What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Βλάκ Φράιντεϊ

Chris2756

Blackguard
Joined
Nov 17, 2020
Messages
1,308
Δεν βαριεστε, και μεσα κι εξω, φυλακη να ουμε
 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,431
Για φυλακή δεν ξέρω, πάντως η πρακτική "δέκα μέρες πριν τις εκπτώσεις ανεβάζω τις τιμές 30%, για να λέω μετά ότι κάνω 30% έκπτωση με τα ίδια λεφτά" είναι παράνομη και προβλέπεται κατ' ελάχιστον πρόστιμο. Το γεγονός ό,τι κάθε χρόνο έχουμε τα ίδια, δείχνει πως πρόκειται για άλλο ένα νόμο που υπάρχει μόνο στα χαρτιά.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,489
παρα της φημες περι γενικου κλειδωματος, ακομα δεν ειδα προσφορες στην κωλικη ταινια.
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,987
παρα της φημες περι γενικου κλειδωματος, ακομα δεν ειδα προσφορες στην κωλικη ταινια.

Κι ούτε θα δεις. Όταν ένα προϊόν είναι περιζήτητο (ακόμα κι αν είναι του κώλου...:Ρ), δεν πρόκειται να βγει σε προσφορά παρά μόνο σε ψεύτικη (τύπου Κωλόβολου, ο οποίος ακολουθεί κατά κόρον την πρακτική που αναφέρει ο @Great0ldOne).
 

Chris2756

Blackguard
Joined
Nov 17, 2020
Messages
1,308
πρακτική "δέκα μέρες πριν τις εκπτώσεις ανεβάζω τις τιμές 30%, για να λέω μετά ότι κάνω 30% έκπτωση
Αυτο ειναι παγια πρακτικη, στο Ελλαδισταν, απο τοτε που θυμαμαι τον εαυτο μου, σε καθε περιοδο εκπτωσεων
 

captain kal

Death Knight
Joined
Dec 2, 2012
Messages
3,333
Αυτο ειναι παγια πρακτικη, στο Ελλαδισταν, απο τοτε που θυμαμαι τον εαυτο μου, σε καθε περιοδο εκπτωσεων

Γι' αυτό κοιτάμε, μόνο στα ξένα sites και αφήνουμε τους εδώ αρκουδόμαγκες, να βράσουν στο ζουμί τους!! Αν και τολμώ να πώ, ότι πέρσι πέτυχα μια καλή εκπτωσούλα και εδώ στην Ελλάδα, γύρω στα 150 ευρώ, για το μόνιτορ που χρησιμοποιώ (Odyssey G7 32"). Καλύτερη και από του εξωτερικού, λόγω μεταφορικών!!

Η διαφορά είναι, ότι επιβλήθηκε από μάλλον από τα κεντρικά και έπαιξε σε όλα τα καταστήματα, που ήταν διαθέσιμο!!
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,797
Πέτυχα αυτό στο κόκκινο κατάστημα
Για πείτε γνώμες
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,665
Αν πετύχετε κανένα καλό ντήλ για σμαρτ 4Κ τηλεόραση περί τις 50 ίντσες ρίχτε μου ένα σκούντημα.

Προς το παρόν μέτριες και ανειλικρινείς προσφορές έχω πετύχει κυρίως. Βλέπω στις εκπτώσεις στο Πλαίσιο και τον Κωτσόβολο πχ κάτι "ΑΠΟ 700, ΤΩΡΑ ΜΟΝΟ 450" αλλά στην εξέλιξη τιμών του σκρούτζ για τα ίδια μοντέλα καθίσταται σαφές πως η τιμή τους είναι στα 400-450 ούτως ή άλλως εδώ και 3-4 μήνες.
 

Chris2756

Blackguard
Joined
Nov 17, 2020
Messages
1,308
Παιδια, με τοσα παραπονα που εχω ακουσει και εχω δει, για πλαισιο και κωτσο, μονο στην περιπτωση που δοκιμαζα μια συσκευη, πριν την πληροσω, θα ψωνιζα απο αυτους.
 

captain kal

Death Knight
Joined
Dec 2, 2012
Messages
3,333
Αν πετύχετε κανένα καλό ντήλ για σμαρτ 4Κ τηλεόραση περί τις 50 ίντσες ρίχτε μου ένα σκούντημα.

Προς το παρόν μέτριες και ανειλικρινείς προσφορές έχω πετύχει κυρίως. Βλέπω στις εκπτώσεις στο Πλαίσιο και τον Κωτσόβολο πχ κάτι "ΑΠΟ 700, ΤΩΡΑ ΜΟΝΟ 450" αλλά στην εξέλιξη τιμών του σκρούτζ για τα ίδια μοντέλα καθίσταται σαφές πως η τιμή τους είναι στα 400-450 ούτως ή άλλως εδώ και 3-4 μήνες.

Θα σου πρότεινα αυτή.

Από ότι, έχω διαβάσει, οι QLED είναι εξαιρετικές για παιχνίδια!!

Απλά η μεταφορά, ίσως αποτελέσει προβλημα. Εγώ μέχρι 27" monitor (αλλά και motherboard και μια GPU), έχω φέρει από Amazon.de!!

Αλλιώς και αυτή μου φαίνεται καλή!!
 

Dark Archon

Mind-flayer
Joined
Dec 21, 2012
Messages
1,677
Αν πετύχει κανένας 4ΤΒ δισκο σε καμία προσφορά ας ριξει κανένα λινκ. Εγώ είδα κάμποσες τιμές και δεν βλέπω καμία διαφορά με πριν. Απλά αυξήθηκαν οι τιμές προ εκπτώσεων για να φανούν ως προσφορά οι παλιές τιμές προ έκπτωσης. Μια απο τα ίδια δηλαδή.
 

bald_killer

Death Knight
Joined
Jul 26, 2014
Messages
3,888
Πέτυχα αυτό στο κόκκινο κατάστημα
Για πείτε γνώμες

Τούμπανο αλλά περιορισμένη στα 60Hz. Κρίμα η 6800χτ σου να περιορίζεται ενώ μπορεί να δώσει περισσότερα.
Άποψη μου.

Έχω την εντύπωση πως η συγκεκριμένη πέρσι τέτοιο καιρό κόστιζε ένα κατοσταρικο κάτω. (?)
Τσίμπησα ένα λαπτοπάκι
Για πες, ποιο;
 

Hank

Mind-flayer
Sign me up! Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice Fighting stocism with stoicism
Joined
Jan 22, 2020
Messages
1,889
Θα σου πρότεινα αυτή.

Από ότι, έχω διαβάσει, οι QLED είναι εξαιρετικές για παιχνίδια!!

Απλά η μεταφορά, ίσως αποτελέσει προβλημα. Εγώ μέχρι 27" monitor (αλλά και motherboard και μια GPU), έχω φέρει από Amazon.de!!

Αλλιώς και αυτή μου φαίνεται καλή!!

Επειδή κοιτάω και εγώ αλλά είμαι άσχετος από τηλεοράσεις ξέρεις ποιά είναι η διαφορά της δεύτερης που πόσταρες με αυτήν εδώ;
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,268
Για πες, ποιο;
 
Last edited:

captain kal

Death Knight
Joined
Dec 2, 2012
Messages
3,333
Επειδή κοιτάω και εγώ αλλά είμαι άσχετος από τηλεοράσεις ξέρεις ποιά είναι η διαφορά της δεύτερης που πόσταρες με αυτήν εδώ;

Όχι ότι είμαι και σχετικός, αλλά ίδιες μου φαίνονται!! Από τους κώδικούς και μόνο, το δεύτερο ίσως να είναι λίγο προγενέστερο μοντέλο!
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,665
Στις προσφορές του το e-shop έβγαλε μια τηλεόραση LG 50άρα που φαίνεται να είναι κάνα 50άρικο κάτω σε σχέση με την εξέλιξη τιμής του σκρούτς.

 

Hank

Mind-flayer
Sign me up! Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice Fighting stocism with stoicism
Joined
Jan 22, 2020
Messages
1,889
Έχει ξεκινήσει η τηλεόραση να βγάζει μία καινούργια μαύρη γραμμή κάθε 8 ώρες και απορώ γιατί. Την έχουμε μόλις 12 χρόνια.

Δεν βλέπω και δεν έχω ιδεά από τηλεοράσεις. Και με δύο παιδιά στο σπίτι, που θεωρούν διασκέδαση να ζωγραφίζουν στην οθόνη και να κοιτάνε πώς αλλάζουν χρώμα οι υγροί κρύσταλλοι, η ιδέα μιας καινούργιας πιο πολύ με εφιάλτη μοιάζει.

Μάλλον χρειάζεται καινούργια κάρτα γραφικών για να φτιάξει. :)

Ή ένα καινούργιο μπάσο.
 
Top Bottom