What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

EA SPORTS FC 24

Chosen Undead

Death Knight
Joined
Jul 14, 2015
Messages
3,558
Τα highlights της εβδομάδος που πέρασε

Ντρίμπλα που δεν κατάλαβα ούτε ο ίδιος τι έκανα:ROFLMAO:


1701704308412.png
Νίκη σε ματς που έμεινα με 9 παίχτες και τον κέρδισα με γκολ στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων


Για κάποιο λόγο στα highlights δείχνει πρώτα το 4-3 αλλά παίζε μπάλα βέβαια:LOL:
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,402
Ενδιαφέρουσες αλλαγές, είναι περίεργος να δω την επίδραση στο gameplay.
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,820
Έχω να ασχοληθώ με FIFA από το '12.
Σε περίπτωση που ήθελα λίγο να οργώσω το γρασίδι πάλι, θα προτείνατε το 23 ή το 24;
Αν δεν είναι τόσο μεγάλες οι διαφορές μεταξύ τους, καλύτερα να πήγαινα προς το 23 που μπαίνει σε μεγαλύτερη έκπτωση και πιο συχνά.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,402
Έχω να ασχοληθώ με FIFA από το '12.
Σε περίπτωση που ήθελα λίγο να οργώσω το γρασίδι πάλι, θα προτείνατε το 23 ή το 24;
Αν δεν είναι τόσο μεγάλες οι διαφορές μεταξύ τους, καλύτερα να πήγαινα προς το 23 που μπαίνει σε μεγαλύτερη έκπτωση και πιο συχνά.

Ας πουν τα παιδιά που ασχολήθηκαν και με τα δυο την άποψή τους, εγώ δεν μπόρεσα να παίξω 23 γιατί το παιχνίδι για κάποιο λόγο δεν έτρεχε.
 

Chosen Undead

Death Knight
Joined
Jul 14, 2015
Messages
3,558
@Adhan Αν δεν σκοπεύεις να παίξεις Ultimate Team και θες απλά να παίζεις mycareer πάρε το 23 καλύτερα
Πάντως είναι πολύ διαφορετικά τα δύο παιχνίδια. Ειδικά το 24 είναι πολύ ιδιαίτερο με τα skills που έχουν οι παίχτες και τα evolutions που μπορείς να κάνεις σε παίχτες στο ultimate team.
Αν και υπάρχει ξεκάθαρα θέμα balance π.χ. το finesse shot+ είναι ότι πιο σπασμένο και γι΄αυτό έχουμε το μεγάλο patch τώρα.
Συνάμα το 24 είναι και πάρα πολύ δύσκολο online ειδικά το να προκριθείς στο weekend league. Μέχρι τώρα μία φορά μόνο τα έχω καταφέρει ενώ αντίθετα στο Rivals έχω ανέβει πολύ περισσότερο από ότι στο FIFA 23 (rank 5)
Αυτή η ανωμαλία μου έχει προκαλέσει μεγάλο εκνευρισμό και έχω αραιώσει να παίζω όσο έπαιζα
Περισσότερο Squad Battles παίζω να βγάλω objectives και να κάνω τα evolutions παρά οτιδήποτε άλλο.
Αντίθετα στο 23 γούσταρα πολύ περισσότερο το Weekend League. Προκρινόμουν κάθε βδομάδα
Το MyCarreer ήταν καλύτερο εκεί. Δεν έχουν αλλάξει κάτι ουσιαστικά σε αυτό το mode στο 23. Αντίθετα έκοψαν κιόλας.
Ξεκάθαρα την ΕΑ την ενδιαφέρει μόνο το Ultimate Team και η κονόμα. Είναι τραγικό να μην υπάρχει η Εθνική Ελλάδος και ο Ολυμπιακός σε κανένα από τα δύο παιχνίδια. Καμία δικαιολογία να μην υπάρχει το ελληνικό πρωτάθλημα πλέον που έχουν πολλά περισσότερα χρήματα στα ταμεία τους αφού δεν πληρώνουν πια για δικαιώματα τη FIFA. Κρίμα που η Konami κοιμάται με τα τσαρούχια. Θα είχε πολύ γέλιο να αγόραζε αυτή τα δικαιώματα και τους γλεντούσε ξανά με το PES.
 

Havanezos

Death Knight
Joined
Aug 3, 2013
Messages
2,529
Έχω να ασχοληθώ με FIFA από το '12.
Σε περίπτωση που ήθελα λίγο να οργώσω το γρασίδι πάλι, θα προτείνατε το 23 ή το 24;
Αν δεν είναι τόσο μεγάλες οι διαφορές μεταξύ τους, καλύτερα να πήγαινα προς το 23 που μπαίνει σε μεγαλύτερη έκπτωση και πιο συχνά.

Ανάλογα το πόσο φθηνότερα βρίσκεις το 23 και το πόσο σε ενδιαφέρει το online! Το 24 κυμαίνεται γύρω στα 28-35€ αυτή στη στιγμή! Βασικά το Ultimate Team είναι μακράν το πιο ενδιαφέρον κομμάτι του παιχνιδιού αλλά απαιτεί χρόνο και συνεχή ενασχόληση για να μπορείς να διατηρείς ένα καλό επίπεδο στην ομάδα σου και να μπορείς να είσαι έστω και λίγο ανταγωνιστικός. Μπορείς όμως να κάνεις και το εξής: όταν το xbox pass βάλει προσφορά 1€ βάλτο να το δοκιμάσεις! Έχει το 23 και δίνει και 10 ώρες trial στο 24!
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,300
Για πείτε λίγο ποιες εκδόσεις έχετε μήπως κανονίσουμε κανενα παιχνίδι/μικρό τουρνουά.
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
4,000
Για πείτε λίγο ποιες εκδόσεις έχετε μήπως κανονίσουμε κανενα παιχνίδι/μικρό τουρνουά.

EA FC 24 μέσω του EA App.
 

Chosen Undead

Death Knight
Joined
Jul 14, 2015
Messages
3,558
Πόσο σπασμένος ο δωρεάν Halland που μας έδωσαν ρε παιδιά. Τάλιρο έριξα σε έναν στο rivals (Division 6 - έχω φτάσει μέχρι 5 σε αυτό το FIFA) με 5 δικά του γκολ
1702572918515.png
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,300
Φτου, το 24 λείπει, αλλά μάλλον θα το πάρω από βδομάδα, αν δεν βρεθώ πάλι στην άλλη άκρη του κόσμου.
 

Chosen Undead

Death Knight
Joined
Jul 14, 2015
Messages
3,558
1702679324640.png
Εχω ανακαλύψει boubouki στο παιχνίδι. Gold κάρτα common με Power Shot+. Ωρα για εξέλιξη!

main-qimg-18e6b7efa3919c8cafc5170afe6a496f
 
Last edited:
Top Bottom