What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Τηλεοπτικές σειρές της προκοπής

Norshgaath

Mind-flayer
Approval of the Admiral
Joined
Aug 3, 2023
Messages
1,922
Κάτι με χαλάει στο τρέιλερ, δεν έχω προσδιορίσει τι ακόμη... Ίσως η πληθώρα των αεροσκαφών της brotherhood?
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,519
I don't want to set the world on fireeeeeeeeeeeeeeeee... και εμένα μου άρεσε, αλλά φέι... άμαζον, μικρό καλάθι για να μην κλάψουμε.
 

maladroid

Mind-flayer
Joined
Nov 27, 2012
Messages
1,960
Είδα το Hijack (oh hi Jack) με τον Idris Elba. Ξεκινάει συμπαθητικά, αρχίζει να παίρνει την κατιούσα μετά το 3ο-4ο επεισόδιο και τα τελευταία δύο κάνουν ελεύθερη πτώση χωρίς αλεξίπτωτο.
Αν δεν έπαιζε ο Idris θα ήταν για 4, τώρα παίρνει μια μικρή αναβάθμιση στο 4.5-5.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,397
Κάτι με χαλάει στο τρέιλερ, δεν έχω προσδιορίσει τι ακόμη... Ίσως η πληθώρα των αεροσκαφών της brotherhood?

Εμένα μου φάνηκε ότι ίσως δεν έχουν πετύχει 100% τον σωστό τόνο και ατμόσφαιρα. Στα περισσότερα έργα με θέμα μια post-apocalyptic κοινωνία υπάρχει πάντοτε μια υφέρπουσα μελαγχολία για τον κόσμο που χάθηκε και ένας πραγματισμός που δεν ένιωσα βλέποντας το trailer. Ίσως βγει στην σειρά αλλά να πω την αλήθεια φοβάμαι λίγο αν μπορούν χολιγουντιανοί παραγωγοί να πιάσουν την σωστή συχνότητα. Εγώ π.χ. θα φρόντιζα να έχω οπωσδήποτε κάποιους ανατολικοευρωπαίους συγγραφείς μιας κάποιας ηλικίας στο συγγραφικό τιμ γιατί είναι αυθεντίες στο να βγάζουν αυτή ακριβώς την αίσθηση στα έργα τους.
 

captain kal

Death Knight
Joined
Dec 2, 2012
Messages
3,342
Εμένα μου άρεσαν σχεδόν όλα οπότε δεν έχω τέτοια θέματα :D

Αυτό να το κοιτάξετε κ. Ναύαρχε!!

Nujr.gif
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,545
Εμένα μου φάνηκε ότι ίσως δεν έχουν πετύχει 100% τον σωστό τόνο και ατμόσφαιρα. Στα περισσότερα έργα με θέμα μια post-apocalyptic κοινωνία υπάρχει πάντοτε μια υφέρπουσα μελαγχολία για τον κόσμο που χάθηκε και ένας πραγματισμός που δεν ένιωσα βλέποντας το trailer. Ίσως βγει στην σειρά αλλά να πω την αλήθεια φοβάμαι λίγο αν μπορούν χολιγουντιανοί παραγωγοί να πιάσουν την σωστή συχνότητα. Εγώ π.χ. θα φρόντιζα να έχω οπωσδήποτε κάποιους ανατολικοευρωπαίους συγγραφείς μιας κάποιας ηλικίας στο συγγραφικό τιμ γιατί είναι αυθεντίες στο να βγάζουν αυτή ακριβώς την αίσθηση στα έργα τους.
χαραμιζεις αυτη διαυγεια με MCU, αμαρτια.
 

munkinnousu

Mind-flayer
Approval of the Admiral
Joined
Dec 6, 2014
Messages
1,554
Συνεχίζω να βλέπω Halo, συνεχίζει να μην έχει καμία σχέση με τα παιχνίδια, το γράψιμο είναι ελαφρώς καλύτερο από την 1η σαιζόν αλλά οι συνολικές κατευθύνσεις της σειράς που έχει αποφασίσει ο showrunner την καταδικάζουν να πάει προς τον γκρεμό.

Πάντως, έχω βρει αυτόν τον τύπο, ο οποίος είναι έξαλλος και νομίζω περνάω πιό καλά με τα reviews του από το να δω τα κανονικά επεισόδια
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,545
Συνεχίζω να βλέπω Halo, συνεχίζει να μην έχει καμία σχέση με τα παιχνίδια,
Ισως ηρθε η ωρα να μπαινει στα συμβολαια, οχι με μικροσκοπικα γραμματακια, το as it is.

3:27 - 3:37 νομιζω οτι μιλησε για πολλες σειρες. Ο ανθρωπος βρηκε το καρκινωμα.
Η απογνωση στην φωνη του ειναι πραγματικη και ισως στο μελλον να ηγηθει του κινηματος, αφηστε την ΑΙ να γραφει - οι ζωες αυτων που γραφουν don't matter.
 

Eaglos

Mind-flayer
Joined
Jan 3, 2020
Messages
1,544
Φανταζομαι εχετε νημα για anime αλλα τα βαζω και εδω.

@Getta Robo το Ninja Kamui που ανεφερες στο insomnia ειναι και γαμω της σειρες για το ειδος της.


Αλλαζοντας θεμα, αν ειστε fan MMA, street fighter και τα συναφη, δειτε το Kengan Ashura. Ημι ανυπαρκτο σεναριο, ανελεητο ξυλο με το απαραιτητο μεταφυσικο/υπερβολικο στοιχειο. Τα γραφικα ειναι καπως περιεργα, μια μιξη απο σχεδιο στο χερι με 3D και ολιγον cell shade.

 

munkinnousu

Mind-flayer
Approval of the Admiral
Joined
Dec 6, 2014
Messages
1,554
For all mankind (εχω δει μόνο την πρώτη αλλά όλοι λένε τα καλύτερα, Silo , Monarch , Severance.

Δεν έχω δει Foundation (βελτιώθηκε?), Invasion.

Κάποιο άλλο; δεν ξέρω το Constellation τι λέει
 

Norshgaath

Mind-flayer
Approval of the Admiral
Joined
Aug 3, 2023
Messages
1,922
Ε μα πειτε τι σειρες ειναι ρε, μονο ο μουνκινουσου με καταλαβαινει και τις εγραψε

κατσα τελειωσει πρωτα και μετα το κρινουμε

For all mankind
Καλη η πρωτη σαιζον, δε το συνεχισα ουτε γω γιατι ηταν ψιλοβαρυ για σειρα

πιου-πιου-πιτσιου τα μαιμουδια

Foundation
Αν ειχε αλλο τιτλο θα ηταν μια ψιλοκαλη σειρα, ομως για foundation ειναι μαπα
Invasion,Constellation
Srsly? Παλι καλα που δεν εγραψες για το αλλο με τους τυφλους και το μομοα
:sneaky:
 
Top Bottom