What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Τι Παίζετε Αυτόν τον Καιρό - Part II

j_lynx

Death Knight
Joined
May 27, 2014
Messages
3,287
... προσπαθώ να βγάλω 100% One Piece Pirate Warriors 3 (λόγω του κολλήματος με την πρόσφατη έκρηξη lore στο manga περισσότερο) και μπορώ να πω πως πρέπει να σαι ήρωας για να το βγάλεις 100%.
Επαναλαμβανόμενο όσο δεν πάει στο gameplay (@Hellion - Road Redemption) θες να ξεράσεις , αλλά συνεχίζεις επειδή είσαι ψυχοπαθής με τα ατσιβμεντς.

Καλά κουράγια!!!
Δοκίμαζα και εγώ να το κάνω αυτό. Το άφησα στο 77% στις 40 ώρες επειδή έπιασα κάτι άλλο και μετά το ξέχασα.
 

lich king

Umber Hulk
Approval of the Admiral
Joined
Dec 28, 2012
Messages
878
Τελείωσα το ember. Εντάξει καλούτσικο είναι. Πιστεύω αξίζει εάν το βρεις πολύ φθηνά, ή ολοκληρώνεις παιχνίδια για τα achivements.


Το παιχνίδι είναι isometric rpg, ποιο κοντά στα pillars of eternity, και λιγότερο κοντά στα hack&slash.
Σε αντίθεση με τα pillars of eternity το παιχνίδι είναι πολύ απλό.
Υπάρχουν μόνο τρεις classes(warrior,mage,thief ή archer) και τα skills τον χαρακτήρων αλλάζουν ανάλογα με το gear και weapon που θα έχουν. Ο κάθε χαρακτήρας έχει τρία skills και δυο passives.
Η ιστορία είναι μια απλή fantasy ιστορία. Απελπισμένοι άνθρωποι ζωντανεύουν τον τελευταίο lightbringer(lightbringer είναι η φυλή που ανήκει ο πρωταγωνιστής) ώστε να βρει κάποιον τρόπο προκείμενου να μην εκλείψουν τα ember από τον κόσμο(ember είναι η φυλή κάποιον άυλων όντων που έχουν μαγικές ικανότητες), το οποίο μπορεί να οδηγήσει σε καταστράφηκες συνέπιες.
Τα quest είναι τα κλασικά που έχουν τα rpgs δηλαδή βρες αυτό, σκότωσε εκείνο.
Επίσης, οι τρόποι που μπορείς να ολοκληρώσεις τα quest είναι δύο. 'Η τα σφάζεις όλα, ή κάνεις κάποια αγγαρεία για αυτόν που σου έδωσε το quest ώστε να λύσεις το quest ποιο πολιτισμένα Δεν έχει σημασία τι θα διαλέξεις, οι επιλογές δεν επηρεάζουν καθόλου την ιστορία-εκτός από ένα quest το οποίο συνδέεται με δυο achivements.
Επίσης, μπορείς να ξεκλειδώσεις όλα τα achivements με την μια.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,265
Όπως το περιγράφεις περισσότερο θα έλεγα είναι σαν το Torchlight παρά με PIllars.

Εγώ για κάποιο λόγο είπα να βάλω το LoL xθες το βράδυ, έπαιξα ένα ματσάκι και έφυγε πάλι σούμπιτο, δεν είμαι για τέτοια γέρος άνθρωπος.
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,931
Όπως το περιγράφεις περισσότερο θα έλεγα είναι σαν το Torchlight παρά με PIllars.

Εγώ για κάποιο λόγο είπα να βάλω το LoL xθες το βράδυ, έπαιξα ένα ματσάκι και έφυγε πάλι σούμπιτο, δεν είμαι για τέτοια γέρος άνθρωπος.
βαλε apex.
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,931
είχα βάλει πριν κανά χρόνο, μπήκα, κερδίσαμε, δεν κατάλαβα πως, το έσβησα :p
ε ξαναβαλε μωρε. το εχω και εγω.
 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,418
μα δεν το προλαβαίνω τι συμβαίνει, ποιον σκοτώνω, τι πως γιατί. χαμός.

Μόλις περιέγραψες την εμπειρία μου σε όλα τα Battlefield που έχω δοκιμάσει, με την διαφορά πως δεν σκοτώνω ποτέ, κανέναν.
 

Stamatimenos

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
3,612
Gothic 2 - the Returning. Εκ πρώτες όψεως κάποιες σημαντικές προσθήκες αλλαγές που πρέπει να έχετε κατά νου.
Για να lootάρετε ζώα πρέπει να έχετε τα κατάλληλα εργαλεία (πέρα από τις γνώσεις), ακόμα και για το κρέας.
Υπάρχει Stamina system.
Όσο πιο χτυπημένος είσαι τόσο πιο αργά κινείσαι και δε πολεμάς το ίδιο καλά.

Στο laptop ξεκίνησα το καλύτερο ίσως mod που έχω παίξει ως τώρα, πάλι για Gothic 2, και το μεγαλύτερο μέρος διαδραματίζεται μέσα σε φυλακή!
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,704
Πλέον πρέπει να έχει μάθει πόσα φύλλα πέφτουν σε ένα λεπτό από το δέντρο που βρίσκεται 124 πόδια βορειοδυτικά του πύργου του Xardas.
Το νου σου Elric, θα στα ρωτήσει σε τεστ!
 

razvedchiki

Death Knight
Joined
Dec 1, 2012
Messages
2,740
Gothic 2 - the Returning. Εκ πρώτες όψεως κάποιες σημαντικές προσθήκες αλλαγές που πρέπει να έχετε κατά νου.
Για να lootάρετε ζώα πρέπει να έχετε τα κατάλληλα εργαλεία (πέρα από τις γνώσεις), ακόμα και για το κρέας.
Υπάρχει Stamina system.
Όσο πιο χτυπημένος είσαι τόσο πιο αργά κινείσαι και δε πολεμάς το ίδιο καλά.

Στο laptop ξεκίνησα το καλύτερο ίσως mod που έχω παίξει ως τώρα, πάλι για Gothic 2, και το μεγαλύτερο μέρος διαδραματίζεται μέσα σε φυλακή!

εχεις δοκιμασει το l'hiver mod? τερματισα φετος για πρωτη φορα το gothic 2 με αυτο το mod και μου αφησε πολυ καλες εντυπωσεις.
δεν εχει οσο content οσο το returning αλλα οτι εχει ειναι μπαλατσαρισμενο με το vanilla παιχνιδι.
 

Borracho

Ancient Red Dragon
Joined
Nov 26, 2012
Messages
12,516
H προέλασή μας κατά του Καρόλου του Χονδρού στο Siege of Paris καλά κρατεί. Ευχάριστη σκοτεινιά και γκοθίλα βγάζει το τελευταίο expansion του Valhalla, εγγυημένη διασκέδαση.

Προχωράω με ρυθμούς νεκρής Ρωμαϊκής χελώνας και το εξαιρετικό The Forgotten City, το οποίο συνεχώς αποκαλύπτει νέα μυστικά. Από τα απολαυστικότερα αφηγηματικά παιχνίδια μυστηρίου που έχω παίξει φέτος. Στη γωνία με περιμένει το Svoboda 1945-Liberation. Είμαι περίεργος αν το όλο θα ανταποκριθεί στις θετικότατες εντυπώσεις που μου άφησε το demo. Μετά τον ¨Ειβορ (το κυρίως μεροκάματό μας) και τα σφηνάκια, σειρά παίρνει το Chernobylite, στου οποίου την αγορά με έσπρωξαν οι αλεκυθικοί διθύραμβοι.

Road 96 και Zool Redimensioned θα αγορασθούν μόλις ο Θείος Τίμ μου στείλει σήμα πως κάματε όλοι αγορές ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 100Ε έκαστος σε σκινάκια του Φορτ Γκάιζ, του επερχόμενου καραπρωτότυπου ΜΕΓΑΣΟΥΞΕ της ΕΤΑΙΡΕΙΑΡΑΣ/ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΣ της καρδιάς μας.
 

j_lynx

Death Knight
Joined
May 27, 2014
Messages
3,287
Road 96 και Zool Redimensioned θα αγορασθούν μόλις ο Θείος Τίμ μου στείλει σήμα πως κάματε όλοι αγορές ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 100Ε έκαστος σε σκινάκια του Φορτ Γκάιζ, του επερχόμενου καραπρωτότυπου ΜΕΓΑΣΟΥΞΕ της ΕΤΑΙΡΕΙΑΡΑΣ/ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΣ της καρδιάς μας.
Ο δικός μου οβολός που έπεσε στο Pubg και σε skin Blackpink Μετράει ή πρέπει ντε και καλά να είναι στο θείο Τιμ;
 

Borracho

Ancient Red Dragon
Joined
Nov 26, 2012
Messages
12,516
Σίγουρα δείχνει καλή θέληση και ώριμη καταναλωτική νοοτροπία, αλλά αυτά τα ζεσταματάκια έτσι, με τον ανταγωνισμό. Στο θείο Τίμ γράφουμε ψυχή-σπίτι-υπόσταση και πάνω!
 

j_lynx

Death Knight
Joined
May 27, 2014
Messages
3,287
Μα ο θείος ΤΙμ μου τα δίνει δωρεάν!!!

Α! Πρόσθεσε αν είναι και άλλα 40 το World War Z, που το είχε αγοράσει φίλος μου day 1 και με τράβηξε μιας και δεν υπήρχε steam.
 

Borracho

Ancient Red Dragon
Joined
Nov 26, 2012
Messages
12,516
και με τράβηξε μιας και δεν υπήρχε steam.
ΕΥΓΕ ΛΥΓΚΑ ΜΟΥ!

Τούτο και είναι το ορθό πνεύμα του Επικοτιμισμού! (ΤΜ).

Πιστεύω θα βρεθεί για σένα μια θέση στo Μεγάλο Πάρκο της Β. Καρολίνας όπου ο Άρχων και Κύριος Ημών, Τιμόθεος Σουήνιος, μαζεύει τους εκλεκτούς.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,265
Μόλις ολοκλήρωσα το The Settlers Rise of an Empire.

Συμπαθέστατο παιχνίδι, αρκετά bugs, τίποτα game breaking όμως. Θα έλεγα ότι μου άρεσε ότι σε κανά 2 φάσεις τον ήπια και έπρεπε να ξεκινήσω την πίστα από την αρχή. Βέβαια εδώ τσινάει η έλλειψη autosave, δεν είχαν autosave τα παιχνίδια το 2007;

Τεσπά, 31 ώρες για τα φραγκοδίφραγκα που έδωσα στο gog δεν έχω να παραπονεθώ για τίποτα.

edit: μόλις είδα έχει και το DLC η gold edition που έχω. Άκυρο, δεν τελείωσα με το game :p
 
Last edited:
Top Bottom