What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Mας ρωτάτε, σας απαντάμε.

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,431
Maximum καταλαβαίνεις ότι για να πατάω διπλό agree στο Nitro, τα πράγματα είναι σοβαρά. Δεν το λυπάσαι καθόλου το καημένο το PC?

Εντάξει Cougar δεν ήταν Tier 1, αλλά είναι γνωστή μάρκα και την ξέρουν και εις τας ΗΠΑ. Αυτά τα NG πρέπει να τα συναρμολογεί κάποιος παππούς με το εγγόνι του στην αλάνα πίσω από το μαγαζί του τεχνικού. Όταν (και όχι αν) σκάσει, θα πάρει μαζί και ότι έχει μείνει από το υπόλοιπο PC, σε αντίθεση με το Cougar που δούλεψαν οι προστασίες.

Μην παίζεις το PC σου κορώνα-γράμματα για να γλυτώσεις 20-30 ευρώ για ένα PSU της προκοπής.
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,932
μεγιστη πανοπλια το ζητημα δεν ειναι φαινεται ομορφο οπτικα. μικρη σημασια εχει οταν θα το βλεπεις να παιρνει φωτια αν ηταν ομορφο στο ματι.
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,932
ναι ρε σκαλωσα οταν εκει που εψαχνα ποια εταιρεια ειναι τα μοναδικα αποτελεσματα ηταν απο λαρισσα πλευρα.
 

maximum armor

Umber Hulk
Joined
Jun 14, 2019
Messages
825
Πω-πω με έχετε πανικοβάλλει όλοι!
Τώρα το πήρα, εντάξει. Εύχομαι να είμαστε εδώ όλοι και το 2033 όταν το τροφοδοτικό μου καίγεται λίγο πριν εγκαταστήσω το Witcher 7 (ενώ θα έχω παίξει τα προηγούμενα)!
 

maximum armor

Umber Hulk
Joined
Jun 14, 2019
Messages
825
Χωρίς πλάκα δεν ήθελα να πάρω κάτι πιο ακριβό. Όπως έγραψα πιο πριν, ουσιαστικά μόνο ο επεξεργαστής μου είναι αυτό που μου έχει μείνει απ' τα 12 χρόνια, γι' αυτό και κάρτα γραφικών που άλλαξα, δεν πήρα μια ακριβή, αλλά όσο φθηνότερη γίνεται που να τρέχει DX12. Όταν και ο επεξεργαστής "φύγει", θα κοιτάξω κάτι εξολοκλήρου καινούργιο. Αθάνατοι οι Phenom πάντως, που δεν το περίμενα. Όταν το αγόραζα οι Intel ήταν ψηλά. Πλέον, ακόμα και όταν αλλάξω, Phenom θα ήθελα.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,475
ρε εσύ θα σου τα κάψει όλα όμως, δηλαδή οκ δεν μπορείς να τους πεις ρε φίλε άλλαξα γνώμη να σου δώσω ένα 20άρι 30άρι ακόμα να βάλουμε ένα corsair?
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,987
Ρε μην το τρομάζετε το παιδί! Μια χαρά θα είναι το τροφοδοτικό. Αφού είναι για NGaming... :Ρ
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,475
Ρε μην το τρομάζετε το παιδί! Μια χαρά θα είναι το τροφοδοτικό. Αφού είναι για NGaming... :Ρ
ή μπορεί να σημαίνει eNGage

engagebabe.jpg
 

Chris2756

Blackguard
Joined
Nov 17, 2020
Messages
1,308
Μαλον επιδημια επεσε. Ο αθανατος core2duo, χτυπισε 70αρι σημερα, καυσωνας, δεν λεω, με νορμαλ καιρο παιζει στους 55, μαμα ψυκτρα, οποτε καποια καλλυτερη θα βοηθουσε. Μην μου πειτε καμια νοκτουα, 20 χρονων μηχανημα ειναι.
Με εφαρμογη κατσαβιδιου, μεταξυ πλαινου PC και ωτος διαπιστωθηκε θοριβος στον σφαιροτριβεα (SKF made in Sweeden) του προσθιου υπερσυμπιεστου εισαγωγης αερος, thermaltake μαυρο πλαισιο, πορτοκαλι πτερυγια. Κριμα ρε γμτ κι ελεγα κανα 25-30αρι χρονια θα τα εβγαζε. Με παριγορει οτι ο οπισθιος ιδιος υπερσυμπιεστης, εξαγωγης αερος λειτουργει ακομα αθοριβα.
Τροφοδοτικα σχεδον καινουργια, ανεμηστιρες σχεδον καινουργιοι, ολα καιγονται. Αμα λεω επιδημια
Φιλε Max Armor, σε καταλαβαινω και συμπασχω. Μην ακους αυτους εδω μεσα που ειναι απλα ψυχροι χειριστες υπολογιστων. Δεν μπορουν να καταλαβουν το συναισθηματικο πολυχρονο δεσιμο μεταξυ χρηστη και μηχανηματος
 

jimmy213

Death Knight
Joined
Nov 26, 2012
Messages
4,118
Μάλλον γεράσατε μου φαίνεται. NG είναι τα αρχικά του Ηγέτη, Newell Gabe. Πάρτε εσείς τους κουρσάρους του Σουίνι κι αφήστε τα NG για την ελίτ.
 

Chris2756

Blackguard
Joined
Nov 17, 2020
Messages
1,308
Τελικα δεν ειχε ο φανακος, thermaltake TT-1225 το προβλημα. Θα την βγαλει την 30ετια. Περα απο την πλακα δεν ξερω κατα ποσο ισχυει το ακριβο=καλο, αλλα με τοσα χρονια λειτουργιας, μαλλον τσαμπα κοστισε.
Μαζυ και ram heat spreaders, thermaltake με εφφε λεντακια. Για να μην μας λενε οι νεοτεροι, οτι εκεινη την εποχη δεν ειχαμε φωτακια στα πισια μας και δεν ειμασταν καγκουρες
 

Attachments

  • Thermaltake fan+spreader.JPG
    Thermaltake fan+spreader.JPG
    342.6 KB · Views: 10
  • Thermaltake ram HS.JPG
    Thermaltake ram HS.JPG
    327.8 KB · Views: 10

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,932
Είμαι περίεργος να δω το κουτί σου
 
Top Bottom