What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Τηλεοπτικές σειρές της προκοπής

tinapeis

Mind-flayer
Joined
Nov 29, 2015
Messages
2,000



vwMin.gif
 

maladroid

Mind-flayer
Joined
Nov 27, 2012
Messages
1,958
The Haunting of Bly Manor.
Δεύτερος κύκλος στη σειρά ανθολογίας The Haunting of... που ξεκίνησε με το εκπληκτικό Hill House. Η σειρά βασίζεται στη νουβέλα The Turn of the Screw που έθεσε τα στάνταρ σε αυτό το είδος γοτθικού τρόμου με στοιχειωμένα σπίτια.
Δεν έχω τελειώσει ακόμα το βιβλίο (οριακά έφτασα στο δεύτερο κεφάλαιο) αλλά κάτι μου λέει ότι η σειρά επινόησε ένα κάρο δραματικά backstories χαρακτήρων για να βγάλει με το στανιό 9 επεισόδια. Το αποτέλεσμα είναι ένα υπερβολικά αργό μελόδραμα με μηδενικά στοιχεία τρόμου, συμπαθητικές ερμηνείες και "θεατρικούς" διαλόγους/μονολόγους που δεν λέει να τελειώσει με τίποτα. Ειδικά από τη στιγμή που καταλαβαίνεις πού οφείλεται η περίεργη συμπεριφορά των παιδιών, η σειρά γίνεται εκνευριστικά προβλέψιμη και πλατειάζει.
Αν σας άρεσε το Hill House, καλύτερα δείτε κανένα Conjuring παρά αυτό το μαρτύριο.

5/10 για τα υψηλά στάνταρ παραγωγής, 2-3 καλούτσικα επεισόδια, και την ερωτεύσιμη κηπουρό.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,665
ΣΟΚ
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,665
ΚΑΙ
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,665
ΔΕΟΣ
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,665

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,379
Ας γράψει κάποιος σε spoiler τι έγινε ρε!
 

tinapeis

Mind-flayer
Joined
Nov 29, 2015
Messages
2,000
Ωραιο επεισοδιο,
αριστα τελειωσε το story arc
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,379
Να κατσεις να το δεις. Χαμος εγινε.

Πρέπει να δω από την αρχή της προηγούμενης σεζόν, έμεινα στο τρίτο επεισόδιο :giankos: . Δεν έχω κόλλημα με τα spoilers, πείτε μου!
 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,431
Πολύ πλαστικούρα έβγαζε το μοντέλο των Dark Troopers πάντως. Λογικό που τους έκανε με τα κρεμμυδάκια ο Darth Vader στο τέλος.

Bonus η σκηνή-tribute στον Terminator.
 
Top Bottom