What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Browser wars, δυστυχώς χάσαμε(;)

What are we? Browsers!

  • Chrome

  • Firefox

  • Edge

  • Opera

  • Tor

  • 5min later... IE "Browser!"

  • something else


Results are only viewable after voting.

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,265
α καλά... το έχουν ξεκωλλιάσει, αν πρέπει να κάνουμε αλχημείες στο τέλος θα μείνουμε οι 10 νοματαίοι που θα κάνουμε troubleshotting...
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,931


δοκιμασε και αυτο.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,323
Η πρώτη ψήφος στον Edge είναι η δική μου!!!! Χρόνια χρήστης του ΦΦ αλλά ο edge chromium έχει εξαιρετικές επιδόσεις.

First First με προδοτες δεν μιλαμε :p
Και smd να μου καιει ο firefox, δεν τον αλλαζω. οταν βαριεμαι δοκιμαζω διαφορες επιλογες αλλα συντομα επιστρεφω στον firefox.
Στο θεμα αργοπορια, ενα μεγαλο ποσοστο της αργοποριας ωφειλεται στο hardware μου που μοιαζει κρεμασμενο στα μανταλακια.
Δεν με ενοχλει κιολας γιατι δεν εχω να παω πουθενα, δεν εχω να κανω κατι που δημιουργει βιασυνη, Δεν εχω προθεσμιες κτλ. Εαν φορτωνει μια εικονα με αργοπορια 2 δευτερολεπτων, δεν ειναι κατι που μου χαλαει την διαθεση.
Ελαχιστες οι φορες που μου δημιουργησε προβλημα και συνηθως ο υπαιτιος ηταν καποιο addon.
 

vlad

Half-Ogre
Approval of the Admiral
Joined
Oct 31, 2013
Messages
594
First First με προδοτες δεν μιλαμε :p
Και smd να μου καιει ο firefox, δεν τον αλλαζω. οταν βαριεμαι δοκιμαζω διαφορες επιλογες αλλα συντομα επιστρεφω στον firefox.
Στο θεμα αργοπορια, ενα μεγαλο ποσοστο της αργοποριας ωφειλεται στο hardware μου που μοιαζει κρεμασμενο στα μανταλακια.
Δεν με ενοχλει κιολας γιατι δεν εχω να παω πουθενα, δεν εχω να κανω κατι που δημιουργει βιασυνη, Δεν εχω προθεσμιες κτλ. Εαν φορτωνει μια εικονα με αργοπορια 2 δευτερολεπτων, δεν ειναι κατι που μου χαλαει την διαθεση.
Ελαχιστες οι φορες που μου δημιουργησε προβλημα και συνηθως ο υπαιτιος ηταν καποιο addon.
:ROFLMAO: Traitor reporting:
Μωρέ σε καταλαβαίνω τι λες, και εγώ τον είχα για χρόνια σαν βασικό μπρόουζερ αλλά υπήρχαν φορές που ήθελα να πάρω κάποιο αποδεικτικό υποβολής κάποιας δήλωσης (λογιστής γαρ οπότε γενικολογώ επειδή οι δηλώσεις πλέον είναι άπειρες) και έβγαζε σφάλματα στις εκτυπώσεις. Άλλες φορές δεν άνοιγαν σελίδες κλπ κλπ οπότε στράφηκα στον edge. Στον χρομ δεν πάω από άποψη λολ.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,323
Πρεπει να εισαι ο πρωτος ανθρωπος που αφησε τον FF επειδη ειναι λογιστης. Τι αλλο θα ακουσουμε σε αυτη την ζωη; mac επειδη ειμαι τεκτονας; σουβλακι με μπροκολο επειδη ειμαι μαναβης;
καλα, chrome ουτε με επιδομα. Ενας απο τους λογους που δεν μπορω να αφησω τον FF ειναι οτι δεν την παλευω με το interface των αλλων browser και του chrome ειναι χειροτερο απο καυτη λαμαρινα στα @@ μου.
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,931
Το τελευταίο μου φαίνεται κάπως περίεργο αν σκεφτείς ότι σε κάποια φάση ο ff είχε ξεκινήσει να αντιγράφει τον chrome σε εμφάνιση.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,265
ανάσα δεν παίρνω με τον firefox... τώρα πάω να μπω reddit και βγάζει άδεια σελίδα που λέει blocked...
Edge μπαίνει κανονικά...
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,323
τον χρησιμοποιώ για video (netflix-youtube) στο HTPC γιατί είναι λίγο ψοφίμι το σύστημα και φαίνεται να κάνει καλύτερη διαχείριση των ελάχιστων πόρων του ο Edge.
Για γενική χρήση είναι μια χαρά, αν και δεν βλέπω να αλλάζω τον firefox και ας γκρινιάζω για ψιλοπράγματα.


ανάσα δεν παίρνω με τον firefox... τώρα πάω να μπω reddit και βγάζει άδεια σελίδα που λέει blocked...
Edge μπαίνει κανονικά...

Δεν καταλαβαινω γιατι εχεις θεμα που προφανως δεν εσκασε μετα απο update. Για καποιο addon το κοβω γιατι η κενη σελιδα και το blocked δεν μοιαζει με την κλασσικη γκρινια, δεν φορτωνουν οι σελιδες. Εγω θα σου ελεγα να γυρισεις πισω, εκει που ανηκεις και να κανεις σωστο troubleshooting, αντρικο και τιμιο.
Εγω θα ξεκινουσα με safe mode a.k.a troubleshoot mode. θα τσεκαρα κανενα antivirus/firewall. Αυτο το blocked δεν ειναι αδυναμια του firefox να φορτωσει καποια σελιδα αλλα μπλοκαρισμα απο κατι. Ετσι το βλεπουν τα κουνελισια μου ματακια.
αν βουλιαξουν και αυτες οι προσπαθειες, σαν τα ονειρα σου, τραβα στον edge που δεν εχει κανενα ονειρο.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,265
Δεν καταλαβαινω γιατι εχεις θεμα που προφανως δεν εσκασε μετα απο update. Για καποιο addon το κοβω γιατι η κενη σελιδα και το blocked δεν μοιαζει με την κλασσικη γκρινια, δεν φορτωνουν οι σελιδες. Εγω θα σου ελεγα να γυρισεις πισω, εκει που ανηκεις και να κανεις σωστο troubleshooting, αντρικο και τιμιο.
Εγω θα ξεκινουσα με safe mode a.k.a troubleshoot mode. θα τσεκαρα κανενα antivirus/firewall. Αυτο το blocked δεν ειναι αδυναμια του firefox να φορτωσει καποια σελιδα αλλα μπλοκαρισμα απο κατι. Ετσι το βλεπουν τα κουνελισια μου ματακια.
αν βουλιαξουν και αυτες οι προσπαθειες, σαν τα ονειρα σου, τραβα στον edge που δεν εχει κανενα ονειρο.
τα έκανα όλα, τελικά έφταιγε το reddit
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,931
τι μπαγλαμαδια ηταν αυτο :p
 

ccwr

Mind-flayer
The Ultimate Sacrifice Never tell me the odds Hug the Snek PCMaster Veteran
Joined
Dec 19, 2012
Messages
2,221



Edit: Ετσ επειδή είναι πολύ μερακλο νέο το παραπάνω να δανειστώ και μια ατάκα που κολλάει:

What is money? Money is an abstraction, (...) it's a language for transferring value instead of meaning. (...) Bitcoin is not money for the internet, it's the internet of money.

Εδιτ2 ->Τάιποζ
 
Last edited:

Eaglos

Mind-flayer
Joined
Jan 3, 2020
Messages
1,509
Εαν κάποιος χρησιμοποιεί Firefox σε Android, μπορεί να μου πει εαν στην τελευταία έκδοση
εμφανίζει στο "home screen" τα tabs που κλείνεις;

Μέχρι και την έκδοση 99, ότι tab έκλεινα εξαφανιζόταν. Τώρα στην 100, κάποιες φορές,
όταν κλείσω ένα tab, το καρφιτσώνει στο home screen μαζί με τα "top sites". Ο μόνος
τρόπος για να μην γίνεται ειναι να μπω σε private mode.

Στις ρυθμίσεις του "Homepage" δεν μπορείς να κάνεις και πολλά. Έχει ένα διακόπτη για
τα "Shortcuts" τον οποίο εαν κλείσω εξαφανίζει και τα top/pinned sites που έχω ορίσει.
Παράλληλα το "recently visited" δεν έχει σχέση με το θέμα μου καθώς το μόνο που κάνει
είναι να εμφανίζει τα site σε ξεχωριστό section κάτω από τα top/pinned sites.
 
Last edited:
Top Bottom