What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,646
A new contender emerges.

 

Thaxll'ssillyia

Φραγκολεβαντίνος μπιφτεκάς
Joined
Feb 11, 2021
Messages
2,000
Ποταμισιοι ειναι αυτοι, πιστευω οτι ειναι η καταλληλη στιγμη να τους ξανασπρωξουν. Ηταν η να σπρωχτουν αυτοι ή οι φασιστες (η και οι δυο).

Εντερπρενεραιοι, ισως προτεινουν και αλλαγη του νομισματος της ελλαδας οπως το εκουαδορ-μαρακες ζιμπαμπουε σαλβαδορ

1678813997879.png
 
Last edited:

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,439
Οι Volt Europa είναι ένα κόμμα που παρακολουθώ καιρό είναι η αλήθεια. Συμφωνώ με τις θέσεις τους τόσο για το "δεν πάμε ούτε αριστερά, ούτε δεξιά, κρατάμε τα θετικά της κάθε πλευράς" όσο και με το φεντεραλιστικό ιδεώδες που έχουν για την ΕΕ.
 

Thaxll'ssillyia

Φραγκολεβαντίνος μπιφτεκάς
Joined
Feb 11, 2021
Messages
2,000
Οι Volt Europa είναι ένα κόμμα που παρακολουθώ καιρό είναι η αλήθεια. Συμφωνώ με τις θέσεις τους τόσο για το "δεν πάμε ούτε αριστερά, ούτε δεξιά, κρατάμε τα θετικά της κάθε πλευράς" όσο και με το φεντεραλιστικό ιδεώδες που έχουν για την ΕΕ.

Ελα ρε, εισαι ο πρωτος που ακουω οτι το παρακολουθει! Μια που ειναι φεντεραλιστες, εχεις καμια ιδεα για τις θεσεις τους πανω:
Στο οριο ηλικιας για συνταξη (Γινεται χαμος στη Γαλλια γιαυτο);
Για το θεμα της λιτοτητας στην Ευρωπη;
Για το αν θελουν Γενικες Συλλογικες Συμβασεις;
Το ελευθερο λογισμικο και τις αντιτραστ επεμβασεις της ΕΕ στους κολοσσους Big 5?
Για την πολιτικη στα συνορα της Ευρωπης οσον αφορα τους προσφυγες;
Για την θεση τους στο πως πρεπει η ΕΕ να χειριστει τη κατασταση στη Ρωσια/Ουκρανια;

Αυτα μου ερχονται στο μυαλο προς το παρων, ισως βρω και αλλα, μια που σε βρηκα!


@Adhan
wHaT iS dEaD mAy nEvEr dIe!!!
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,439
Ελα ρε, εισαι ο πρωτος που ακουω οτι το παρακολουθει! Μια που ειναι φεντεραλιστες, εχεις καμια ιδεα για τις θεσεις τους πανω:
Στο οριο ηλικιας για συνταξη (Γινεται χαμος στη Γαλλια γιαυτο);
Για το θεμα της λιτοτητας στην Ευρωπη;
Για το αν θελουν Γενικες Συλλογικες Συμβασεις;
Το ελευθερο λογισμικο και τις αντιτραστ επεμβασεις της ΕΕ στους κολοσσους Big 5?
Για την πολιτικη στα συνορα της Ευρωπης οσον αφορα τους προσφυγες;
Για την θεση τους στο πως πρεπει η ΕΕ να χειριστει τη κατασταση στη Ρωσια/Ουκρανια;

Αυτα μου ερχονται στο μυαλο προς το παρων, ισως βρω και αλλα, μια που σε βρηκα!


@Adhan
wHaT iS dEaD mAy nEvEr dIe!!!
Τα έχουν όλα αναλυτικά εδώ

Πιστεύω ότι σε γενικές γραμμές καλά τα λένε. (βέβαια από λόγια χορτάσαμε...)
 

Thaxll'ssillyia

Φραγκολεβαντίνος μπιφτεκάς
Joined
Feb 11, 2021
Messages
2,000
Τα έχουν όλα αναλυτικά εδώ

Πιστεύω ότι σε γενικές γραμμές καλά τα λένε. (βέβαια από λόγια χορτάσαμε...)
Χαιρω πολυ, αμα ειναι να καθομαι να διαβασω ολοκληρη τη πολιτικη θεση του ποταμιου για να βρω αυτα που με ενδιαφερουν σωθηκα.

Ελεγα αφου ασχολεισαι καιρο θα τα ηξερες η τουλαχιστον θα μου εστελνες συγκεκριμενο λινκ, επισης βλεπω οτι ειναι απο το 2017, ξερεις αν εχουν κανει καποιες δρασεις/κινησεις/νομοθετικες πρωτοβουλιες/προτασεις;

Edit εκατσα τελικα και εψαξα το λινκ που μου εστειλες ομως:
Δε βρηκα πουθενα το τι πιστευουν για τη λιτοτητα στην ΕΕ
Δεν αναφερει τιποτα για το οριο συνταξιοδοτησης (αλλα λεει για ιδιωτικες συνταξεις κατι που μονο η ΝΔ και ο Τζημερος λενε στην Ελλαδα)
Δε γραφει πουθενα για τις Συλλογικες συμβασεις.
Τιποτα για το ελευθερο λογισμικο πολυεθνικες
Λεει για ενιαια ευρωπαικη εξωτερικη πολιτικη, αλλα δεν αναφερει ποια πιστευουν οτι θα πρεπει να ειναι, για τους προσφυγες και τη Ρωσια πχ
 
Last edited:

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,439
συγκεκριμένο λινκ σου έστειλα, εγώ φταίω που ρωτάς τόσα πολλά; τι θες να κάνω κόπι πάστα; :p

Δουλεύω τώρα δε μπορώ να στα πω εγώ
 

Eaglos

Mind-flayer
Joined
Jan 3, 2020
Messages
1,528
"δεν πάμε ούτε αριστερά, ούτε δεξιά, κρατάμε τα θετικά της κάθε πλευράς"
Τα γνωστα θετικα της δεξιας αντιληψης :p

Παντως στο κομματι "Οι Αρχες μας" ειναι το γνωστο μιξερ με τα παντα ολα.

Μια καλη αρχη θα ηταν να εβαζαν το background οσων συμμετεχουν αλλα περιοριζονται στις φωτογραφιες.
 

lucinos

Death Knight
Joined
Nov 16, 2015
Messages
2,696
Τα γνωστα θετικα της δεξιας αντιληψης :p

Παντως στο κομματι "Οι Αρχες μας" ειναι το γνωστο μιξερ με τα παντα ολα.

Μια καλη αρχη θα ηταν να εβαζαν το background οσων συμμετεχουν αλλα περιοριζονται στις φωτογραφιες.
Εγώ δεν θα το έβαζα στο «δεξιά αντίληψη» γιατί αυτό παραπέμπει στην λογική «όποιος δεν είναι μαζί μας είναι εναντίον μας». Είναι βέβαια καμπανάκι ακροκεντρώου κινδύνου, αλλά εκεί που πάει το μυαλό μου πλέον όταν βλέπω τέτοιες θέσεις είναι:

Τεχνητή Νοημοσύνη.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,439
Εγώ δεν θα το έβαζα στο «δεξιά αντίληψη» γιατί αυτό παραπέμπει στην λογική «όποιος δεν είναι μαζί μας είναι εναντίον μας». Είναι βέβαια καμπανάκι ακροκεντρώου κινδύνου, αλλά εκεί που πάει το μυαλό μου πλέον όταν βλέπω τέτοιες θέσεις είναι:

Τεχνητή Νοημοσύνη.
I'm ready to submit to our computer overlords.
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,256
Σου θυμίζει κεντρώο κόμμα. Και ο Λεβέντης πριν αρχίσει τις κολοτούμπες αυτά έλεγε.
alt right, ισαποστακηδες που στο τέλος της ημέρας, ενώ υποτίθεται ότι έχουν μία κεντρική-κεντρωα πυξίδα, τρέχουν πίσω από τα φουστάνια των δεξιών νεοφιλελεύθερων. Και για κάποιο περίεργο λόγο πάντα ενοχλούνται από τους αριστερούς, διαφόρων ιδεών και σπανίως από δεξιούς τύπου Γεωργιάδη.
Συμπέρασμα, όπως κι αν λέγονται, όποιον κι αν έχουν για βιτρίνα, όταν ακούς τέτοιες περιγραφές ξέρεις εκ των προτέρων πως πρόκειται για δούρειο ίππο του συστήματος.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,439
κρίνεις ένα κόμμα που μόλις έγινε ότι είναι alt right... ok. Πες μας απλά ότι όποιος δεν είναι με τους δικούς σου είναι εναντίον σου να τελειώνουμε.
 

Thaxll'ssillyia

Φραγκολεβαντίνος μπιφτεκάς
Joined
Feb 11, 2021
Messages
2,000
που μόλις έγινε
ειναι απο το 2017 ρε νιτρε,

Επισης απο το λινκ που εδωσες εχουν κανει κοπια τις ποταμισιες θεσεις των εκλογων του 2015, ενω σε συγκεκριμενα θεματα που θιγεται η ακροδεξια τηρουν σιγη ιχθυος (τακτικη των ευρωπαικων αλτ ραιτ θεσεων)
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,439
ειναι απο το 2017 ρε νιτρε,

Επισης απο το λινκ που εδωσες εχουν κανει κοπια τις ποταμισιες θεσεις των εκλογων του 2015, ενω σε συγκεκριμενα θεματα που θιγεται η ακροδεξια τηρουν σιγη ιχθυος (τακτικη των ευρωπαικων αλτ ραιτ θεσεων)
Αυτό περί alt right το έβγαλες κυριολεκτικά από το πουθενά. Ωραίος. Για αυτό δε λέτε όμως άρα είστε δεξιοί or something

βέβαια οκ δεν είναι νέο όλο αυτό. Χρόνια τώρα με ανεβοκατεβάζουν ισαποστάκια, προδότη ή και εγώ δε ξέρω τι άλλο γιατί τολμάω να έχω και άποψη που να μην είναι αριστερά ή δεξιά και το βλέπω και στους άλλους, είτε ως πολίτες είτε αν πάνε να κάνουν κανά κόμμα.

Το ίδιο έκαναν και για τον Θεοδωράκη με το Ποτάμι, το ίδιο και τώρα με το Βόλτ. Μια χαρά τα έλεγε το Ποτάμι, ποτέ δεν κατάλαβα προς τι το κράξιμο. Αν και δεν τους ψήφισα τότε.

Και με τον Λεβέντη τα ίδια άκουγα έλεγαν. Μην τολμήσει κανείς να βγει από την πεπατημένη δεξιά ή αριστερά, τουφέκι.

Δεν πειράζει...
 

Thaxll'ssillyia

Φραγκολεβαντίνος μπιφτεκάς
Joined
Feb 11, 2021
Messages
2,000
Αυτό περί alt right το έβγαλες κυριολεκτικά από το πουθενά
Δεν ειπα οτι ειναι alt-right, με μπερδευεις με τον @Chronomancy . Ειπα οτι δεν παιρνουν θεση σε θεματα που θιγεται η ακροδεξια*, κατι που κανουν συνεχως οι αλτραιτ περσονες πριν αποκαλυφθουν (βλεπε ψαριανος οταν ηταν στο ποταμι)



Το ίδιο έκαναν και για τον Θεοδωράκη με το Ποτάμι, το ίδιο και τώρα με το Βόλτ. Μια χαρά τα έλεγε το Ποτάμι, ποτέ δεν κατάλαβα προς τι το κράξιμο. Αν και δεν τους ψήφισα τότε.

Και με τον Λεβέντη τα ίδια άκουγα έλεγαν. Μην τολμήσει κανείς να βγει από την πεπατημένη δεξιά ή αριστερά, τουφέκι.

Παρε μια ανασα και δες πως λειτουργησαν, τι κοινοβουλευτικο εργο παρηγαγαν και τελος που πηγαν τα κυριοτερα μελη αυτων των "κεντρωων" κομματων που αναφερεις.

---

Τελος, ακομη δε μπορω να βρω απαντησεις στα ερωτηματα που εγραψα πιο παραπανω ρε, βρηκες εσυ τιποτα;




*στην Ολλανδια πχ που εχουν το μεγαλυτερο κοινο αποφευγουν οπως ο διαολος το λιβανι τις συζητησεις περι ενσωματωσης μεταναστων αλλα και στη βουλγαρια αντιστοιχα τα θεματα σεξουαλικου προσανατολισμου
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,256
Νίκο κακώς αρπαζεσαι, αν σε κατανοώ πλήρως. Την ταμπέλα του alt right τους την κόλλησα για τους λόγους που ανέφερε ο τιναπεις φραγκολεβαντινος.
Στεεα περί ισαποστακια, πάλι δεν σε κατηγορώ, ούτε θεωρώ ότι είναι κακό κάποιος να τηρεί ίσες αποστάσεις. Το θέμα είναι να τηρεί ίσες αποστάσεις με απόλυτη ειλικρίνεια και όχι να ξεχωρίζει ότι τον συμφέρει. Κατηγορώ τους βολτ και τους αμπέρ και οποιους άλλους τόσα χρόνια στο όνομα των ίσων αποστάσεων πουλάνε θεωρία δύο άκρων, διαλέγουν με βάση το συμφέρον τους και στο τέλος τέλος, καταλήγουν τα καλύτερα δεκανικια του συστηματος.

Αν θες να είσαι σωστός, ξεκινάς εξ αρχής και θέτεις απόλυτα όρια τα οποία δεν ξεπερνάς. Αν καταφέρεις να κυβερνήσεις με απόλυτη ισορροπία μεταξύ των εφοπλιστών και των αστέγων, θα καταρρεύσει το χωροχρονικό συνεχές.

Για τον λεβέντη, θα στα γράψω αναλυτικά άλλη φορά γιατί κι αυτός μας βγήκε μία από τα ίδια.
 
Top Bottom