What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Witcher 3 : The Wild Hunt

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,261
Τα μόνα ερωτηματικά που δικαιολογούνται (οριακά!) να μην εξερευνηθούν είναι αυτά στο Skellige, που είναι σε νησάκια στου διαόλου τη μάνα ή στο μπάτο της θάλασσας και τις περισσότερες φορές απλά προσφέρουν λίγα λεφτά. Από τα υπόλοιπα, τα μισά είναι sidequests ή μικρά lore dumps και ουσιαστικά αποτελούν, μετά το Gwent, το λόγο για να παίξει κανένας το game.

Ok, αν έχω χρόνο μετά το DLC θα κάνω μια σκούπα. Αν όμως μου λέτε ψέματα ότι τα μισά είναι sidequests θα επιστρέψω για να σας κατακεραυνώσω, σας το λέω από τώρα.
 

Arwindan

Mind-flayer
Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice PCMaster Veteran Rocket League RQ Crew 1st Tournament
Joined
Dec 3, 2012
Messages
2,487
Ok, αν έχω χρόνο μετά το DLC θα κάνω μια σκούπα. Αν όμως μου λέτε ψέματα ότι τα μισά είναι sidequests θα επιστρέψω για να σας κατακεραυνώσω, σας το λέω από τώρα.
Όταν μπεις και εσύ στον μαγικό κόσμο των ερωτηματικών του Witcher δεν θα σε νοιάζει πλέον αν είναι side quests ή όχι. Μετά τα πρώτα δέκα ερωτηματικά θα είσαι κάπως έτσι και δεν θα μπορείς να σταματήσεις:
images.jpeg
 

razvedchiki

Death Knight
Joined
Dec 1, 2012
Messages
2,740
τι εννοεις βαριεσαι να καθαρισεις τα monster nest? την ηδονη που θα νιωσεις μολις πιασεις στα χερια σου τα διαμαντενια κολιε αξιας εκαντονταδων κροουν υπερνικα το καταναγκαστικο του ψαξιματος.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,261
Όταν μπεις και εσύ στον μαγικό κόσμο των ερωτηματικών του Witcher δεν θα σε νοιάζει πλέον αν είναι side quests ή όχι. Μετά τα πρώτα δέκα ερωτηματικά θα είσαι κάπως έτσι και δεν θα μπορείς να σταματήσεις:
View attachment 138

Μπα, δεν το βλέπω για να είμαι ειλικρινής. Δεν υπάρχει κανένα open world game που να μπήκα στον κόπο να πάω για 100%, δύσκολα να το κάνω και τώρα. Όντως ξεκίνησα με την πρόθεση να τα εξερευνήσω όλα (και γι' αυτό καθάρισα εντελώς την αρχική περιοχή που ξεκινάς) αλλά διαπίστωσα στην πορεία ότι δεν αξίζει τον κόπο. Το experience είναι λίγο και το loot σπάνια αξίζει το trekking σε βουνά και λαγκάδια. Δεν το αποκλείω 100%, μπορεί όταν τελειώσω τα expansions να θέλω να παίξω κι άλλο οπότε να αρχίσω τα ερωτηματικά, απλώς δεν συνέβη μέχρι τώρα σε κανένα open world game. Αν τα καταφέρει το Witcher 3, μαγκιά του.

τι εννοεις βαριεσαι να καθαρισεις τα monster nest? την ηδονη που θα νιωσεις μολις πιασεις στα χερια σου τα διαμαντενια κολιε αξιας εκαντονταδων κροουν υπερνικα το καταναγκαστικο του ψαξιματος.

Έχω άφθονα χρήματα, δυστυχώς ούτε το Witcher 3 κατάφερε να φτιάξει μια καλή οικονομία.
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,931
Να σε δω τι θα λες όταν θα craftαρεις τα legendary Witcher gear. Ο κυρ Στέφανος με money cheat τα craftαρε ολα (έχεις stands στον αμπελώνα οπότε όλοι τα craftαρουν όλα τα gear xD)
 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,418
Η αλήθεια είναι πως μόνο με εξαιρετική διαχείριση χρημάτων και τρομερά στοχευμένα θα καταφέρεις να κραφτάρεις όλα τα legendary sets... και πάλι ίσως να μην γίνεται.


Έχω άφθονα χρήματα, δυστυχώς ούτε το Witcher 3 κατάφερε να φτιάξει μια καλή οικονομία.

Έχουμε 'Ελληνες ψηφοφόρους που θεωρούν ότι το να έχεις χρήματα είναι δείγμα κακής οικονομίας, για αυτό έφτασε η χώρα εδώ που έφτασε :gap: :gap: :gap:.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,261
Να σε δω τι θα λες όταν θα craftαρεις τα legendary Witcher gear. Ο κυρ Στέφανος με money cheat τα craftαρε ολα (έχεις stands στον αμπελώνα οπότε όλοι τα craftαρουν όλα τα gear xD)

Γιατί να τα κάνω craft όλα; Μόνο light armor χρησιμοποιώ.
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
Όταν παίξεις το Blood and Wine θα καταλάβεις, άσε μη τα ρωτάς από τώρα.
 

razvedchiki

Death Knight
Joined
Dec 1, 2012
Messages
2,740
υπαρχουν mods που φτιαχνουν την οικονομια του παιχνιδιου,υποθετω θα τα χεις δει.
παντως κρατα τους πολυτιμους λιθους και τα βραχιολια,δακτυλιδια κτλπ,αν θυμαμαι καλα στην toussaint εχουν καλυτερες τιμες.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,326
Αυτο με την κακη οικονομια των games δεν το καταλαβαινω, σοβαρα. στον δικο μου κοσμο, τα οικονομικα ειναι δυσκολα για να μην κανεις το game περιπατο. Ενταξει, ειναι γνωστες οι παρεισφρησεις πρωην μελων της KGB στην καρδια του καπιταλισμου, με σαμποταζικες προθεσεις ομως δεν ειναι να το κανουμε θεμα. μαζευε και ας ειναι και ρογες.
κι εγω εχω υποφερει με την gaming πενια ομως δεν σας εφερα τα δακρυα μου. στο wow εβγαζα καλα λεφτα γιατι την ειχα δει cyberζιγκολο.
να τα mail απο Νορβηγιδα, απο Αγγλιδα και επαιζε και Ελληνιδα που δεν μπορω να πω,με φροντιζε η κοπελα.
Ειναι θεμα διαχειρισης και ποσο πολυ το θελεις.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,261
Αυτο με την κακη οικονομια των games δεν το καταλαβαινω, σοβαρα. στον δικο μου κοσμο, τα οικονομικα ειναι δυσκολα για να μην κανεις το game περιπατο. Ενταξει, ειναι γνωστες οι παρεισφρησεις πρωην μελων της KGB στην καρδια του καπιταλισμου, με σαμποταζικες προθεσεις ομως δεν ειναι να το κανουμε θεμα. μαζευε και ας ειναι και ρογες.
κι εγω εχω υποφερει με την gaming πενια ομως δεν σας εφερα τα δακρυα μου. στο wow εβγαζα καλα λεφτα γιατι την ειχα δει cyberζιγκολο.
να τα mail απο Νορβηγιδα, απο Αγγλιδα και επαιζε και Ελληνιδα που δεν μπορω να πω,με φροντιζε η κοπελα.
Ειναι θεμα διαχειρισης και ποσο πολυ το θελεις.

Μα δεν παραπονιέμαι ότι τα λεφτά είναι λίγα, το ακριβώς αντίθετο λέω. Στα περισσότερα games το χρήμα ρέει άφθονο.
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,628
Τότε θα μπορούσε να ισχυριστεί κανείς ότι η οικονομία είναι εντάξει. Δεν γίνεται να έχεις όλα τα elite armour sets φτιαγμένα (στην τρίτη αναβάθμιση τους) και να αλλάζεις κατά το δοκούν (με πολύ μετρημένο παίξιμο κατάφερα να φτιάξω μόνο elite ursine και manticore). Ακόμη κι εκεί πρέπει να υπάρχει choice and consequence.

Δεν μπορούμε να λέμε ότι η οικονομία του παιχνιδιού είναι ένα μαύρο χάλι επειδή δεν έχει πληθωρισμό και ο ταπεινός μας Witcher δεν είναι Τσέο πολυεθνικής ντηλίβερι κεφαλών.
 

maximum armor

Umber Hulk
Joined
Jun 14, 2019
Messages
825
Μπορώ μόνο να ρωτήσω πώς θεωρείτε το Witcher 3 ως το πιο εύκολο παιχνίδι του κόσμου και μου θέλετε και Death March;! Είμαι στη δεύτερη περιοχή και lvl 5. Το πάω πολύ αργά, αφού δεν μπορώ να παίζω πολύ την κάθε μέρα (και έτσι όπως πάω, βλέπω να μου παίρνει όλο το έτος!). Το παίζω στο 2/4 επίπεδο δυσκολίας και οι αντίπαλοι (άνθρωποι-bandits και monsters στα nests αλλά και αλλού) είναι πάνω από lvl 6 (συνήθως lvl 9) και είναι 3-5 σε αριθμό. Συχνά βλέπω και αντιπάλους με το κόκκινο σήμα πάνω απ' το κεφάλι τους. Πολλές φορές πέθανα, πολλές φορές χτυπούσα το πληκτρολόγιο! Και δεν είναι ότι είμαι άνθρωπος του κλικ-κλικ-κλικ, αφού και dodge κάνω και aard-igni-yrden χρησιμοποιώ και oils βάζω. Και όχι μόνο αυτό, αλλά και νομίζω ότι το παιχνίδι με κλέβει! Αν βρω ή craftάρω μια καλύτερη armor ή σπαθί και είτε χρησιμοποιώ oils ή όχι, αισθάνομαι ότι κάνω (ή δέχομαι, κατ' αντιστοιχία) το ίδιο damage. Σαν να μην έχει σημασία ό,τι και να κάνω, φορέσω, πιω κλπ.! Μου φαίνεται ότι πολύ κακό σας έκανε το πολύ Dark Souls!
 

Arwindan

Mind-flayer
Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice PCMaster Veteran Rocket League RQ Crew 1st Tournament
Joined
Dec 3, 2012
Messages
2,487
Μήπως έχεις βιαστεί και έχεις προχωρήσει σε πιο δύσκολα σημεία; Καθάρισες τα πάντα στην πρώτη περιοχή;
 

razvedchiki

Death Knight
Joined
Dec 1, 2012
Messages
2,740
στο vanilla οι μαχες εχουν συγκεκριμενο ρυθμο,απαξ και τον μαθεις και θυμασε και τα attack patern των τερατων το παιχνιδι ειναι πανευκολο.
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,931
Δεν είναι θέμα dark souls. Προσωπικά όσο ιερόσυλο είναι δεν τα έχω πιάσει ακόμα. Αλλά όπως και να το κάνουμε δεν είναι δύσκολο το Witcher 3. Μπορείς να το τερματίσεις και με το αρχικό gear άμα θες (σαφώς θα φας αρκετές ώρες στη μάχη με αυτό αλλά βγαίνει δεν είναι ακατόρθωτο). Θα με θυμηθείς όσο προχωράς
 

maximum armor

Umber Hulk
Joined
Jun 14, 2019
Messages
825
Ναι, το έχω αυτό με τα RPG να θέλω να τα κάνω όλα. Το κυριότερο θέμα μου είναι ότι δέχομαι πολύ damage από πίσω και νομίζω είναι πολλαπλάσιο απ' ό,τι αν σε χτυπήσουν από μπροστά. Και είναι και το θέμα των περιορισμένων traits που μπορείς να χρησιμοποιείς κάθε φορά (άλλο πάλι κι αυτό, που ακούστηκε σε RPG να χύνεις αίμα για να πάρεις 1 ability point, να τον βάζεις σε ένα trait, αλλά να μην μπορείς να χρησιμοποιήσεις το trait αυτό!). Υπομονή χρειάζεται, αλλά λόγω του λίγου χρόνου που παίζω κάθε μέρα, θα έλεγα ότι δεν την έχω, καθώς θέλω να προχωράω γρήγορα παραπέρα. Π.χ. σήμερα δεν θα μπορώ να παίξω καθόλου.
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,931
quen and dodges are your friends. άντε έστω και rolls. όταν συνηθίσεις μετά θα είναι παιχνιδάκι η μάχες :)
γενικά συνήθισε την συχνή χρήση signs για την αρχή και χρησιμοποιησε potions & oils.
 
Last edited:

maximum armor

Umber Hulk
Joined
Jun 14, 2019
Messages
825
Παιδιά, χθες στο Witcher 3 τελείωσα τις 3 αποστολές του Fyke Island και έστειλα την Keira στο Kaer Morhen. Την Κυριακή έπαιζα 6,5 h, που είναι το μεγαλύτερο ημερήσιο διάστημα που παίζω, εδώ και αρκετούς μήνες. Δεν ξέρω τί να πρωτογράψω απ' τις σκέψεις που είχα, που να μην έχει ξαναγραφτεί. Το μόνο που εύχομαι είναι να κοιτάξει και η Bethesda λίγο προς το Witcher 3, να πάρει έστω λίγες απ' τις ιδέες του παιχνιδιού και να τις χρησιμοποιήσει ενόψει του επόμενου Elder Scrolls και να μην επαναπαυθεί στην εμπορική επιτυχία που σίγουρα θα έχει. Και το γράφω εγώ με τις εκατοντάδες ώρες σε Oblivion και Skyrim (345+421 αντίστοιχα).
 
Top Bottom