What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Witcher 3 : The Wild Hunt

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,326
οι κατηφορες ειναι ευκολες. Εχεις προσπαθησει να τσουλησεις καρο σε ανηφορα;
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,925
οι κατηφορες ειναι ευκολες. Εχεις προσπαθησει να τσουλησεις καρο σε ανηφορα;

Ε μα γι' αυτό έκανα τη διόρθωση. Εδώ ακόμα και δυνατός υπολογιστής θα ζορίζεται στην ανηφόρα. Ενώ στην κατηφόρα μόνο τα χρέπια... :Ρ
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,326
ο υπολογιστης ειχε να ανεβασει το καρο του witcher στην ανηφορα. Τα Frames που ειχα δεν ηταν ουτε ο αριθμος των ελαχιστων frames που πρεπει να εχει καποιος, για να μην τον κανει ban ο σρεντερ. 10 - 12 - παγωμα- 22 - 10 - παγωμα κτλ.
 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,418
Γιατί, ο Σρέντερ πώς νομίζεις ότι έπαιζε, τουλάχιστον μέχρι πριν 7-8 μήνες που επιτέλους άλλαξε κάρτα γραφικών;
 

Stamatimenos

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
3,612
ενταξει, πλακα κανω, εχω καλυτερο πι σι για το witcher 3. Απλα μου εκανε εντυπωση που το τρεχει ο core2duo.
Γενικά τα Minimum settings που δίνουν δεν είναι ακριβώς τα minimum.

Π.χ. το Witcher 2 το έπαιξα σε PC που είχε CPU 300 MHz αργότερο από το minimum (όχι δεν είχα clockάρει), RAM ακριβώς στα όρια (2 GB) και GPU ελαφρώς χειρότερη (HD5450 Silent) από τη minimum (HD3850). Χωρίς να κάνω κάποια παπάτζα με mods που ρίχνουν requirements κτλ.
Βέβαια, ήταν όλα στα low και η ανάλυση 1024x768 ένα βήμα πιο κάτω από τη native της οθόνης, αλλά ΟΚ, σε μια περίοδο που δεν είχα μία κατάφερα και έπαιξα Witcher 2.
Framerate δε θυμάμαι γύρω στο 20-25 κάτι που το είχα συνηθίσει όμως.

Θεωρώ πως και το Witcher 3 μπορεί να τρέξει ανθρώπινα σε PC κάτω των minimum requirements.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,326
Δεν νομιζω οτι υπαρχει λογος να το κανει καποιος αυτο στον εαυτο του.
Πρεπει να εχουμε και μια αξιοπρεπεια.
 

Stamatimenos

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
3,612
Δεν νομιζω οτι υπαρχει λογος να το κανει καποιος αυτο στον εαυτο του.
Πρεπει να εχουμε και μια αξιοπρεπεια.
1. αφραγκίες FOOT CLAN
2. φρέσκος από Witcher 1 με το hype στο θεό.
3. το έπαιζε και ο @vtheofilis παράλληλα και εδώ στο χωριό γενικά ο ένας gamer επηρεάζεται από τον άλλο.
4. τα 20-25 fps ήταν "normal" για εμένα εκείνο το διάστημα, μιας και ότι game έβγαινε μόνο έτσι έτρεχε.

περιληπτικά, έχοντας εξαντλήσει τις gothic-like επιλογές μου at that given time (Risen, Two Worlds 2, Kingdoms of Amalur π.χ.) στράφηκα στο Witcher 1 και με καταπόρωσε. Πλάκα-πλάκα είμαστε τόσο παλιοί εδώ που παίζει να υπάρχει post από τις original εμπειρίες μου περι Witcher.


εδιτ:

Αφού τέλειωσα το Two Worlds, (καλούτσικο. Καλύτερο σίγουρα από το Gothic 4), τώρα παίζω το Two Worlds 2. Μου φαίνεται... ωραίο. Σίγουρα πιο ωραίο από το πρώτο.
εδώ ξεκινάμε περίπου, ο Βάγγος ήδη έπαιζε εδώ και καιρό Witcher 1, αλλά τον κρατούσε πίσω ο στρατός.
Mέτα από 2 μήνες έπαιξα Dead Island (ναι, σε εκείνο το PC). Κάπου εκεί ξεκίνησα και εγώ Witcher 1 αλλά δε το είχα ποστάρει. Το κατάλαβα από αυτό
Είπα να κάνω ένα μπουρδελοsave στο DAO, με bisexual dwarf fighter, αλλά δε τραβάει. Πολύ απλοϊκά τα quests. Εκεί που νομίζεις ότι θα έχει λίγο μυστήριο και ψάξιμο στο Haven (σε φάση Witcher), όλα σου τα φέρνει στο πιάτο το game.
Μετά έπιασα Dragon Age Origins. Πηδάμε στον Ιούνιο του 2014 που βλέπω το πρώτο post του Βάγγου για Witcher 2. Κάπου εκεί πρέπει να το ξεκίνησα και εγώ, δε ξέρω αν το τερμάτισα ως τον Ιούλιο που έπαιξα Jade Empire και μετά Wolf Among Us και VtM Bloodlines.

Απορώ πάντως πώς γίνεται να μη πόσταρα εντατικά για δύο παιχνίδια που μου άρεσαν απίστευτα πολύ.
 
Last edited:

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,326
Για στακα ρε μαν. Με Pentium III και onboard καρτα γραφικων μπουκαρες στο witcher 3? Μηπως με laptop με αυτοκολητο windows XP?

Το καημενο το συστημα μου σας το εχω παρουσιασει αρκετες φορες.

Σε full screen φαινονται τα FPS.


Σε καποια σημεια, το video που ποσταρε ο @Adhan ειναι υδατογραφια, κατουρημενη απο πρωινα, με αυξημενη οξυτητα ουρα.
Μια μερα που θα τρεξεις το παιχνιδι σε ενα νορμαλ συστημα, θα ανακαλυψεις οτι τοσο καιρο, αντι για την Yennefer πηδαγες την Ciri, για να μην πω τον Roach.
Εννοειται οτι ριχνω πολυ νερο στο κρασι μου αλλα απο ενα σημειο και μετα, αν το ποτηρι εχει μονο νερο, δεν νομιζω οτι αξιζει.
Το Cyberpunk και πολλα αλλα παιχνιδια, Δεν μπαινω στον κοπο να τα ακουμπησω, τα αφηνω για το μελλον.
Καποια εχω προσπαθησει να τα δω αλλα συνηθως δεν καταφερνω να παιξω ποτε.

Το witcher 1 & 2, θα πω και το monkey island 1, εχουν καλυτερα γραφικα απο αυτες τις πιτσιλιες.
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
witcher-weapons.gif


Ήθελα να μποιραστώ αυτή την .gif
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,326
Η ειρωνια ειναι διαχυτη. With new content inspired by the netflix series. Τολμω να πω, και ας χαρακτηριστω αιρετικος, νεο περιτυλιγμα, ιδια γευση.
Ειμαι πολυ βαρυμαγκας για να το δεχτω ως μανα εξ ουρανου, αμασητο.
 
Top Bottom