What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Witcher 3 : The Wild Hunt

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,931
ναι ρε φίλε εκτός από την κακομοίρα την herbalist που είναι μάλλον κομμονίστρια, οι άλλοι είνια χεσμένοι στο χρήμα ποτέ πριν δεν είχα πουλήσει τόση σαβούρα γιατί δεν είχαν λεφτά και τα πέταγα...
Νταξ ρε μια herbalist σε ένα κωλοχωρι ήταν τι περίμενες? Να προχωράει και να της πέφτουν τα κέρματα? XD
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,266
στο κωλοχώρι περπατάς και υπάρχουν κράσοι και μεζέδες παντού, όλοι κολυμπάνε στο χρήμα στο φαί και στο πιοτό και κανένας δεν παχαίνει, εκτός από αυτήν! αυτή και γεματούλα και άφραγκη; σε τίνος το μάτι έχει μπει; :p
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,224
Στο main game θυμάμαι ότι είχα σταμπαρει έναν έμπορα, νομίζω στην πλατεία της Novigrad, ο οποίος έκανε ρισετ και γιομιζε τα πορτοφόλια του ανά 24ωρο
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,325
Η παρατηρηση του mits@kos ειναι πολυ σωστη. Μετα απο μερικες βουτιες στο Skellige, επρεπε να ψαχνω ποιος εχει λεφτα για να αγορασει την πραματεια μου. Συνηθως επρεπε να τραβηχτω στον hattori, το elf απο την Ιερουσαλημ στο Novigrand. Δεν ειναι τυχαιο οτι εφαγε κατι φραγκα απο τον τυπο που ηταν στις γροθιες με τον γαμπρο του, με την γαμψη την μυτη, που επισης του ειχε φαει φραγκα με την δικαιολογια των εμπορικων ορων.
Καποιοι πλανοδιοι δινουν πολυ καλες τιμες, αλλα δεν εχουν το πουγκι για να κανουν την συναλλαγη.
Τις πταιει;
Θα αναφερω την βλακεια. Για την συγκριση, ο Καιλας με το κασελακι απο την Toussaint, λασπωνει τους δρομους και εχει επιχειρηματικο πλανο για την αναπτυξη της επιχειρησης του.
Αυτο που δεν βλεπουμε στην Toussaint, ειναι 40 ατομα καθε δεκα μετρα να προσευχονται.
 

vtheofilis

Death Knight
Joined
Dec 11, 2012
Messages
4,420
Εν τω μεταξύ, εγώ σκουπίζω δευτερεύουσες αποστολές κτλ σε Velen, Oxenfurt, Novigrad. Ξεπέρασα τις 100 ώρες στο παιχνίδι, δεν έχω ασχοληθεί ιδιαίτερα με Gwent ( και δεν βλέπω να το κάνω για αυτό το playthrough, αλλά whatever, θα παιχτεί ξανά όλη η τριλογία εν ευθέτω χρόνο, και θα τιμήσω την Gwent παραπάνω ).

Ξέρουμε αν η GOTY 1.32 έχει διαφορές στην απόδοση της χρωματικής παλέτας σε σχέση με τις αρχικές εκδόσεις;
 

jonirenicus13

Kraken
Joined
Nov 30, 2012
Messages
8,214
εγώ σκουπίζω δευτερεύουσες αποστολές

Ξεπέρασα τις 100 ώρες στο παιχνίδι
Speedrun?
δεν έχω ασχοληθεί ιδιαίτερα με Gwent
Επιεικως απαράδεκτος. Ασχολείσαι με το side game εδώ και 100 ώρες και άφησες το main στην τύχη του.
Ξέρουμε αν η GOTY 1.32 έχει διαφορές στην απόδοση της χρωματικής παλέτας σε σχέση με τις αρχικές εκδόσεις;
Καμία διαφορά απ' όσο θυμάμαι. Μπορεί να κάνω και λάθος όμως, γιατί είχα αλλάξει οθόνη μεταξύ απλής και goty έκδοσης.
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
Ξέρουμε αν η GOTY 1.32 έχει διαφορές στην απόδοση της χρωματικής παλέτας σε σχέση με τις αρχικές εκδόσεις;

Ίδιες εκδόσεις είναι τεχνικά, διαφορά θα υπάρξει όταν βγει το παρακάτω update
 

vtheofilis

Death Knight
Joined
Dec 11, 2012
Messages
4,420
Αφού λοιπόν χρώματα. παλέτες, ακουαρέλες, κτλ, είναι μέχρι στιγμής σταθερά. δεν μπορώ να καταλάβω προς τι η κριτική "για πολύ ζωηρά" χρώματα.
Αφενός, υπάρχουν διάσπαρτα πεδία μάχης, κρεμασμένοι, και άλλα ωραία, σε όλο το Velen. Τα δε Skeligge σκανδιναβικό τοπίο. Αφετέρου, τονίζεται η αντίθεση μεταξύ της φύσης, όπου η ζωή συνεχίζεται, ανεξαρτήτως της καταστροφικής ( αν όχι αυτοκαταστροφικής ) μανίας του ανθρώπου.

TLDR;

Τα Διάφανα Κρίνα με ρέγουλα.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,266
αν κάποιος έχει το saturation της οθόνης στο θεό αυτά βλέπει
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,325
Δεν ξερω πως εγινε, μαλλον ηπια πολλους καφεδες. Ο Geralt περναει μεσα απο μια κλειδωμενη πορτα. Στο κλειστο δωματιο περναει φως απο τα ανυπαρκτα παραθυρα και στον τοιχο φαινεται η σκια μιας φιγουρας.

 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,704
Έλα ρε, το ίδιο κούρεμα του έχουμε. Έχω περάσει κι ένα μοντάκι που κάνει τις χαίτες να κυματίζουν ρεαλιστικά, με τη φορά του άερα κλπ. όχι όπως το βανίλια ράντομ κάθε τρίχα.
Λέω μόλις μπω όμως Novigrad να υποθέσω ότι του μάκρυναν και να του βάλω λουκ Γέραλτ αναρχοάπλυτου κατσαπλιά από το Witcher 1.
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
Λέω μόλις μπω όμως Novigrad να υποθέσω ότι του μάκρυναν και να του βάλω λουκ Γέραλτ αναρχοάπλυτου κατσαπλιά από το Witcher 1.

Τότε θες λευκό πλατίνα.
 

mits@kos

Death Knight
Joined
Dec 8, 2012
Messages
2,942
Τέλειωσα το Blood & Wine.

Αισθάνομαι κενός. Ήταν ένα καταπληκτικό ταξίδι 210+ ωρών, που σε καμία περίπτωση δεν ήταν αρκετές για να με ξεδιψάσουν. Δεν ήμουν προετοιμασμένος. Με έκανε να βιώσω κάθε ίχνος ενθουσιασμού που μου γεννούσαν τα παιχνίδια πιτσιρίκι, όταν η θέση μου στο σπίτι άλλαζε ανάλογα με το πού έπεφτε το φως του ήλιου, ώστε να βλέπω τι σκαρώνουν τα sprites στην οθόνη του Game Boy. Απλά μερικές τάξεις μεγέθους παραπάνω και σε ένα επίπεδο που τότε δεν γνώριζα καν πως ήταν εφικτό. Δεν πίστευα ποτέ ότι θα μπορούσα φορτιστώ έτσι συναισθηματικά για ένα παιχνίδι στην ηλικία που οι περισσότεροι αποκτούν τα δικά τους πιτσιρίκια. Και είμαι βαθιά ευγνώμων για αυτό.

Νομίζω το Blood & Wine με αποχαιρέτισε με το πιο θεατρικό/ποιητικό τέλος που θα μπορούσε να μου επιφυλάξει, εντείνοντας τη χαρμολύπη.

Τουλάχιστον με περιμένουν ακόμα αρκετές ανεξερεύνητες περιοχές μεσοπέλαγα στα Skellige Islands και ίσως ήρθε η ώρα να κάτσω στο τραπέζι του Gwent, έστω και για να παρατείνω την παραμονή μου σε αυτόν τον κόσμο.

20201130231122_1_resized.jpg

Πάντα τέτοια.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,564
Τόσα χρόνια τα λέμε για το Blood and Wine, αλλά κάποιοι RQδέηδες δεν μας πιστεύουνε και αρνούνται επιδεικτικά να το βιώσουν.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,266
Τόσα χρόνια τα λέμε για το Blood and Wine, αλλά κάποιοι RQδέηδες δεν μας πιστεύουνε και αρνούνται επιδεικτικά να το βιώσουν.
ποιοι είναι αυτοί οι πλέμπς να καούν στην πυρά; ο γέιτ...
 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,418
Τέλειωσα το Blood & Wine.

Αισθάνομαι κενός. Ήταν ένα καταπληκτικό ταξίδι 210+ ωρών, που σε καμία περίπτωση δεν ήταν αρκετές για να με ξεδιψάσουν. Δεν ήμουν προετοιμασμένος. Με έκανε να βιώσω κάθε ίχνος ενθουσιασμού που μου γεννούσαν τα παιχνίδια πιτσιρίκι, όταν η θέση μου στο σπίτι άλλαζε ανάλογα με το πού έπεφτε το φως του ήλιου, ώστε να βλέπω τι σκαρώνουν τα sprites στην οθόνη του Game Boy. Απλά μερικές τάξεις μεγέθους παραπάνω και σε ένα επίπεδο που τότε δεν γνώριζα καν πως ήταν εφικτό. Δεν πίστευα ποτέ ότι θα μπορούσα φορτιστώ έτσι συναισθηματικά για ένα παιχνίδι στην ηλικία που οι περισσότεροι αποκτούν τα δικά τους πιτσιρίκια. Και είμαι βαθιά ευγνώμων για αυτό.

Νομίζω το Blood & Wine με αποχαιρέτισε με το πιο θεατρικό/ποιητικό τέλος που θα μπορούσε να μου επιφυλάξει, εντείνοντας τη χαρμολύπη.

Τουλάχιστον με περιμένουν ακόμα αρκετές ανεξερεύνητες περιοχές μεσοπέλαγα στα Skellige Islands και ίσως ήρθε η ώρα να κάτσω στο τραπέζι του Gwent, έστω και για να παρατείνω την παραμονή μου σε αυτόν τον κόσμο.


Πάντα τέτοια.

Καλά ρε βιτσιόζε, έβαλες την Triss να βάψει τα μαλλιά της μαύρα;
 
Top Bottom