What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Hogwarts Legacy

captain kal

Death Knight
Joined
Dec 2, 2012
Messages
3,315
Οι πίνακες μπροστά στη Νίκη, είναι ρετροπιξελούμπες!!!!

Να μάθεις!!! Αμέ!!!!
 

Myrmidonas

Mind-flayer
Joined
Dec 1, 2012
Messages
2,037
Για μένα η αξία δεν πάει με τον χρόνο, έχει να κάνει με διάφορα πράγματα και πιο πολύ με τον σεβασμό προς τον δημιουργό, πχ μιχαλσκι και μιμιμι τους τα δίνω έτσι, στους περισσότερους άλλους απλά περιμένω.
 

Thaxll'ssillyia

Φραγκολεβαντίνος μπιφτεκάς
Joined
Feb 11, 2021
Messages
2,000
Το 6 τόσες ώρες; Ήρωας, εγώ 2 κατάφερα μόνο να αντέξω.
Το σολο δε λεει, αλλα το φιλαρακι μου λεει πως ειναι στο community των civ απο το 4 και μετα και μαζι μεταπηδησαν στο 5 και επειτα στο 6. Το 6 εχει υπεροχο μουλτιπλειερ, παιζει να ειναι σχεδιασμενο για αυτο το λογο
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,267
Το σολο δε λεει, αλλα το φιλαρακι μου λεει πως ειναι στο community των civ απο το 4 και μετα και μαζι μεταπηδησαν στο 5 και επειτα στο 6. Το 6 εχει υπεροχο μουλτιπλειερ, παιζει να ειναι σχεδιασμενο για αυτο το λογο
good, άλλος ένας λόγος να μείνω μακριά. Έφαγα τα χρόνια μου στο ELO hell δε θέλω άλλο multi :p
 

Thaxll'ssillyia

Φραγκολεβαντίνος μπιφτεκάς
Joined
Feb 11, 2021
Messages
2,000
Και τώρα η ερώτηση του ενός εκατομμυρίου. Είναι το Hogwards Legacy το πιο offtopicιασμένο thread (για συγκεκριμένο game φυσικά) στο forum πια ή ακόμα?
Ισως μπορει να γινει. Αν βγει σχετικο νεο για NFT ραβδια και επειτα αποκαλυφθει οτι η χρηματοδοτηση εγινε μεσω καποιας απευθειας αναθεσης απο τη Σοφια Νικολαου.
 

The Nameless One

Mind-flayer
Joined
Jun 16, 2015
Messages
1,813
Και τώρα η ερώτηση του ενός εκατομμυρίου. Είναι το Hogwards Legacy το πιο offtopicιασμένο thread (για συγκεκριμένο game φυσικά) στο forum πια ή ακόμα?
Ψηφίζω το BG3 threat ως το πιο off topic. Έχει και μήνες ακόμα μπροστά του μέχρι να βγει και έτσι θα μας δίνει πολλές αφορμές ακόμα ενώ αυτό θα "πεθαίνει" σιγά σιγά
 

Stamatimenos

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
3,612
:O

Ευτυχώς που δεν ισχύει κάτι τέτοιο, την είχαμε γαμήσει.
Έχω και καλύτερα παραδείγματα, το New Vegas το πήρα 5€ και το πρώτο playthrough, χωρίς να είναι hardcore-completionist κτλ μου έδωσε 50+ ώρες. Οπότε βάση των προσωπικών μου απαιτήσεων και 50μπαλο να έσκαγα δε θα με χαλούσε.
Tώρα θα μου πεις, "ρε μάστορα, το πήρες το 2013, τότε μέχρι και το Skyrim είχε σιτέψει". Έχετε δίκιο, θα δώσω παράδειγμα που το πήρα όταν κυκλοφόρησε, το Pokemon Moon, full price, 50€ νομίζω, και ΆΝΕΤΑ τις έβγαλε τις 50 ώρες που "απαιτούσα". Ή το Witcher 3, preorder κιόλας, και μου έδωσε από το πρώτο κιόλας playthrough περίπου 2hr/1€

Στον άνθρωπο είναι γενικά, ο καθένας κάνει κουμάντο ανάλογα τα γούστα και τη τσέπη. Εγώ τη τσέπη δεν την υπολογίζω τόσο, και 2κ το μήνα να έβγαζα δε θα έδινα 60€ για το Hogwarts Legacy π.χ. γιατί θεωρώ ότι δε τα αξίζει.

Υπάρχει και ο παράγοντας "φόρος τιμής" που ξέχασα να αναφέρω, καλά που το ανέφερε ο Μυρμιδόνας, π.χ. εταιρείες που αγαπάω τις στηρίζω και παίρνω και τα γκέμια τους σε όσες πλατφόρμες τα έχουν, και τα χαρίζω και σε κόσμο όπως έκανα στο Steam με το Gothic π.χ.
 
Last edited:

Stamatimenos

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
3,612
Eν τω μεταξύ ο ηλίθιος έκανα "curse build" με μοναδικό σκοπό να απλώνω curses με Fipendo, Expelliarmus και Arresto Momentum (build που σου επιτρέπει να χρησιμοποιείς το curse mechanic effectively, αλλά και να έχεις "counter" για όλες τις ασπίδες) και μετά να καθαρίζω ομάδες ολόκληρες με ένα Avada Kedavra, και τελικά έλουσα και τις δυο ευκαιρίες που έχεις να το μάθεις.
Οπότε κατέληξα με το safe build, Expelliarmus, Depulso, Transformation και Bombarda.
 
Last edited:

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,931
Αν στο τέλος του Sebastian quest
δεν τον δώσεις στεγνά ώστε να τον αποβάλουν
τότε έχεις ευκαιρία να το μάθεις.
 

Stamatimenos

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
3,612
Τον έδωσα για αυτό και είπα ότι έχασα και τη δεύτερη ευκαιρία.
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,931
Η σοβαρή ερώτηση βέβαια είναι γιατί δεν το έμαθες με την μία. Αφού δεν είχε κάποιο consequence.
 

Stamatimenos

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
3,612
Ακριβώς επειδή δεν υπάρχουν consequences και actions-reactions, θεώρησα πως θα μπορούσα να το μάθω αργότερα (και τις άλλες δυο κατάρες τις έμαθα μετέπειτα, όχι μέσα σε quest). To πρόβλημα είναι πως αν τον δώσεις πάει, δεν έχει κανέναν να στις μάθει. Νόμιζα ότι παρόλο που τον έδωσα το γκέμι θα τον αφήσει στο default σημείο του (Undercroft) μέχρι να ανακοινωθεί η τιμωρία του.
To γιατί δε τις έμαθα όλες με τη πρώτη ευκαιρία? Ε έκανα λίγο rp σα να παίζω τον 15χρονο εαυτό μου, οπότε αρνήθηκα να τις μάθω μέσα στο quest, όπως θα έκανα και στη πραγματικότητα, νομίζω.
 
Last edited:
Top Bottom