What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Marvel Cinematic Universe: το επίσημο thread

Arwindan

Mind-flayer
Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice PCMaster Veteran Rocket League RQ Crew 1st Tournament
Joined
Dec 3, 2012
Messages
2,487
Iron Fist Season 1 - Μακράν η χειρότερη σειρά της Marvel από όσες έχω δει μέχρι τώρα. Αστείος πρωταγωνιστής όπως και οι περισσότεροι χαρακτήρες και η πλοκή. Ελπίζω να μην έρχονται χειρότερα στη συνέχεια.

The Defenders - Σίγουρα το δυνατό στοιχείο της σειράς είναι ότι βλέπουμε τους 4 χαρακτήρες μαζί. Γενικά πέρα από αυτό το γεγονός όμως, πάσχει σε αρκετά σημεία και ειδικά στο πως παρουσιάσαν και εξέλιξαν τον χαρακτήρα της Elektra. Παρόλα αυτά, λόγω και των λίγων επεισοδίων, δεν πρόλαβε να κουράσει ιδιαίτερα.
 

Arwindan

Mind-flayer
Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice PCMaster Veteran Rocket League RQ Crew 1st Tournament
Joined
Dec 3, 2012
Messages
2,487
Θυμάστε που βρίζατε όλοι το AoS;
Have fun. :cool:
Εγώ τουλάχιστον τα περισσότερα που είπα για το ΑοS ήταν θετικά (τουλάχιστον έως και την 3η season) και παραμένει, τουλάχιστον μέχρι τώρα, η καλύτερη για μένα σειρά της Marvel.
 

munkinnousu

Mind-flayer
Approval of the Admiral
Joined
Dec 6, 2014
Messages
1,504
Μου θυμίζει η περίπτωση σου @Arwindan το παράδοξο του Ζήνωνα με τον Αχιλλέα κ την χελώνα. Όλο κάτι βλέπεις, συνέχεια κάτι βγάζει η Marvel, δεν θα τους φτάσεις ποτέ
 

Arwindan

Mind-flayer
Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice PCMaster Veteran Rocket League RQ Crew 1st Tournament
Joined
Dec 3, 2012
Messages
2,487
Μου θυμίζει η περίπτωση σου @Arwindan το παράδοξο του Ζήνωνα με τον Αχιλλέα κ την χελώνα. Όλο κάτι βλέπεις, συνέχεια κάτι βγάζει η Marvel, δεν θα τους φτάσεις ποτέ
Σε ένα μήνα περίπου θα μπορέσω να αυξήσω λίγο ρυθμούς, οπότε που θα πάει θα τους προλάβω κάποια στιγμή.
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,706
Arwindan: αλτ ακάουντ της Κάρα που προσπαθεί να δημιουργήσει ΦΟΜΟ ο αγγαρειομάχος της Μάρβελ.
 

shredder

Death Knight
Joined
Sep 17, 2013
Messages
4,393
Ειδαμε χτες με εναν φιλο μου το SPIDERMAN ACRROSS THE spider verse. Δεν ηταν τοσο καλο οσο το προηγουμενο που βγηκεπ ερσι. Σε μια σκηνη δειχνει τον morales να παιζει το spiderman στο pc του! Αρα ετσι μαθαμε πωςκ αι ο spiderman ειναι pc gamer! Για τον αλλον τον Peter δεν ξερουμε αλλα δεν νομιζω να ειναι κονσολας!
 

Chosen Undead

Death Knight
Joined
Jul 14, 2015
Messages
3,506
Είδα το Σάββατο στο θερινό σινεμά το Guardians of the Galaxy 3 και σήμερα επιτέλους έκατσα και είδα στο Disney+ το Quantumania. Το πρώτο αρκετά καλό, ήταν ωραίο κλείσιμο της ιστορίας της ομάδας. Το δεύτερο δεν ήταν τόσο καλό όσο περίμενα να είναι. Ο Kang είναι από τους αγαπημένους μου villains της Marvel μην πω ο πιο αγαπημένος και βρήκα πολύ ρηχό το χτίσιμο του χαρακτήρα και της ιστορίας του. Καλά γενικά έχω χαλάστει πως έχει αντιμετωπίσει η marvel τον Χανκ Πυμ στο cinematic universe, έναν ήρωα που ήταν από τα ιδρυτικά μέλη των avengers και ο πραγματικός δημιουργος του Ultron. Αλλά anyway παρόλα αυτά την είδα χωρίς να βαρεθω λεπτό τη ταινία. Οπότε 8/10 και 7/10 αντίστοιχα.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,272
Δυστυχώς απεβίωσε ένας πραγματικός θρύλος των κόμικς, ο John Romita Sr.




Δεν είναι καθόλου υπερβολή ότι η τέχνη του John Romita μάς μεγάλωσε ως φανς της Marvel. Η επιρροή των σχεδίων του ήταν τέτοια που ουσιαστικά διαμόρφωσε ολόκληρο το στυλ της εταιρίας και είναι αισθητή μέχρι σήμερα.
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,503
μπορει να μην φαινεται απ την αντιπαθεια που δειχνω στο μαρβελικό κινηματογραφικο συμπαν, αλλά εχω περασει την μαρβελοφάση μου που διαβαζα φανατικα σπαιντερμαν (ο αγαπημενος μου) και λατρευα αυτο το σχεδιαστικο στυλ των 70s και 80s που ο ρομίτα ηταν ο κυριοτερος εκφραστης του. δεν ξερω, ισως ηταν ο τροπος που απεικονιζε την αγαπημενη ν.υ., τις εξωτερικες σκαλες, τις υδροροες, τα κτιρια, ολη την ατμοσφαιρα που περνουσε απ το χαρτι κατευθειαν στην ψυχη σου. η μπορει και να ηταν τα καταπληκτικα, οσο οβερ δε τοπ χρειαζοταν, αφου μιλαμε για φανταστικους υπερηρωες, εξωφυλλα που ο ιδιος σχεδιαζε.

τελος παντων, στο μυαλο μου ο σπάιντυ ταυτιζοταν με το σχεδιο του ρομίτα. ισως υποσυνειδητα, να ηταν και ο λογος που σταματησα την μαρβελοφάση μου, οταν σταματησε να τον σχεδιαζει εκεινος και το σχεδιο εγινε πιο "συγχρονο" και "κουλ"...

ριπ.


τυπικα δειγματα του μέγιστου:

the_amazing_spider-man_1963_41_interior.jpg the_amazing_spider-man_1963_42.jpg

Kane.jpg
 
Last edited:
Top Bottom