What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Mας ρωτάτε, σας απαντάμε.

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,412
Τι κονε ψαχνεις φιλτατε; μη μου πεις οτιδηποτε επειδη η δηλωση σου ηταν πολυ συγκεκριμενη.


Για τους ιδιους λογους κραταω και εγω στο συρταρι το dvd. Εχω και ενα εξωτερικο dvd rec/blue ray player. δεν ξερω γιατι το ειχα αγορασει,σοβαρα. Μια μερα πηγα να αγορασω μελανι για τον εκτυπωτη και λεω, δεν παιρνω και ενα απο αυτα;
Η αληθεια ειναι οτι σε καποιες φασεις με βοηθησε παρα πολυ. Συνηθως το εβαζα να κραταει την πορτα ανοιχτη επειδη ειναι σαν μπαταρια αυτοκινητου.
όταν και αν :p
 

Dark Archon

Mind-flayer
Joined
Dec 21, 2012
Messages
1,670
1626369354090.jpeg
Έβγαλα την πρόσοψηαπο το πισι προχτές για να φυσήξω τα μπροστινά φίλτρα και το είδα παραπονεμένο. Τώρα το έχω βάλει πρώτο στην σειρά που έχει η μητρική για boot και ακούω τον ήχο του κάθε φορά που ξεκινάει το μηχάνημα. :ROFLMAO: :ROFLMAO:
Ναι δουλεύει ακόμη.
 

Chris2756

Blackguard
Joined
Nov 17, 2020
Messages
1,308
Ο Σρεντερ που ειναι να μας πει τι dvd να παρουμε, ποιει την νησσαν? Μονο για οθονες του διχιλιαρου ξερει να λεει?
 

Chris2756

Blackguard
Joined
Nov 17, 2020
Messages
1,308
με αφορμη την κουβεντουλα εδω, μια βουτια στο παλαιοντολογειο μου, εφερε στην επιφανεια το πρωτο μου Plextor cd-rom, CSCI βεβαια αλλα δεν βρισκω τον κοντρολερ. γμτ θαθελα να δω αν δουλευει ακομα
H plextor ειχε κυκλοφορισει και 2 προγραμματακια για δισκακια μουσικης. plextor manager 96 και 2000
 
Last edited:

maximum armor

Umber Hulk
Joined
Jun 14, 2019
Messages
825
Θα ήθελα να ρωτήσω: πώς λέγεται στην gaming ορολογία όταν ένα open world παιχνίδι κάνει κρυφά loading μεταξύ των νοητών-κρυφών τμημάτων απ' τα οποία αποτελείται ο χάρτης, με αποτέλεσμα ο χαρακτήρας να ψιλοκολλάει πάνω στην κίνηση για δέκατα δευτερολέπτου; Στο Two Worlds 2 γίνεται πολύ συχνά και "φανερά" (αλλά χωρίς να εμποδίζει και το gameplay). Ιδιαίτερα συχνά φαίνεται στην ιππασία, λόγω της μεγαλύτερης ταχύτητας του αλόγου.
 
Last edited:

Chris2756

Blackguard
Joined
Nov 17, 2020
Messages
1,308
απευθειας στο στερεοφωνικο αυτα.
Eκει ζει και βασιλευει ενα Cyber dvd/cd player, αν και απο τα φτηνοτερα στην εποχη του, εχει το καλυτερο λειζερ. Διαβαζει οτι υπηρξε ποτε απο δισκακι, εκτος απο βυνιλιο. ΟΚ το dac του δεν ειναι και τοσο ποιοτικο, αλλα το συνδεεις σε εξωτερικο.
 

captain kal

Death Knight
Joined
Dec 2, 2012
Messages
3,330
Έχω δει κάτι risers (σαν αυτό ή αυτό), που μάλλον χρησιμοποιούνται, για Mining. Μπορείς με κάτι τέτοιο, να τρέξεις games? (Π.χ να έχεις ένα laptop με ικαονοποιητική CPU, αλλά χάλια GPU)!!
 

Dark Archon

Mind-flayer
Joined
Dec 21, 2012
Messages
1,670
Ναι μπορείς, νομίζω οτι ο linus είχε βγάλει μερικά βιντεο με το θέμα, θα κοιτάξω αργότερα μήπως βρω κανένα.
Θα χρειαστείς εξωτερικό τροφοδοτικό και λόγω θύρας θα έχεις κάποια μείωση επιδόσεων της κάρτας.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,467
Ενα μινι ιστορικο, για να μπω στην ερωτηση-απορια και για να δειξω το βραχυκυκλωμα που επεσε και εξαιτιας του, μηπως αγνοω κατι.

Πριν απο χρονια και καιρους, ο Κουνελος τραβιοταν με την Μ. Καποια στιγμη η Μ ξεκινησε να κανει δυσκολη την ζωη του κουνελου, χωρις αιτια αλλα με λογο που αγνοουσε το φιλτατο κουνελι. Σαν αλλος Αντωνακης, το κουνελι πηρε το καπελακι του και εφυγε. Σπιτωμενος κουνελος.
Χθες το βραδυ χτυπησε μηνυμα στο κινητο, επειδη η ωρα ηταν μεσανυχτα και κατι, δεν το κοιταξα γιατι τετοια ωρα δεν ερχονται καλα μηνυματα.
Σημερα το μεσημερι ειδα την ειδοποιηση και θυμηθηκα το νυχτερινο τουρου τουρου. Viber, μηνυμα 1. Βλεπω το Μ και κολησα. Διαβαζω την κλασσικη ερωτηση, τι κανεις;
Οταν εφυγα, η Μ εβγαλε νταλκα που οδηγησε σε προβλημα στην καρδια, κανονικο και οχι ποιητικο. Λιγο δυσκολο να την ενδιαφερει η υγεια μου. Ισως να χαρηκε γιατι οπου ευτηχια και πολλες επιλογες για καταστροφες,
Το ματι μου πεφτει στην εικονα του προφιλ της και ειναι ενα ποκεμον, οχι ο πικατσου. Η Μ δεν εβγαζε τετοια γουστα. Μπαινω στα info και βλεπω αριθμο κινητου που δεν το εχω στον τηλεφωνικο καταλογο αλλα αντιστοιχει σε κορασιδα, την Λ, που επισης θελει να αποκτησει καρδιακο νοσημα. Ο τροπος γραφης ταιριαζε και με τον αριθμο του κινητου.
Πως γινεται να παιρνεις μηνυμα στο Viber και να εμφανιζει ονομα αλλου ατομου; Προσθετω οτι η Λ δεν ειχε viber αλλα μαλλον το εγκατεστησε χθες το βραδυ, για να ψαξει προσεγγιση και (μαλλον) η Μ δεν ειναι στον τηλεφωνικο μου καταλογο. βαριεμαι να το κοιταξω.
Τι γινεται ρε μαγκες; καμια ιδεα;
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,973
@lelos kounelos : Φρόντισε να αλλάξεις αριθμό κινητού. Τόσα χρόνια ο ίδιος, σε τρώνε τα αυτιά σου για νέες "περιπέτειες" μού φαίνεται... :Ρ

Πέρα από την πλάκα, δεν έχω να προσφέρω τίποτε χρήσιμο (ως συνήθως) στην απορία σου, αλλά η αλήθεια είναι ότι μια φρίκη την έφαγα με αυτό που διάβασα...
 

Chris2756

Blackguard
Joined
Nov 17, 2020
Messages
1,308
Λες και εισαι χτεσινος. Αφου και να τραβηχτεις με την Λ, μετα απο καποιο καιρο θα αρχισει να σου κανει την ζωη δυσκολη, οπως και η Μ.. Αλλαζεις τηλεφωνικη εταιρεια, γειτωνια, στεκια ( συνισταται καθε φορα που την κανεις απο γκομενα, ασχετως λογου) Ντιλιτε μποθ οφ δεμ απο ram και απο μνημη.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,467
Δεν υπαρχει θεμα, τραβιεμαι αλλα πως γινεται να μου στελνουν μηνυμα στο viber και να εμφανιζει αλλο ονομα ενω ο αριθμος ειναι διαφορετικος.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,354
Δεν υπαρχει θεμα, τραβιεμαι αλλα πως γινεται να μου στελνουν μηνυμα στο viber και να εμφανιζει αλλο ονομα ενω ο αριθμος ειναι διαφορετικος.

Αν κάποιος εγγράψει νέο αριθμό στο Viber και βάλει ως όνομα προφίλ το άλλο όνομα;
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,467
Το viber παιρνει το ονομα και τον αριθμο απο τον τηλεφωνικο καταλογο. Πως θα κανεις εγγραφη με διαφορετικο αριθμο;
πονοκεφαλος.
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,536
εχμ, θα επισημανω την μικρη, ελαχιστη θα λεγα, ωστοσο πιθανοτητα, να εχεις καμει εσυ λαθος στον τηλεφωνικο σου καταλογο στο κινητο και να χεις μπερδεψει τα 2 τηλεφωνα, σε μια οινοπνευματωδη βραδια ισως.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,412
μπορεί να σου έμπλεξε τον κατάλογο η google... εμένα μου τα γάμησε όλα όταν μου είπε να κάνω merge όποιον έχω 2-3 φορές και μου έβαλε τηλέφωνα σε τυχαία ονόματα... ευτυχώς είχα backup στο cloud.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,467
εχμ, θα επισημανω την μικρη, ελαχιστη θα λεγα, ωστοσο πιθανοτητα, να εχεις καμει εσυ λαθος στον τηλεφωνικο σου καταλογο στο κινητο και να χεις μπερδεψει τα 2 τηλεφωνα, σε μια οινοπνευματωδη βραδια ισως.
Πινω πολυ σπανια, φετος καθολου και οταν υπαρχει γυναικειο ονομα στην ιστορια, ποτε γιατι σε σκακιστικους αγωνες δεν πινει κανενας.

μπορεί να σου έμπλεξε τον κατάλογο η google... εμένα μου τα γάμησε όλα όταν μου είπε να κάνω merge όποιον έχω 2-3 φορές και μου έβαλε τηλέφωνα σε τυχαία ονόματα... ευτυχώς είχα backup στο cloud.
θα μπορουσε αλλα το ενα το νουμερο, ισως και τα δυο, δεν ειναι στον καταλογο μου. Με κυνηγανε φαντασματα....

EDIT
Εριξα μια ματια στα τερτιπια του viber και ειδα οτι μπορει να συμβει. οταν αλλαζεις συσκευη παιζει να μπλεχτουν τα ID στον τηλεφωνικο καταλογο. Εχω αλλαξει συσκευη αλλα το προβλημα ειναι οτι ο ενας αριθμος δεν ειναι πλεον στον τηλεφωνικο καταλογο εδω και αρκετες συσκευες και ο αλλος δεν μπηκε ποτε.
Ιδιο προβλημα, αλλες εφαρμογες, ειναι θεμα cloud και εγω cloud... ποτε και για κανεναν λογο, ουτε ψυχιατρικο.

εκτος και αν με παρακολουθουν γιατι οταν γινεται κατι τετοιο, γινονται και διαφορα παλαβα.
 
Last edited:

Chris2756

Blackguard
Joined
Nov 17, 2020
Messages
1,308
Βρε, το νινι σερνει καραβι. Κι αποτι φαινεται, στην προκειμενη περιπτωση, εμπλεκονται δυο εκ των τριων, υπερμεγιστων κακων, ever. Πυρ, γυνη Πι Σι (πισοειδες τηλεφωνο, το ιδιο ειναι). Οσο για το "παρακολουθουν", αν ποτε παρει το νιμου τεχνολογια εσελον, στα χερια του, τι να πω? we paint it!
To να γνωριζονται μεταξυ τους η Μ με την Λ, το αποκλειουμε?
 
Top Bottom