What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Τι Παίζετε Αυτόν τον Καιρό - Part II

Hank

Mind-flayer
Sign me up! Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice Fighting stocism with stoicism
Joined
Jan 22, 2020
Messages
1,889
Έλα ρε ήρθε; Ωραίο είναι. Μόλις το δοκιμάσεις γράψε μας τις εντυπώσεις σου.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,452
Συνεχίζω απτόητος το μαγικό ταξίδι στον Γουίτσορα τον Τρίτο. Τελειώνω το Hearts of Stone. Εκπληκτικό.

Χθες, τα ΕΛΤΑ έφεραν στην πόρτα μου (@@, εγώ πήγα και το πήρα από αυτούς, είπαμε) το παρακάτω γλυκούλι:


Συνεπώς, θα βρέξει Nintendoειδή 8-16bit στο προσεχές μέλλον.
ωωω ρε ωραίο! εξτρά λάικ για το 16bit χρώμα :p αν και το 8άρι θα με έψηνε.

Νομίζω ότι σε μια τέτοια οθόνη μόνο θα ήταν ανεχτά αυτά τα παλιά παιχνίδια, να μας πεις εντυπώσεις.
 

Bathory

Lich
Φασαίος Larianός Rocket League RQ Crew 1st Tournament Order of Alucard Foot Clan Inductee
Joined
Dec 5, 2012
Messages
7,084
Λολ, διάβασα retarded.
 

Stamatimenos

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
3,619
@mits@kos ξηγήθηκε ο Αλί ή από ντόπιο πωλητή? Και εγώ περιμένω καινούριο χειριστήριο για το κινητό με τον ίδιο σκοπό (από Αλή εγώ). Θα ήθελα να δοκιμάσω όμως μια τέτοια αυτόνομη κονσολίτσα.

@nitro912gr στο πρώτο μόνο για Abireth ένιωθα επειδή ήμουν -νόδουλος af στα γκέμια. Αλλά αν θυμάμαι καλά τη γύρισα στη πλευρά μας στο Underdark.

To οποίο το ξεκίνησα προχτές πάλι στο κινητό με 15 lvl Barbarian και ήδη πήγε τρένο μέχρι το 3ο πάτωμα και το 17ο λέβελ. Τώρα ξεκινάν τα δύσκολα όμως ουσιαστικά.
Παράλληλα προχωράει το Fable 3 και η επανάσταση είναι σε καλό δρόμο. Λεσβία δε βρίσκω όμως να παντρευτώ και στεναχωριέμαι. Διάβασα ότι είναι ψιλοράνδομ το σεξουάλιτι τους με κάθε new game.
Α! και άνοιξα χτες το λάπτοπ να δω άμα δουλεύει ακόμα και έπαιξα το Stonekeep, είμαι στους υπονόμους ήδη!
 
Last edited:

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,452
Κάτσε τώρα με την καραντίνα να δούμε τι θα κάνουμε και εμείς :p

Αν και βαριώμουν στο γραφείο προχθές και λέω δεν παίζω λίγο Civ5 πριν κλείσω και έτσι για αλλαγή έβαλα play now και όχι που το έστηνα εγώ και έπαιζα πάντα με Έλληνες και τώρα με έβαλε με Πορτογάλλους σε ένα μικρό νησάκι με άλλους 3 civ, και λέω δεν κρατάτε αποστάσεις βλέπω, οπότε τους έκανα conquer και τους 3 πριν κάνουν τις πρώτες πόλεις καλά καλά και άλλαξε ριζικά το πασιφιστικό gameplay που ακολουθώ μέχρι τώρα. Οπότε έφαγα σκάλωμα για μια ακόμα φορά :p με βλέπω να βγάζω την καραντίνα με Civ5 και το backlog να κλαίει.
 

mits@kos

Death Knight
Joined
Dec 8, 2012
Messages
2,942
@mits@kos ξηγήθηκε ο Αλί ή από ντόπιο πωλητή? Και εγώ περιμένω καινούριο χειριστήριο για το κινητό με τον ίδιο σκοπό (από Αλή εγώ). Θα ήθελα να δοκιμάσω όμως μια τέτοια αυτόνομη κονσολίτσα.

Κατευθείαν από Retroid.
 

shredder

Death Knight
Joined
Sep 17, 2013
Messages
4,416
Ξεκινησα το outter world και σφαζω εξωγηινους! Νομιζα μηπως ηταν σαν αλλα rpg που δεν εχουν πολλη δραση αλλα τελικα εχει πολλη σφαγη! Εχω παιξει 50 λεπτα μεχρι τωρα !
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,932
πηγα απο την αριζονα στο κολοραντο και τλκ τα εκανα πουτανα και στο κολοραντο. ριπ xD ηταν καλο το wasteland 3 με την πρωτη ευκαιρια θα κανω και αλλο playthrough.
 

maximum armor

Umber Hulk
Joined
Jun 14, 2019
Messages
825
Τελείωσα χθες το κυρίως παιχνίδι του Amnesia: The Dark Descent και για πρώτη φορά διαπίστωσα ότι, εκτός από 2 περιπτώσεις, σε όλες τις άλλες που εμφανιζόταν κάποιο τέρας για να τρομάξει/εμποδίσει/ενοχλήσει τον παίκτη, μετά από 1-2 λεπτά που παρέμενες κρυμμένος, αυτό εξαφανιζόταν! Δεν το είχα προσέξει την 1η φορά που το έπαιξα. Ενώ βέβαια στα Penumbra οι αντίπαλοι παρέμεναν στα σημεία τους μέχρι να φύγεις από εκεί.
Ταυτόχρονα με τα Justine και Machine for pigs θα συνεχίσω και το Ultima 9, το οποίο ομολογουμένως με κούρασε. Έχω καθαρίσει 3/8 shrines, υπάρχει ΠΟΛΥ περπάτημα χωρίς ο χάρτης να βοηθάει (αλλά όχι με την καλή έννοια που συνέβαινε στο Morrowind) και οι εχθροί επανεμφανίζονται πολύ γρήγορα στα σημεία που βρίσκονται, κάποιες φορές κυριολεκτικά όταν γυρίσεις την πλάτη σου για να συνεχίσεις το δρόμο σου!
Τέλος, όσον αφορά τα παιχνίδια στρατηγικής Earth, που είχα γράψει σε προηγούμενο post, είχα ξεκινήσει το 2140 αλλά το διέκοψα (νομίζω στην 11η-12η πίστα με τη UCS), καθώς δεν έχω την πολυτέλεια να παίζω 1,5-2 h και να παραμένω στην ίδια πίστα! Παλιότερα ευχαρίστως, αλλά πλέον το χρόνο που αφιερώνεις, θέλεις να έχει και μετρήσιμο αντίκρυσμα, π.χ. έφτασα από εκεί μέχρι εκεί.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,452
εν το μεταξύ έπιασα πάλι το Rebel Galaxy, το είχα αφήσει στην άκρη κοντά μισό χρόνο για να ασχοληθώ με Witcher 3. Τι ωραίο παιχνιδάκι, είναι και αυτά τα παιχνίδια που δεν σου κάνουν το καραμπάμ αλλά όταν τα πιάνεις πάνε νερό και περνάς όμορφα.
Σίγουρα δεν είναι Freelancer, δεν δουλεύει HOTAS και δεν μπορείς να κινηθείς στις 3 διαστάσεις, αλλά η όλη φάση του ότι δεν είσαι πλέον ένα μικρό σκαφάκι αλλά ολόκληρη γκουμούτσα μέχρι capital ship και η φάση με τα "κανόνια" στο πλάι αλά γαλέρα, που πρέπει να στρίψεις για να ρίξεις... μου αρέσει! Για το low budget παιχνίδι που είναι, έχει κάνει παπάδες.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,374
Το μόνο που παίζω είναι τα minigames του Yakuza 0 σε μισάωρα sessions, αν και τώρα με τα μέτρα θα έχω παραπάνω χρόνο για XCOM και κανένα review αν προκύψει. Χθες έπαιξα 5 λεπτά μια αποστολή της campaign και μισή ώρα Catfights στο Kamurocho.
 

Stamatimenos

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
3,619
Nτάξει παντρεύτηκα τη λεσβία υπεύθυνη ενός εργοστασίου όπου δουλεύουν παιδάκια και την έφερα να ζήσουμε στις χιονισμένες βουνοκορφές μακριά από την εκμετάλευση και την επανάσταση. Φτάνει με το Fable 3, σιγά μη το τερματίσω κιόλας, πάμε σε κάνα assassin's τώρα μάλλον.
 

maximum armor

Umber Hulk
Joined
Jun 14, 2019
Messages
825
Δεν ήξερα ότι στο site αυτό, που θέλουμε να θεωρούμαστε και σκληροπυρηνικοί, υπάρχουν κάποιοι που ενώ τους αρέσει ένα παιχνίδι, παρόλα αυτά δεν το τερματίζουν!!! :trollface:
 

captain kal

Death Knight
Joined
Dec 2, 2012
Messages
3,333
Το μόνο που παίζω είναι τα minigames του Yakuza 0 σε μισάωρα sessions, αν και τώρα με τα μέτρα θα έχω παραπάνω χρόνο για XCOM και κανένα review αν προκύψει. Χθες έπαιξα 5 λεπτά μια αποστολή της campaign και μισή ώρα Catfights στο Kamurocho.

Τί τυχερός είσαι!! Βγαίνει και το Phoenix Point σε λίγο καιρό!!!!

:trollface:
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,374
Τί τυχερός είσαι!! Βγαίνει και το Phoenix Point σε λίγο καιρό!!!!

:trollface:

1R5e.gif
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,788
Αυτό ακόμα και ο Γκάλοπωςτολένε παίζει να το έχει ξεχάσει. :gap:
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,932
Δεν ήξερα ότι στο site αυτό, που θέλουμε να θεωρούμαστε και σκληροπυρηνικοί, υπάρχουν κάποιοι που ενώ τους αρέσει ένα παιχνίδι, παρόλα αυτά δεν το τερματίζουν!!! :trollface:
Είναι το fable 3 όμως. Εξαρχής του έλεγες άστο μην το κάνεις καν install. Αν και νταξ αν μπεις στον κόπο είναι μικρούλη
 

captain kal

Death Knight
Joined
Dec 2, 2012
Messages
3,333
Αυτό ακόμα και ο Γκάλοπωςτολένε παίζει να το έχει ξεχάσει. :gap:

Δεν μας πειράζει καθόλου!!! Μου αρκεί που δεν το έχει ξεχάσει ο κ. Ναύαρχος!!!

:trollface:
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,483
Θελω να κανω μια εικονικη δηλωση, επειδη δεν μπορω να το κραταω μεσα μου, οπως διαφορα αλλα.
Χωρις φθονο, απλα για τον ρεαλισμο του θεματος.

fps.jpg
 
Top Bottom