What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Isometric action rpgs (aka κλικικλικι)

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,546
ο σιφορτζής ασχολειται με 5 ομπσκιούρ (νομιζει... που να ξερει οτι στην ημιθανη κοινοτητα του ρεηκουι υπαρχει ντεντικέιντι θρέ για το άλαλο κι εχουν γινει κουβεντες σ αυτο εδω το θρε και για τον αχιλλέα...) αξοαρπιτζίς.

ο μαλαχτης ενδιαφερεται ζωηρα για Svarog's dream (σλαβικ πινελιές φουτουγου) και αχιλλεα, ελαφρα για σαντς οφ ωρα κι εχει κρυωσει αρκετα με άλαλο.
ιδού:

 

Norshgaath

Mind-flayer
Approval of the Admiral
Joined
Aug 3, 2023
Messages
1,867


Μετα απο αρκετα χρονακια ΕΑ, πηρε ημερομηνια κυκλοφοριας...1/2/2024
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,546
τελικα 21/2/24.
δε νομιζω οτι αλλαξαν ημερομηνια για 3 βδομαδες μονο.
ισως ο νορσγκαα να εκαμε τυπογραφικο λαθος απο πανω γιατι ειναι λιγο μπαγιατικο το νεο.


7f45a3988b5346e3f8d6954bba0f41fb24190a1a.jpeg
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,546
ο αχιλλεας κυκλοφορει σε μια βδομαδα.

γκειμπλει βιδεο απ τον ντεβελόπε.
τελικα ειναι πιο σωουλσλάικ απο κλικικλικι, αλλά θα την παρει την ευκαιρια του...

 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,546
Xι τεραστιο.
σε sands of aura, αχιλλεα, αλαλο. 0 στα 3.
μας πρηξανε τα καμπανελια και τα 3 κειμς οτι θα μας δυσκολεψουν, οτι ερχονται τα νταρκσωλς στα αξοαρπιτζί μας, οτι ειναι μεγαλος νεωτεριζμος κλπ. οκ, ειπαμε (εγω δηλαδη σε πρωτο πληθυντικο μεγαλοπρεπείας) αστα τα παιδια, που να ξερουνε απο Typhon, απο Butcher, απο ζοζεφινα κλπ κλπ. θενε να βαυκαλιζονται οτι θα μας δυσκολεψουν και μας κουνιουνται α πριορι. μπρινγκ ιτ ον, άι σέι.

και συνειδητοποιω σημερα οτι φερνω τα νταρκσωλς στο κλικικλικι για τους ΜΠΟΥΦΟΥΣ αυτους, σημαινει κυριως WASD.
ναι, ρε μλκς μου, μ εχει πιασει μαυρη απελπισια. βαζω σαντζ οβ ωρα, ετσι το ντεμο να τσεκαρω, wasd. καλα, προφανως ρεηανινστώ, φυγαμε. μου ρθε φλασια. ΡΕ, ΛΕΣ?
και μολις τωρα, ΕΞΑΛΛΟΣ οπως βλεπεις γυριζω απ τα φορα κι απ το ψαξιμο. και τα 3 wasd. ΟΤΙ ΣΟΥ ΛΕΩ.

βρε ΜΑΛΑΚΕΣ αθρωποι (σορυ τωνη, δεν θα ξανασυμβει) για μας κλικικλικι = ΚΛΙΚ ΤΟΥ ΜΟΥΒ. ανιωθοι καραγκιοζοπαιχτες, εσεις ηρθατε στα λημερια μας. εσεις θελετε να φρεσκαρετε τις σκοτεινοψυχες μαλακειες σας με νεα οπτικη ισομετρικη. εγραφα στο ντισκο του αχιλλεα, εκει στις αρχες, ποσο μου θυμιζει ταιτα κουε και μου λεγανε οι ντεβς: ναι, ναιιιιιιιι, μεινε ησυχος, εχει καποιες διαφορές βεβαια, αλλά τιποτα σημαντικο.
βρε ζωα, ταιτα κουε, γκρι ντω, ντιάμπλα 1,2,3,4, ντιβ ντιβ, τορτσλάι, παθοβεξάι, ΟΛΑ κλικ του μουβ. ερχεσαι επισκεπτης στο σπιτι μου και θα μου κουβαλησεις τα λερωμενα σου τ απλυτα, τα παραπεταμενα?? wasd αφορα μονο τα πρωτοπροσωπα αρπιγκι, αντε κι αυτα που βλεπεις τον γκωλο του ηρωος, θερντ περσον, αλλά στο υψος του εδαφους. το ισομετρικ ρε κοπανε πως συνδυαζεται με wasd??

KAΝΣΕΛ σε καθε υποτιθεμενο "κλικικλικι" που χρησιμοποιει πληκτρα για κινηση. ΤΕΛΟΣ.
(οχι, αδαν, μη. οχι, ασε με να χαρεις. το χουμε ξαναπαει το σκετσακι:
- μα βαλε κοντρόλε.
- μα δεν θελω.
- μα κακως, βαλε.
- μα ασε με με το εργαλειο του διαβολου, ειναι κονσολοεξαρτημα.
- μα, οχι, ειναι πια κομματι του πισί κλπ κλπ).

στο φιναλε δικο μου ειναι το θρε, οτι θελω το κανω. καθε αναφορα λοιπον εφεξης σε κειμ "κλικικλικι με wasd", επισυρει ποινη κοψιματος καλημερας απο χειρομαλαχτη.

ενταξει ειμαστε? ενταξει ειμαστε.
ΕΞΑΛΛΟΣ ΕΙΜΑΙ. ΒΡΑΖΩ.

ακου εκει.
κλικικλικι με wasd.
σα να λεμε ολυμπιακος στο ποδοσφαιρο και Παναθηναικος στο μπασκετ...
ΕΓΩ ΜΕ ΑΝΩΜΑΛΟΥΣ ΔΕΝ ΜΙΛΑΩ.

 
Last edited:

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,546
γιατι ν ανησυχησεις? εξαιρετικο σε βρισκω.
ν ανησυχησουν οι συγγενεις, οι φιλοι κι ο Π.Ε??? ισως. άλλη κουβεντα ομως.
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,797
το χουμε ξαναπαει το σκετσακι:
λάθος σκετσάκι, δεν το προβάραμε μαζί αυτό.
Όμως.
Victor Vran. WASD επίσης, θυμίζω. Και με άλμα, dodge κλπ θα πρόσθετα. Σεντονάκι δεν είχε για αυτό πάντως.

(μλκ μου, ο Ασπάραγους πάτησε χαχα αντί για λάικ, κάπου στο διάστημα παρατηρήθηκε ένας νέος λευκός νάνος)
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,546
βεβαιως και το προβαραμε μαζι. νομιζω μιλαγαμε για τα νταρκ σωλς η κατι τετοιο.
επισης, δεν βλεπω να ανεφερα καπου το vv. το οτι βρηκες ενα (1) ν αναφερεις, δεν θα ελεγα οτι λεει και πολλα. ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ να το επαιξα παντως με wasd. δεν ειναι θεμα να σας κοροιδεψω, απλα δεν μπορω, ΔΕΝ ΔΥΝΑΜΑΙ.



εντιτ: ΟΤΙ σου ειπα. τελικα οκ, δεν ειναι καθαρο κλικ του μουβ, αλλά εχει ενα μαους-του-μουβ κοντρολ σκήμ. ετσι το επαιξα.

vv.jpg

vv1.jpg
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,546


δεν ξερω αν ειναι ιστορικο χαμηλο, αλλά το ταιτα κουε Α.Ε. στα 5 ευρα δεν το ξαναθυμαμαι.
κι οποιος θελει ολο το πακετο με τα 3 dlcs μαζι, συνολο 21 και ψιλά μια χαρα το βρισκω για εκατομμυρια ωρες διασκεδασης...
μεχρι τη δευτερα.
 

vlad

Half-Ogre
Approval of the Admiral
Joined
Oct 31, 2013
Messages
610
Xι τεραστιο.
σε sands of aura, αχιλλεα, αλαλο. 0 στα 3.
μας πρηξανε τα καμπανελια και τα 3 κειμς οτι θα μας δυσκολεψουν, οτι ερχονται τα νταρκσωλς στα αξοαρπιτζί μας, οτι ειναι μεγαλος νεωτεριζμος κλπ. οκ, ειπαμε (εγω δηλαδη σε πρωτο πληθυντικο μεγαλοπρεπείας) αστα τα παιδια, που να ξερουνε απο Typhon, απο Butcher, απο ζοζεφινα κλπ κλπ. θενε να βαυκαλιζονται οτι θα μας δυσκολεψουν και μας κουνιουνται α πριορι. μπρινγκ ιτ ον, άι σέι.

και συνειδητοποιω σημερα οτι φερνω τα νταρκσωλς στο κλικικλικι για τους ΜΠΟΥΦΟΥΣ αυτους, σημαινει κυριως WASD.
ναι, ρε μλκς μου, μ εχει πιασει μαυρη απελπισια. βαζω σαντζ οβ ωρα, ετσι το ντεμο να τσεκαρω, wasd. καλα, προφανως ρεηανινστώ, φυγαμε. μου ρθε φλασια. ΡΕ, ΛΕΣ?
και μολις τωρα, ΕΞΑΛΛΟΣ οπως βλεπεις γυριζω απ τα φορα κι απ το ψαξιμο. και τα 3 wasd. ΟΤΙ ΣΟΥ ΛΕΩ.

βρε ΜΑΛΑΚΕΣ αθρωποι (σορυ τωνη, δεν θα ξανασυμβει) για μας κλικικλικι = ΚΛΙΚ ΤΟΥ ΜΟΥΒ. ανιωθοι καραγκιοζοπαιχτες, εσεις ηρθατε στα λημερια μας. εσεις θελετε να φρεσκαρετε τις σκοτεινοψυχες μαλακειες σας με νεα οπτικη ισομετρικη. εγραφα στο ντισκο του αχιλλεα, εκει στις αρχες, ποσο μου θυμιζει ταιτα κουε και μου λεγανε οι ντεβς: ναι, ναιιιιιιιι, μεινε ησυχος, εχει καποιες διαφορές βεβαια, αλλά τιποτα σημαντικο.
βρε ζωα, ταιτα κουε, γκρι ντω, ντιάμπλα 1,2,3,4, ντιβ ντιβ, τορτσλάι, παθοβεξάι, ΟΛΑ κλικ του μουβ. ερχεσαι επισκεπτης στο σπιτι μου και θα μου κουβαλησεις τα λερωμενα σου τ απλυτα, τα παραπεταμενα?? wasd αφορα μονο τα πρωτοπροσωπα αρπιγκι, αντε κι αυτα που βλεπεις τον γκωλο του ηρωος, θερντ περσον, αλλά στο υψος του εδαφους. το ισομετρικ ρε κοπανε πως συνδυαζεται με wasd??

KAΝΣΕΛ σε καθε υποτιθεμενο "κλικικλικι" που χρησιμοποιει πληκτρα για κινηση. ΤΕΛΟΣ.
(οχι, αδαν, μη. οχι, ασε με να χαρεις. το χουμε ξαναπαει το σκετσακι:
- μα βαλε κοντρόλε.
- μα δεν θελω.
- μα κακως, βαλε.
- μα ασε με με το εργαλειο του διαβολου, ειναι κονσολοεξαρτημα.
- μα, οχι, ειναι πια κομματι του πισί κλπ κλπ).

στο φιναλε δικο μου ειναι το θρε, οτι θελω το κανω. καθε αναφορα λοιπον εφεξης σε κειμ "κλικικλικι με wasd", επισυρει ποινη κοψιματος καλημερας απο χειρομαλαχτη.

ενταξει ειμαστε? ενταξει ειμαστε.
ΕΞΑΛΛΟΣ ΕΙΜΑΙ. ΒΡΑΖΩ.

ακου εκει.
κλικικλικι με wasd.
σα να λεμε ολυμπιακος στο ποδοσφαιρο και Παναθηναικος στο μπασκετ...
ΕΓΩ ΜΕ ΑΝΩΜΑΛΟΥΣ ΔΕΝ ΜΙΛΑΩ.


Παρακαλώ να μεγαλώσει το "ν" για το αγκριι. Σε τέτοια τοποθέτηση υποκλίνεσαι και λες ένα τεράστιο κούντο στο Μαλάχτη επειδής έχει απόλυτο δίκιο. Κλικικλικι με γουασντ απλά δεν παίζεται, δεν δοκιμάζεται και φυσικά δεν αγοράζεται. Να μην πω ουτε καν πειρατεύεται γιατί πλέον είμαστε μεγάλοι άνθρωποι και δεν κάνουμε τέτοια όπως παλιά.
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,797
δεν ξερω αν ειναι ιστορικο χαμηλο
Έχουν ξαναμπεί σε 75%, το παρακολουθούσα λόγω των dlc που μου έλειπαν, πλέον μόνο το τελευταίο απομένει.
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,987
Και στο Ίνσταντ ακόμα πιο χαμηλά, στα 2,80 €:

 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,473
δεν είπαμε αυτά τα ατμόκλειδα είναι χειρότερο από το να πας να το πειρατέψεις το ρημάδι;
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,797
δεν είπαμε αυτά τα ατμόκλειδα είναι χειρότερο από το να πας να το πειρατέψεις το ρημάδι;
Θα έλεγα πως πάνω-κάτω είναι το ίδιο (μιλάμε πάντα για γκρίζες αγορές), αφού το αποτέλεσμα είναι ένα: o deν δε βλέπει εσκούδο.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,473
Θα έλεγα πως πάνω-κάτω είναι το ίδιο (μιλάμε πάντα για γκρίζες αγορές), αφού το αποτέλεσμα είναι ένα: o deν δε βλέπει εσκούδο.
όχι απλά δε βλέπει, μόλις ακυρωθεί νομίζω το steam του έχει κρατήσει το ποσοστό anyway
 

Norshgaath

Mind-flayer
Approval of the Admiral
Joined
Aug 3, 2023
Messages
1,867
όχι απλά δε βλέπει, μόλις ακυρωθεί νομίζω το steam του έχει κρατήσει το ποσοστό anyway
πως γενειν αυτο; με δεδομενο πως η συντριπτικη πλειοψηφια των reseller keys εχουν αποκτηθει απο bulk αγορες απο τον publisher, τα ποσοστα εχουν ηδη αποδωθει στον publisher.

Πλεον το εχω σκεφτει αρκετα και οποιες επιφυλαξεις ειχα εχουν μεινει στο ρισκο του χαμενου κλειδιου:
Ο dev δε βλεπει εσκουδο ουτως η αλλως λογω της συμφωνιας με τον publisher που τον ξεζουμιζει στα bundles καθως πολλα την υπεραξια του σε τιμες ξεφτιλας.

Resellers ειναι και οι μεν και οι δε. Απλα οι gray resellers πουλανε "μεταχειρισμενα" και ουσιαστικα κατ'εμε το κυριο ποιντ ειναι πως μειωνουν το κερδος των reseller-Publishers, ενω το κερδος που θα ειχαν οι ντεβς ειναι μηδαμινο απο κει...Το οτι θα μεταπωληθει ως μεταχειρισμενο key ειναι anti-consumerism at its finest

Ακομη και αν δεν υπαρχει publisher και ειναι self-published indy (που εκει ντροπη ρε ξεφτιλες αγοραστε το φουλ πραης αν γουσταρετε το παιγνιο) ειναι επιλογη του dev να δωσει promo/bulk keys για προωθηση. Αν το κανει για να πεσει η τιμη και να πουλησει σε μεγαλες ποσοτητες, ε να τις πουλησε στον bundler. δεν υπαρχει κανενα θεμα το κερδος το πηρε.


Η οπτικη μου ειναι αυτη, ομως ειμαι ανοιχτος σε αντεπιχειρηματα που ισως την αλλαξουν btw
 
Top Bottom