What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Τι Παίζετε Αυτόν τον Καιρό - Part II

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,234
Το σκέφτηκες καλά; Οι περισσότεροι λένε ότι είναι μακράν το πιο δύσκολο παιχνίδι της From.
Είναι καθαρά θέμα σκιλ και δεν βασίζεται τόσο σε balance, μαγείες και πράσινα άλογα. Μου θυμίζει αρκετά το Ninja Gaiden Black και πολύ μου αρέσει αυτό...

20220327114752_1.jpg
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
@Bathory κοιτα απο πανω, ετοιμαζεται να παει στο αγαπημενο σου boss.

Εν τω μεταξυ στανταρ θα τελειωσει και το Sekiro και εμεις δε θα εχουμε καθαρισει ακομα την 3η περιοχη του Elden Ring.
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,234
Εντωμεταξύ έχω πάρει κάμποσα πραματάκια και δεν ξέρω τι κάνει το κάθε τι... Που θα πάει, θα τα ανακαλύψω στην πορεία. :gap:
 

vtheofilis

Death Knight
Joined
Dec 11, 2012
Messages
4,432
Τέλος, μετά από 14,5 ώρες, το Shadowrun Returns. Male Human Street Samurai ο χαρακτήρας.

Ευχάριστο ήτανε, δεν μπορώ να πω. Αλλά ο κόσμος του Shadowrun μπορεί να δώσει περισσότερα . Αυτή η απίστευτα ταιριαστή μίξη στοιχείων medieval fantasy και κυβερνοπάνκ δυστοπίας, θα μπορούσε να βγάλει διαμάντια. Σίγουρα θέλω να ρίξω μια ματιά και στο PnP Shadowrun.

Εγκαθιστώ το Dragonfall τώρα. Ξέρει κανείς αν μπορούμε να μεταφέρουμε τον χαρακτήρα μας από το Returns;
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,355
Καλά πάει το Darksiders 3 μέχρι τώρα, είναι μεν souls-like αλλά δεν έχει σε καμία περίπτωση τη δυσκολία του ανώμαλου του Miyazaki.
 

Borracho

Ancient Red Dragon
Joined
Nov 26, 2012
Messages
12,535
Μαζεμένη ανταπόκριση από την όμορφή μας τάιγκα :

- God of War, λίγο μετά τα μισά. Αρτιότατος τίτλος, ΑΑΑ με τα όλα του και μερικά από τα εντυπωσιακότερα set pieces που έχω δει εδώ και χρόνια. Βαδίζει αυστηρά σε high fantasy μονοπάτια, οπότε εκεί χάνει το 'άριστα' από εμένα, καθαρά για λόγους προσωπικής προτίμησης. Το χαίρομαι πάρα πολύ και σχεδόν μονοπωλεί το ανέκδοτο που ονομάζεται 'gaming χρόνος μου' τελευταία.

-DLC's του Sherlock Holmes : Chapter One. Καλοδουλεμένες προσθήκες όλα, απολύτως τίποτε το απαραίτητο. Στήνουν όμορφα το αναπόφευκτο sequel. Αν και τελικά απλό σαν παιχνίδι, καταφέρνει να διατηρεί το ενδιαφέρον σου αμείωτο και να σε κάνει να αισθάνεσαι ντετέκτιβ μεγάλος και τρανός.

-Norco. Μια πράξη κάθε βράδυ μαζί με το αλεξίλυπο γουισκάκι, να κρατήσει όσο περισσότερο γίνεται. Νέον, μολυσμένη προσευχή, κατευθείαν από τα βαλτοτόπια που μονάχα ονειρεύτηκαν τα δισέγγονα του Φώκνερ.

-Syberia: The World Before. Παίρνει σειρά μόλις τελειώσει το God of War. Η εισαγωγή του (η ίδια με του ντέμο) ατμοσφαιρικότατη και με προϊδέασε για τα καλύτερα.

-Beholder 3 : 'Ασφαλής' μίξη των καλύτερων στοιχείων των δύο πρώτων παιχνιδιών. Τίποτε ρηξικέλευθο, αλλά πάντοτε διασκεδαστική συνταγή.

Σφηνάκια Demon's Tilt (ποιοτικό ρετρόarcade φλιπεράκι), Darkest Dungeon II (ένα μικρό έπος), και φεύγω τώρα γιατί η κόρη μου με τραμπουκίζει να βάλουμε το Peppa Pig: Pirate Adventure DLC.
 

bald_killer

Death Knight
Joined
Jul 26, 2014
Messages
3,883
Κατεβάζεις Witcher 3. Λες θα παίξεις ένα μισαωράκι, μαζί με τον πρωινό καφέ.
Δέκα λέβελ μετά...
Καλά πότε νύχτωσε έξω;
Τον καφέ τον ήπιες τουλάχιστον ή όπως τον έφτιαξες, έτσι έμεινε?
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,469
Λες θα παίξεις ένα μισαωράκι, μαζί με τον πρωινό καφέ.
Ποσες φορες σκεφτηκα να τελειωσω κανενα left over quest και βρεθηκα να παταω new game.
Συνηθως, προσπερναω το το ιπποδρομιακο στο vegelbud που ειναι σιγουρακι οτι θα το κανω pass, λογω αλλου quest.
Ανηκει στις υποσχεσεις που κανουμε στον εαυτο μας και δεν τηρουμε πχ δεν ξανατρωω τοσο πολυ αλλα και στις ματαιες υποσχεσεις που δινουμε στους αλλους, χωρις να παρεξηγηθει κανενας πχ μονο θα το ακουμπησω.

Το witcher 3 ανηκει στην κατηγορια, μονο θα το ακουμπισω.
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,234
Πολύ καλό μέχρι στιγμής το Sekiro. Το πάω σιγά-σιγά και απολαμβάνω τους διαλόγους.
Btw, έφτασα και σε ένα ωραίο boss.


20220327230608_1.jpg

και μετά κατάλαβα πως είχε ΚΑΙ δεύτερο phase 😛 (μετά από το ds2/ds3, το έχει κάνει σύστημα η From)
20220327230716_1.jpg
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,654
Βρήκες το υπερόπλο Moonveil ή ακόμη?

:trollface:
 

manofsorrows

Hobgoblin Captain
Joined
Feb 21, 2013
Messages
305
Τέλειωσα κι εγώ το Guardians Of The Galaxy! Η ιστορία ήταν ωραία και με κράτησε αν και δεν είμαι φαν της Marvel. Πολλές φορές γέλασα αβίαστα, κάτι που δεν έχουν πετύχει άλλοι τίτλοι που και καλά το χιούμορ τους είναι το δυνατό τους σημείο. Αυτό που με κούρασε προς το τέλος ήταν το κάπως επαναλαμβανόμενο gameplay. Αν κι οι μάχες ήταν διασκεδαστικές, κάπου δεν ξέρω...μπούχτησα. Τεχνικός τομέας από τους αρτιότερους που έχω δει. Xάζεψα πολλές φορές με το ray tracing στο Very High. Μου έκανε εντύπωση ότι έτρεχε τόσο ομαλά με την απλή RTX 2060, ενώ γινόταν πανικός στις μάχες. Ειδικά όταν συνειδητοποίησα ότι είχα ξεχάσει το DLSS στο off. Για τον ήχο και την μουσική δεν χρειάζεται να πούμε τίποτα. Από τα καλύτερα soundtracks που έχουμε ακούσει. Σίγουρα στους καλύτερους τίτλους της περασμένης χρονιάς. 8.5 / 10

Επαναφορά τώρα στις προγραμματικές δηλώσεις για το 2022, ξεκίνησα τα Metro 2033 Redux και Beautiful Desolation. Στις πρώτες ώρες αμφότερα με έχουν εντυπωσιάσει. Ειδικά στο Metro μου έχουν πέσει τα σαγόνια με την ατμόσφαιρα που υποστηρίζεται εκπληκτικά από γραφικά και ήχο.
 

Stamatimenos

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
3,619
Update για Tunic. @maladroid ίσως σε ενδιαφέρει.
Τελικά δεν είναι πολύ δύσκολο αν το πάρεις απόφαση ότι δε χρειάζεται να σκοτώσεις κάθετι που συναντάς. Κατάφερα να κλέψω κλειδί από εχθρό που με έχει μονόhito απλά με το να κάνω roll-in, action button, roll-out. (Χρειάστηκε βέβαια να το κάνω 5-6 φορές, μιας και για κάποιο λόγο σου βγάζει "Yes/No" dialogue όταν σηκώνεις κάτι, με το Νο ως προεπιλεγμένη επιλογή, οπότε δεν αρκεί απλά να spamάρεις το action button, πρέπει να γίνει ψύχραιμα αλλά γρήγορα η δουλειά, γιατί το game δε κάνει pause όσο ο διάλογος είναι ανοιχτός.
Παίρνεις και χάρτη σχετικά νωρίς, απλά για να μπεις στο menu και να τον δεις χρειάζεται να πατήσεις ένα κουμπί παραπάνω, και δε μου αρέσει κάτι τέτοιο σε games που κοιτάω συχνά το χάρτη.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,422
Το καθάρισμα του backlog είναι για τους αδύναμους, οι μάγκες ξαναπαίζουμε παιχνίδια που έχουμε τελειώσει :p
Αφού καθάρισα το DLC του The Settlers 6, έπιασα το Doom 2016 for greater justice αφού το είχα παίξει με το παλιόσκυλο PC i5 3570, 8GB RAM, Radeon 7850 1GB με low-medium vulkan settings με 25-45fps και σε κανά 2 σημεία deeps στα 5fps και είπα να νοιώσω λίγο χαρά τώρα αν και τα έβαλα όλα στο high και όχι ultra, ίσως το βάλω και ultra γιατί βαράει κα΄τι 130άρια τώρα και έχω 75άρι monitor.

Πολύ αργό όμως το νοιώθω μετά το Eternal :p
 
Top Bottom