What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Τι Παίζετε Αυτόν τον Καιρό - Part II

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,525
Nyra φαίνεται σα διανοητικά λειψή emo με αυτισμό, Nasty σα τσατσά που καπνίζει 40 πακέτα τσιγάρα την ημέρα και γέρασε πριν της ώρας της. Η Caja είναι tradwife και μητέρα του πεδηού μας. Εύκολη επιλογή.

Βασικά γίνεται να τις Kill όλες πλην της Caja?
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
Για λιγο νομιζα πως περιεγραψες γατες απο το Stray...

Moving on.
 

Bathory

Lich
Φασαίος Larianός Rocket League RQ Crew 1st Tournament Order of Alucard Foot Clan Inductee
Joined
Dec 5, 2012
Messages
7,025
σα τσατσά που καπνίζει 40 πακέτα τσιγάρα την ημέρα και γέρασε πριν της ώρας της.

Τέλειο.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,199
Απόπειρα να ξεκινήσω Icewind Dale Ε... ζόρικα τα πράγματα, αφήγηση φοβερή, pathfinding... γμτχ...

Για να δούμε αν θα αντέξω.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,199
Απλά μην διανύεις μεγάλες αποστάσεις μονοκοπανιά με φουλ πάρτυ επιλεγμένο and you'll be fine.
εδώ δεν μπορούσαμε να κατέβουμε στο υπόγειο γιατί ο πρώτος μου χαρακτήρας έφτασε τελευταίος και δεν μπορούσε να περάσει... μετρό Αθήνας καταντήσαμε...

Επίσης μου φάνηκε κάπως που το party μου είναι χωρίς όπλα, πανοπλίες κτλ, δηλαδή πήγαν εκεί που πήγαν με τα ρούχα για ποτό ας πούμε;
 

vlad

Half-Ogre
Approval of the Admiral
Joined
Oct 31, 2013
Messages
594
Μετά το Luigi's mansion 3 που ήταν πολύ ευχάριστο παιχνιδάκι φύγαμε στο Xenoblade Chronicles.
Από τη μια παιχνιδιάρα στην άλλη, μπράβο. Έμειναν 2 βδομαδούλες ακόμα για το XC3 και γίναμε για καιρό μετά.
 

Stamatimenos

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
3,609
Εγώ το προτιμούσα που είναι όλοι γυμνοί στο ID γιατί τους ντύνω ακριβώς όπως θέλω από το μαγαζί.
Τι composition έχεις @nitro912gr ?
 

Stamatimenos

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
3,609
Nyra φαίνεται σα διανοητικά λειψή emo με αυτισμό, Nasty σα τσατσά που καπνίζει 40 πακέτα τσιγάρα την ημέρα και γέρασε πριν της ώρας της. Η Caja είναι tradwife και μητέρα του πεδηού μας. Εύκολη επιλογή.

Βασικά γίνεται να τις Kill όλες πλην της Caja?
Ε όχι δα.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,199
Εγώ το προτιμούσα που είναι όλοι γυμνοί στο ID γιατί τους ντύνω ακριβώς όπως θέλω από το μαγαζί.
Τι composition έχεις @nitro912gr ?
Ότι έβγαλε και είχα μια μάγισσα που αντικατέστησα με τον δικό μου Mage.
Στο μαγαζί με δυσκολεύει που πρέπει να ανοιγοκλείνω να τσεκάρω τι specialization έχει ο καθένας :p
Γενικά φοβάμαι ότι θα με διώξει η έλλειψη QoL που έχουμε σε νεότερους τίτλους.
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,927
Από τη μια παιχνιδιάρα στην άλλη, μπράβο. Έμειναν 2 βδομαδούλες ακόμα για το XC3 και γίναμε για καιρό μετά.
Σε κάποια φάση πρέπει να δω και το 2 αλλά ναι με κέρδισε που θα δω και το 3.
 

Stamatimenos

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
3,609
Ότι έβγαλε και είχα μια μάγισσα που αντικατέστησα με τον δικό μου Mage.
Στο μαγαζί με δυσκολεύει που πρέπει να ανοιγοκλείνω να τσεκάρω τι specialization έχει ο καθένας :p
Γενικά φοβάμαι ότι θα με διώξει η έλλειψη QoL που έχουμε σε νεότερους τίτλους.
Πάλι καλά να λες που πρόσθεσαν αρκετό QoL στις Enhanced, θα έλεγα εγώ, βελτιωμένο journal και inventory tab. Και φυσικά βελτιωμένη ΑΙ και ναι, και pathfinding, αν και όπως ήδη πρόσεξες είναι ακόμα ελαφρώς προβληματικό.
Γενικά είναι παιχνίδι που ή θα σε πορώσει, ή θα πεις "πωω μλκ, πόσο έχει ακόμα αυτό το dungeon?", γιατί literally δε κάνεις και κάτι άλλο από ένα σημείο και έπειτα. Αν ήρθες φρέσκος από Pillars είναι ξενέρα και downgrade.
 

mits@kos

Death Knight
Joined
Dec 8, 2012
Messages
2,941
Πφ, τώρα συλλογιέμαι πως δύσκολα έχω πλέον την υπομονή να παίξω πάλι Heart of Winter πχ. Έχει κυλήσει πολύ νερό στο αυλάκι έκτοτε.
 

Sephir

Beyond Within
Staff member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
5,505
Τέλος το Final Fantasy VII Remake. I took my time η αλήθεια είναι, αλλά άξιζε τον κόπο, πολύ καλή δουλειά και βρήκα έξυπνη την ιδέα να βασιστούν στην ιστορία του πρωτότυπου παιχνιδιού για να φτιάξουν κάτι καινούριο. Γιατί περί αυτού ακριβώς πρόκειται.

Θα ασχοληθώ αργότερα και με το INTERmission κομμάτι (που είναι μικρούλι, δύο κεφάλαια μόνο) και αναμένουμε για τη συνέχεια της ιστορίας... κάποια στιγμή στην ταπεινή μου οθόνη.
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,669
^ Αδιάβαστος!

Στα δικά μου...
Ξεμπέρδεψα με Rogue Legacy 2. Έλεγα τότε στον Bathory στο Steam πριν την παρουσίαση, άντε να πάω μέχρι δεύτερο playthrough, δε νομίζω να την παλέψω για άλλα.

158 ώρες αργότερα

Clipboard01.jpg

Καλά πήγε αυτό.

Επίσης τελείωσα και Max Payne 3 τον προηγούμενο μήνα και για να μην μένουμε σε cliffhanger:
-γραφικάρες με όλα στο τέρμα, ακόμα και για παιχνίδι δεκαετίας
-καλή σκηνοθεσία και γραφή, ένα-δυο σκαλιά πιο κάτω όμως από τα games της Remedy
-έλειπε πολύ το noir στοιχείο και η ατμόσφαιρα, στις περισσότερες σκηνές νόμιζα ότι παίζω κάτι βγαλμένο από Narcos, παρά συνέχεια των Max Payne
-blockbuster κουτάκια/ασθένειες της εποχής όπως, πίστες αρένες σχεδιασμένες γύρω από cover, απλοϊκό map design, μακροσκελείς cutscenes κ.α. Οι σκοτωμοί και το gunplay πάντως ήταν άκρως ικανοποιητικά, εκτός από την περιστασιακή wtf στιγμή-αυτός-τώρα-από-που-σκατά-με-πέτυχε.

Καλό παιχνίδι, αλλά όχι τόσο καλό όσο τα αριστουργήματα των Φινλανδών.
 
Top Bottom