κύριο συστατικό του. Σαν τα δαχτυλίδια του Sonic. Πρέπει να μαζέψεις εναν συγκεκριμένο αριθμό για να μπορείς να πας σε επόμενες πίστες. Ο αριθμός δεν είναι ιδιαίτερα μεγάλος, αν ακολουθεις το μονοπάτι που φτιάχνουν οι εχθροί πάνω κάτω μαζευεις οτι χρειάζεσαι. Αλλά επειδή το παιχνίδι είναι δομημένο με τέτοιο τρόπο ώστε να μην σε δυσκολεύει τόσο το πως θα πας από το σημείο Α στο Β αλλά το πως θα μαζέψεις όλα τα collectibles της πίστας, καταλαβαίνεις οτι είναι λίγο ο άγραφος σκοπός του να τα βρεις ΟΛΑ! 🙂

Ρε μην μασάς, πόσες φορές έχω προτιμήσει να ανοίξω emulator για SNES ή mame αντί να παίξω κάτι μοντέρνο και εγώ δεν ξέρω.

Γενικά μαζί σου είμαι, αλλά όταν ξαναθυμήθηκα το spyro ήταν η φάση που ανακοινώθηκε το remake. Οπότε είπα να περιμένω, Την τριλογία του Crash πρόλαβα και την έπαιξα original στο playstation που ξέθαψα, γιατί την θυμήθηκα πριν την ανακοίνωση του δικου του remake.
 
Last edited:
Top Bottom