What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Witcher 3 : The Wild Hunt

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,469
Το κακο ειναι οτι εχουν παντου βαλιστρες και τα βελη δεν μασανε απο νερο. Το μεγαλυτερο κυνηγητο το εχω αρπαξει στο nilfguaardian army group center camp στο velen και το κακο ειναι οτι δεν σε παρατανε ευκολα. πολυ τρεξιμο.
Η μεγαλυτερη επιτυχια μου που κατεληξε αποτυχια, γιατι ηθελα δοξα, μεγαλειο και wow!!! ηταν στο τσαρδι του bloody baron. Αυτοι που ηταν μεσα κοπηκαν σαν μανιταρια. Στην αυλη τους μαζεψα ολους και αντι να τους ριξω ολους μαζι επεσα μονος μου.
Καποια στιγμη θα το κανω σωστα γιατι το σωστο επος θελει και σωστη προετοιμασια.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,469
Προσπερασε το αλλα μην το ξεχνας :p
Προσωπικα το βρηκα θεαματικο, η μουσικη επαιξε τον ρολο της, αλλα δεν ξερω αν θα με εψηνε. Συνεχιζω με την προσωπικη μου αποψη και λεω οτι οταν στριφογυριζεις στην παραλια και κοβεις χερια και κεφαλια, τα κοκκινα χρωματα της δυσης του ηλιου στο νερο δινουν ποντους στο σκηνικο.
Το first person κοβει πολυ απο το view. Σε σπηλιες και μεσα σε καστρα ειναι must αλλα το witcher δεν ειναι quake.
Το βελτιστο θα ηταν να υπηρχε αυτη η επιλογη.
 

Stamatimenos

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
3,619
Είναι καθαρά θέμα γούστου, αλλά αν γίνει σωστά χωρίς τις πατέντες που χρειάζεται στο χειρισμό λόγω περιορισμού της μηχανής, πρέπει να είναι υπέροχη εμπειρία να το παίξεις όλο 1st person, τύπου KCD.
Πάντως αυτό εδώ φαίνεται να είναι σχετικά convenient, ή έτσι λέει.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,469
Εκαναν οι Amorphis διασκευη τον witcher; ο τυπος μοιαζει λιγο με τον Tomi Joutsen των Amorphis αλλα στο νεοτερο.
 

vtheofilis

Death Knight
Joined
Dec 11, 2012
Messages
4,432
Μετά από σχεδόν 250 ώρες, ΤΕΤΕΛΕΣΤΑΙ.

Και θα μπορούσαν να είναι παραπάνω, αλλά άρχισα να χρησιμοποιώ το fast travel αρκετά από ένα σημείο και έπειτα.

Το ερώτημα είναι, τι υπάρχει που να μπορεί έστω να το πλησιάσει; Μυθοπλασία, δόμηση "κόσμου", σχεδιασμός quest ήταν από τα καλύτερα που έχω δει. Διάρκεια που να συναγωνίζεται MMO. XAOA γραφικά ( για την εποχή του, και φυσικά και τώρα παραμένει δυνατό στον τεχνικό τομέα ). Το Cyberpunk 2077 δεν ήταν αυτό που περίμενα, και το Bloodlines 2 δεν βγήκε ακόμα...
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,469
αλλά άρχισα να χρησιμοποιώ το fast travel αρκετά από ένα σημείο και έπειτα.
προδοτη...

ολα με το ποδι. πολυ σπανια μπηκα στον πειρασμο να παρω το ελικοπτερο. εκτος βεβαια απο τα υποχρεωτικα. Δεκαδες λαιμοι με περιμεναν εκει εξω, στα χωραφια και τα λαγκαδια, να τους κοψω, οπως ο σρεντερ ονειρευοταν να κοψει τον μετεωρολογο, που του ετρωγε τα γκομενακια. Το fast travel βολευει, υπερβολικα, αλλα κανει κακο στην τσεπη και το inventory.

Δυσκολο να βρεθει τιτλος για συγκριση. Οπως πανε τα πραγματα, βλεπω να παιζω το cyberpunk 2077.... το 2077 με retro emulator, φιαλη οξυγονου και διπλα νοσοκομα που θα παιζει σουντοκου.
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
Το ερώτημα είναι, τι υπάρχει που να μπορεί έστω να το πλησιάσει; Μυθοπλασία, δόμηση "κόσμου", σχεδιασμός quest ήταν από τα καλύτερα που έχω δει. Διάρκεια που να συναγωνίζεται MMO. XAOA γραφικά ( για την εποχή του, και φυσικά και τώρα παραμένει δυνατό στον τεχνικό τομέα ). Το Cyberpunk 2077 δεν ήταν αυτό που περίμενα, και το Bloodlines 2 δεν βγήκε ακόμα...

Δυσκολο να βρεθει τιτλος για συγκριση. Οπως πανε τα πραγματα, βλεπω να παιζω το cyberpunk 2077.... το 2077 με retro emulator, φιαλη οξυγονου και διπλα νοσοκομα που θα παιζει σουντοκου.

Προτείνω και στους δυο να βάλετε Red Dead Redemption 2.

Προτού πέσετε να με φάτε το RDR 2 αν και έχει RPG στοιχεία ΔΕΝ είναι RPG οπότε δεν μπορεί να γίνει απευθειας σύγκριση και με το Witcher 3 (Θα ήταν σαν να σύγκρινα το Doom με το Super Mario (shooter <> platformer)). Ωστόσο το προτείνω για να δείτε πως στήνεται ένα open-world και πως αξοιοποιεί και παρουσιάζει τον κόσμο του.

Φυσικά το Witcher 3 φτιάχτηκε από 200 devs (1ο open-world της εταιρείας) ενώ το RDR 2 από 1600 (εξειδίκευση της Rockstar στα open-world) οπότε πάλι θα ήταν άδικη η όποια σύγκριση. Διαφορετικά μεγέθη.
 
Last edited:

mits@kos

Death Knight
Joined
Dec 8, 2012
Messages
2,942
Πφ, κι έλεγα να βάλω Horizon Zero Dawn ή Elden Ring όταν τελειώσει το Tsushima. Με βλέπω για RDR2 τελικά.
 

vtheofilis

Death Knight
Joined
Dec 11, 2012
Messages
4,432
Σύμφωνα με τον Καοτσούκο, το Witcher 3 ήταν ότι πιο κοντινό σε «εξομοιωτή Nameless One» υπήρχε όταν βγήκε. Λογικά, το RDR και το RDR2 είναι εξίσου κοντά. Τέσπα, έβαλα το Shadowrun Returns για να σβήνω την RPG κάψα μου. Καλούτσικο, αλλά ούτε στο γράψιμο ούτε στο τεχνικό τομέα, και φυσικά, ούτε στον σχεδιασμό φτάνει το Μέγα Παίγνιο™. Απλά, έχει cyberpunk setting, και το έβαλα ως ...παρηγοριά για το CP 2077.
 

The Nameless One

Mind-flayer
Joined
Jun 16, 2015
Messages
1,825
Σύμφωνα με τον Καοτσούκο, το Witcher 3 ήταν ότι πιο κοντινό σε «εξομοιωτή Nameless One» υπήρχε όταν βγήκε. Λογικά, το RDR και το RDR2 είναι εξίσου κοντά. Τέσπα, έβαλα το Shadowrun Returns για να σβήνω την RPG κάψα μου. Καλούτσικο, αλλά ούτε στο γράψιμο ούτε στο τεχνικό τομέα, και φυσικά, ούτε στον σχεδιασμό φτάνει το Μέγα Παίγνιο™. Απλά, έχει cyberpunk setting, και το έβαλα ως ...παρηγοριά για το CP 2077.
Βάλε το dragonfall καλύτερα. Ανώτερα σε όλα σε σχέση με το 1ο. Σεναριακά δεν έχουν σχέση εάν σε απασχολεί αυτό,
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,469
Την ιδια σκεψη για την Βιβιαν την ειχα κι εγω., αυτο που απουσιαζε ηταν το how to. Πως περιμενεις 7 χρονια; που θα την βρω μετα;
Εννοειται οτι ηθελα να μαθω και τι σκατα ηθελε να κανει ο βαμπιρος στον υπονομο. Ιδιο προβλημα, πως περνανε μερικα χρονια; Εδω δεν ξερω τι μερα ειναι σημερα.
 
Top Bottom