What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Isometric action rpgs (aka κλικικλικι)

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,431
Έχω παίξει αρκετές δεκάδες ώρες και Path of Exile και Torchlight 2. Με κίνδυνο να μου πατήσει κάνα Χ ο Κούνελος όλο δικό μου, καλό time waster το Torchlight 2 αλλά μέχρι εκεί, δεν είναι ούτε κατά διάνοια στο ίδιο league με Path of Exile, πόσο μάλλον στην ίδια πάνω-κάτω ισότιμη Tριάδα.
 

Bathory

Lich
Φασαίος Larianός Rocket League RQ Crew 1st Tournament Order of Alucard Foot Clan Inductee
Joined
Dec 5, 2012
Messages
7,084
Path of Exile χιλιόμετρα μακριά από οτιδήποτε.
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,543
στα ΣΙΝΓΚΛ ΠΛΕΙΕΡ κλικλίκια

1. TQ


2. (αλλά αφησαμε κενό, καταλαβαινετε τωρα, ο Βασιλιας δε νιωθει τα χνωτα των αλλωνώνε) Reign of Terror (grim dawn mod)
3. Grim Dawn
4. VH
5. Torchlight 1 (το πρωτο το ορθοδοξο)


τωρα με μουλτι, "σόλο", κλπ μπασταρδεματα που απαιτουν ονλαιν και τρεχουν γυρω σου 500 μπαρμπαδελια στα χαμπς και σου χαλανε το ιμερσο, μη με μπλεκετε. ψηφιστε οτι θετε. μακρια κι αγαπημενοι.
 
Last edited:

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,543
εχω 200 θεματακια με ποε, μπαθορη.
εβαλα ενα βιντεακι παλι μπας και, και τα θυμηθηκα. εκνευριστικο ζουμ ιν, ινβεντορυ απ τις καλυτερες μερες των 2 πρωτων διάβλων, ενας μινιμαπ τετραγωνος, αχαρος, δυσχρηστος και ασχημος, το συστημα οικονομιας του δεν μ αρεζει, εντελως γκριζα η παλετα κλπ. και ισως μου πεις οτι επιτηδες ειναι ετσι, κι οτι ειναι κομματι της εμπειριας. ε, δεν την αντεχω αυτην την εμπειρια. χωρια που δεν εχει και μοντς, προφανως λογω ονλαιν χαρακτηρα, οπότε δενει το γλυκο.

και να σου πω και κατι αλλο? φρη παιχνιδι τωρα θα κατσω να παιξω? μ αρεζει να πλερωνω για τα χόμπυς μου, γνωστο αυτο.
 

Getta Robo

Gelatinous Cube
Approval of the Admiral
Joined
Nov 21, 2022
Messages
164
Πολυαγαπημενη κατηγορια παιχνιδιων, φυσικα με χιλιαδες ωρες Diablo 1 (αυστηρα και μονο, το πρωτο και το καλυτερο αλλωστε) και με διαφορα αλλα να ακολουθουν.

Το υπεροχο Light Crusader, οπου ανεφερε και ο @Chris2756 στο θεμα εδω.
Οι της Blizzard φαινεται να δανειστηκαν πολλα στοιχεια απο το διαμαντακι, οπου ευτυχως πλεον κυκλοφορει επισημως και για το Steam, αρα μπορειτε να το δειτε εκει.
Για περισσοτερες πληροφοριες, κοιταξτε παρακατω επισης:

Δευτερο, το πολυ καλο Ravenant οπου κυκλοφορησε σε μια εποχη που χρειαζομασταν επειγοντως πολλα καλα Diabloειδη και μας δικαιωσε.


@Χειρομαλάχτης μαζι σου στο επακρο. Offline παικτης για παντα.
1.png2.png
Μας εχουν πριξει με τα Steam και τα αντιστοιχα. Θελω να παιξω αυτο που θελω να παιξω οποτε θελω να το παιξω. Μπορει να μην εχω συνδεση μπορω να μην θελω καν να συνδεθω, μπορει να μην θελω να βλεπω/εχω αλλο κοσμο μαζι. Εκει ομως με το ζορι να χανουμε παιχνιδια η να ψαχνουμε υποπτες μεθοδους να παιξουμε κατι, μερες και αυτες..
 
Last edited:

Stamatimenos

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
3,619
Έχω αρκετά ράμματα για τη γούνα του Revenant, αλλά ας όψεται το ότι είχε "πέσει σε περίοδο ξηρασίας" για εμένα και το έπαιξα πολύ.
 

Getta Robo

Gelatinous Cube
Approval of the Admiral
Joined
Nov 21, 2022
Messages
164
Οριακα νομιζω πως ανηκει επισης στο θεμα, τιμητικα ομως πρεπει να αναφερθει.

Blood Omen: Legacy of Kain


Τι εμπειρια ζωης και αυτη η παιχνιδαρα στις μερες τοτε.. Καλοστεκουμενο ως σημερα, ΕΙΔΙΚΑ οι διαλογοι και η μουσικαρα οπου εκπαραθυρωνει κατι Witcher 1/2/3 σε αυτο το τομεα.
Έχω αρκετά ράμματα για τη γούνα του Revenant, αλλά ας όψεται το ότι είχε "πέσει σε περίοδο ξηρασίας" για εμένα και το έπαιξα πολύ.
Να το συζητησουμε. Ειχες προβληματα κλασικα με bugs η σε κατι αλλο; Ειχε ωραια ατμοσφαιρα ρεσυ, και τοτε ειχαμε εθιστει και με το ειδος.
 

Stamatimenos

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
3,619
Να το συζητησουμε. Ειχες προβληματα κλασικα με bugs η σε κατι αλλο; Ειχε ωραια ατμοσφαιρα ρεσυ, και τοτε ειχαμε εθιστει και με το ειδος.
Πολύ λαβύρινθος, ρε παιδί μου. Και πάρα πολύ δύσκολο, αλλά εντάξει αυτό είναι και θέμα του πόσο καλός είσαι.
 

Getta Robo

Gelatinous Cube
Approval of the Admiral
Joined
Nov 21, 2022
Messages
164
Πολύ λαβύρινθος, ρε παιδί μου. Και πάρα πολύ δύσκολο, αλλά εντάξει αυτό είναι και θέμα του πόσο καλός είσαι.
Εχεις δικιο, δεν ειναι απο τα δυνατα του σημεια ο σχεδιασμος του χαρτη, οπως και πολλα αλλα. Η αισθητικη του παιχνιδιου με την ιστορια αλλα και την μουσικη ειναι απο τα οπου το διεκριναν τοτε. Το εχει προσφορα το GoG, θα το παρω και αυτο να τιμησω τις παλιες μερες ξανα.
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,543
μ εχασε στο "...awesome 90's retro graphics...".
awesome κιολας... ετσι θα ναι, αφου το λεει ο Andrew Teo.
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,788
Άντε, το awesome ας πούμε είναι υποκειμενικό. Στο υπόλοιπο που είναι η ένσταση σου;
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,543
δεν εχω καποια ενσταση, γιατι δεν το χω παιξει.

αλλά εχω σημαντική αλλεργια με περιγραφες οπως "inspired by diablo 2 and titan quest" και μετα να σου πεταει τετοια γραφικα. καλως η κακως το ινσπαιαρντ παει και στην απεικονιση, μαλλον κυριως στην απεικονιση, οταν μιλαμε για κλικι κλικι. αλλιως τι εννοει εμπνευση ο καλλιτεχνης? οτι εχουν οπλα? οτι σκοτωνουν μπαρμπαδακια? οτι ανεβαινουν λεβελς? θελω να πω θα ηταν πολυ πιο τιμιο να πει inspired by ultima 8 ξερωγω, που ειναι πολυ πιο κοντα στο φηλινγκ και στο στησιμο του γκοστλορ, απ οσα βλεπω.

καλα, γενικοτερα εχω θεμα στο 2023 να βλεπω τετοια γραφικα γιατι προφανως στοχευουν σε καποιο νοσταλτζια φακτορ του καθενού. ισως φταιει οτι αρχισα αργα το γκειμινγκ οπότε η πρωτη μου επαφη με κλικλικια εγινε με τον διαβλο και δεν εχω εκτεθει σε τετοιου ειδους γραφικα, ετσι ωστε να την παλεψω με λιγη καλη θεληση...
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,788
E εντάξει, είναι προφανές νομίζω ότι η αναφορά σε 2 μεγαθήρια (πέρα από το να τραβήξει την προσοχή) δεν έχει να κάνει με τα γραφικά. Αρά μας μένει το gameplay. Τώρα τι συστήματα τρέχουν από πίσω, ναι κανείς δεν το ξέρει αν δεν το παίξει.
Πάντως στα δικά μου μάτια, μια χαρά φαίνεται η παρουσίαση του, μη σου πω τη θεωρώ και αναζωογονητική ανάμεσα στην καφετίλα και την γκριζίλα των απανταχού Achilles και Belle Époque Last Epoch.
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,543
αν αναφερεσαι στην χρωματικη παλετα οταν λες γκριζίλα, απ τα σκρηνς και τα βιδεα που βλεπω (εννοειται οτι δεν εχω αγγιξει ακομα αχιλλεα και έποκ αφου ειναι σε τρισκαταρατη ερλι αξες), διαφωνω.

αν εννοεις την γενικοτερη αλαφράδα και χαριτωμενιά των οχτρών και των χώρων, οκ.
ειναι γνωστο εξαλλου οτι τα φανταζι κλικλικια παιρνουν πολυ σοβαρα τον εαυτο τους, ισως περισοτερο απ οτι θα πρεπε.
 
Top Bottom