What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Official Off-Topic Thread

bald_killer

Death Knight
Joined
Jul 26, 2014
Messages
3,848
Μπορεί να το έκανε από προ-metoo εποχές, τότε που ήξερες πως, όπου κι αν το βάλεις, με συναίνεση είτε όχι, δεν σε πείραζε ο νόμος.
 

akarthis

Half-Ogre
Joined
Oct 15, 2019
Messages
409
Προσπαθω να μη δικαζω ανθρωπους ακουγωντας φημες, γεγονοτα , πραξεις χωρις να ξερω πληροφοριες. Σε αρκετες περιπτωσεις, ακομη και η αποφαση της δικαιοσυνης δε με καλυπτει,. Δεν εχω και απολυτη εμπιστοσυνη αλλωστε.
Καταδικαζω καθε υποθεση που εχει σκοπο να πληγωσει, στιγματισει καποιον αλλο παρανομη η μη.

Εαν ισχυουν ελπιζω να καταδικαστει και να τιμωρηθει.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,269
Ο Στάθης Παναγιωτόπουλος σπάει τη σιωπή του - Έκανα μία απαράδεκτη πράξη, δεν είχα πρόθεση να βλάψω
και τι πρόθεση είχες ρε μλκ;

Μπορεί να το έκανε από προ-metoo εποχές, τότε που ήξερες πως, όπου κι αν το βάλεις, με συναίνεση είτε όχι, δεν σε πείραζε ο νόμος.
μια χαρά σε τσίμπαγε και πριν, απλά δεν σε ξεφτίλιζε το σύμπαν, κάτι που δεν είμαι σίγουρος αν είναι καλό ή όχι τώρα, γιατί ναι οκ σίγουρα θα αποτρέψει κάποιους (γιατί με τα μυαλά που γαλουχήθηκε αυτή η κοινωνία, μόνο κάποιους θα αποτρέψει), αλλά από την άλλη αν κάποιος κατηγορηθεί ψέμματα και τελικά είναι αθώος αλλά "θα του έχει βγει το όνομα" πλέον;
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,269

captain kal

Death Knight
Joined
Dec 2, 2012
Messages
3,316
δηλαδή αυτός τώρα ξύπνησε ένα πρωί και είπε "ας δείξω στον κόσμο τι πηδίκουλας είμαι";
πραγματικά το έχει χάσει ο κόσμος γενικά έτσι; τι φαντάστηκε δηλαδή ότι θα συμβεί;

Μάλλον έδωσες ένα πολύ καλο ορισμό, του τί σημαίνει "Ύβρις"!!!!
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,327
Λέλο τα λένε και μόνοι τους αυτά που σου λέω.



Μια καλη απαντηση ειναι αυτη

Προσπαθω να μη δικαζω ανθρωπους ακουγωντας φημες, γεγονοτα , πραξεις χωρις να ξερω πληροφοριες. Σε αρκετες περιπτωσεις, ακομη και η αποφαση της δικαιοσυνης δε με καλυπτει,. Δεν εχω και απολυτη εμπιστοσυνη αλλωστε.
Καταδικαζω καθε υποθεση που εχει σκοπο να πληγωσει, στιγματισει καποιον αλλο παρανομη η μη.

Εαν ισχυουν ελπιζω να καταδικαστει και να τιμωρηθει.

Θα ξεκινησω με το περιστατικο Μενδωνη το οποιο ειναι μια αποτυχημενη συγκριση. Οι πρωην φιλοι του Παναγιωτοπουλου δεν εχουν τις προσβασεις που μπορει να εχει ενα κυβερνητικο στελεχος. Εαν ο Παναγιωτοπουλος ειχε φαει μηνυση, οι πρωην φιλοι του δεν θα ηταν σε θεση να το γνωριζουν. Ασε τον Παναγιωτοπουλο. ΕΓΩ, ο Κουνελος, για να εργαστω σε ημιδημοσια θεση, οχι διοικητικη, που την αξιζα επειδη ειμαι πολυ καλος σε αυτο που κανω, επρεπε να παρουσιασω αντιγραφο ποινικου μητρωου και διαφορα χαρτια τα οποια ειναι αποδειξη οτι δεν εχω φαει δικαστηριο/καταδικαστει, δεν εκκρεμουν μηνυσεις εις βαρος μου, μια φορα τον χρονο!!! κτλ. Η Μενδωνη, στην θεση που ειναι, θα μπορουσε να ξερει, οχι για μηνυσεις αλλα και τους ψιθυρους.
Τα αρθρα για το θεμα αναφερουν οτι ειχε γινει μηνυση στον Παναγιωτοπουλο και θα την ειχε γλυτωσει εαν δεν ηταν τρελος. τρελιτσα θα το παιξει σιγουρα αλλα πιστευω οτι ο τυπος εχει και αληθινο θεμα στον εγκεφαλο του. Ετσι λοιπον, ναι, οι πρωην φιλοι δεν θα μπορουσαν να το ξερουν εαν δεν τους το ελεγε καποιος.

Το δευτερο ατυχο συγκριτικο ειναι οτι πρεπει να γνωριζαν επειδη ειναι φιλοι του. Ξερεις ποσοι κεραταδες κυκλοφορουν εκει εξω και δεν το ξερουν; ποσοι μεγαλωνουν παιδια αλλων και δεν εχουν ιδεα; Ανθρωποι που μπορει να δουλευουν και στο ιδιο γραφειο με την γυναικα τους εχουν στο κεφαλι τους τοσες περικοκλαδες που θα εκαναν τα ελαφια να εκραγουν απο την ζηλεια τους.

Επιστρεφω σε αυτο που ειπε ο @akarthis. Πρεπει να σταματησουμε να δικαζουμε. Την δικαιοσυνη δεν την πιστευουμε αλλα οι φυλακές ειναι γεματες με ενοχους. Εαν οι πρωην φιλοι ηξεραν ή οχι θα φανει αφου θα ερευνηθει και αυτο. Το τι λεμε εμεις στο ιντερνετ δεν λεει τιποτα. Ερευνα δεν μπορουμε να κανουμε και ποινες δεν μπορουμε να αποδωσουμε. Κατα καιρους εχουν διασυρθει διαφοροι και στο τελος αποδειχτηκε οτι ηταν τα θυματα. Σε αυτες τις καταστασεις δεν βγαινει κανενας να πει μετα, συγνωμη ρε μαγκα που φωναζα να σε καψουν ζωντανο μπροστα απο την βουλη.

Δεν το βρισκω λογικο να καταδικαστουν ολοι επειδη το προγραμμα τους δεν ειναι οπως παλια. Ποιος μου λεει εμενα οτι ενα μεγαλο ποσοστο οσων φωναζουν να σταυρωθουν ολοι δεν εχει κανει το ιδιο; το ιντερνετ ειναι γεματο απο τετοιες υποθεσεις.

Θα προσθεσω για ολους αυτους, τους ιντερνετικους δικαστικους να πανε και να αμηθουν με κατι μικρο γιατι δεν χρειαζεται να το απολαυσουν. Λες και δεν εχουν βλαψει ποτε κανεναν, Μονο φωνες και δραση τιποτα γιατι εξω βρεχει και ωχαδερφακι μου τωρα αλλα ας ασχοληθουμε με αυτο τωρα μπας και παρουμε κανενα like. σιχαμενοι εμετοι σαυρας.
Ταδε εφη Κουνελος.
 

Hank

Mind-flayer
Sign me up! Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice Fighting stocism with stoicism
Joined
Jan 22, 2020
Messages
1,889
Το δευτερο ατυχο συγκριτικο ειναι οτι πρεπει να γνωριζαν επειδη ειναι φιλοι του. Ξερεις ποσοι κεραταδες κυκλοφορουν εκει εξω και δεν το ξερουν; ποσοι μεγαλωνουν παιδια αλλων και δεν εχουν ιδεα; Ανθρωποι που μπορει να δουλευουν και στο ιδιο γραφειο με την γυναικα τους εχουν στο κεφαλι τους τοσες περικοκλαδες που θα εκαναν τα ελαφια να εκραγουν απο την ζηλεια τους.
Επειδή δεν μιλάμε για επαγγελματίες αλλά για επιχειρηματίες, το βρίσκω δύσκολο να μην ήξεραν έστω φήμες.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,327

Επειδη ειναι επιχειρηματιες και στην ουσια με αυτη την εκπομπη βγαζουν πολυ χρημα το ψωμακι τους, πολυ χλωμο να ρισκαραν, οχι απλα την εκπομπη τους αλλα την παρουσια τους στην δημοσια ζωη, για παντα, για να μην στεναχωρισουν το φιλαρακι τους.
 

Hank

Mind-flayer
Sign me up! Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice Fighting stocism with stoicism
Joined
Jan 22, 2020
Messages
1,889
Ναι οκ. Συμφωνώ ότι έχουμε εκ διαμέτρου αντίθετη άποψη για τους επιχειρηματίες γενικότερα.

Απλά ποτέ δεν είπα ότι το κάνουν επειδή είναι φιλαράκι τους.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,327
Φιλτατε, ηξεραν επειδη ειναι φιλοι/συνεργατες, δεν ειναι επιχειρημα αλλα ουτε καν αποψη με λογικη.
Εγω, ως κουνελος, εαν ειχα μια καλη επιχειρηση οπου η δημοτικοτητα ειναι το Α και το Ω για να εχω μελλον σε αυτον τον τομεα, τι νομιζεις οτι θα εκανα εαν καποιος συνεργατης μου μου ελεγε οτι εκανε τετοια πραγματα;
Μηπως, ενταξει ρε Hank, θα το κανουμε γαργαρα και αν μαθευτει, εσυ θα πας στην φυλακη και εμεις, εαν γλυτωσουμε την καταδικη ως συνενοχοι, θα κυκλοφορουμε με σακουλες στο κεφαλι και ας παει στον βυθο της θαλασσας η επιχειρηση μας. Δεν πειραζει που εχουμε παιδια θα την παλεψουμε.
Ολοι αυτοι που υποστηριζουν περι γνωσης, αυτο λενε χωρις να το λενε.
συνεχιζω
εαν ηξεραν και το εκαναν γαργαρα θα αποδειχτει απο τις ερευνες εκτος και αν το καλυψουν επειδη ο Κυργιακος γουσταρει να τον διακωμωδουν.
Μαζι με αυτη την τρελοπαρεα, θα πρεπει να καταδικασουν και γνωστους ηθοποιους, σοβαρους ηθοποιους που δηλωναν αγνοια για το τι γινοταν στα καμαρινια. Να φανε ολοι λεμονοκουπα, το ιδιο και οι αθλητες κ.α. δεν ξερω αν βλεπεις που πηγαινει το πραγμα με αυτες τις α-λογικες
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,567
ΓΙΑ ΠΑΜΕ ΛΙΓΟ

 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,261
ΓΙΑ ΠΑΜΕ ΛΙΓΟ


Ήρθε η ώρα για τα zombies;
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,327
Χαλαρωστε, για λογους. Αυτες οι περιοχες ειναι πολυ δυσκολο να μας "στειλουν" δωρακι. Δεν ειναι παραξενο για Αφρικανικη χωρα και δεν θελει πολυ για να συμβει. Καποιος επλυνε τα ποδια του στον νερολακο που πινει νερο το χωριο, καποιος εφαγε κατι που δεν το πλησιαζουν μυγες, καποια δυτικη εταιρια σκεπασε με λιγο χωμα κοντα στο χωριο, κατι που επρεπε αποτεφρωθει και να θαφτει σε βαθος 2 χιλιομετρων. κτλ.
 

bald_killer

Death Knight
Joined
Jul 26, 2014
Messages
3,848
Για πείτε εσείς οι παντρεμένοι, πόσο posipwl είναι το παρακάτω.
Το Scroll "Coexistence Agreement" (ειλικρινά δεν έχω ιδέα αν το έχω μεταφράσει σωστά, έχουν σκουριάσει τα εγγλέζικα μου) δίνει άλλα perks/skills ?

Σημ.: Για ένα φίλο ρωτάω.

Screenshot_20211218-090741.png
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,327
Τα perks οριζονται απο το build/class. Εαν εισαι survival δεν μπορεις να εχεις +2 στo κρεβατι. Ο survival κοιταζει πως θα τα βγαλει περα με αυτα που εχει.
Η αναλυση μου.
+3 luck
Για την περιπτωση μου δεν ισχυει. Την πρωτη φορα που ηρθε η γυναικα μου στο σπιτι μου για να δουμε netflix, επεσε, χωρις λογο, ενα στρεμμα τηλεοραση πανω στο λαπτοπ μου και το εκανε κομματια οπως εγινε κομματια και η τεραστια τηλεοραση.
Τα υπολοιπα τα ξερετε απο τα σεντονια που απλωνω κατα καιρους.
Θυσιασα το luck για να ανεβασω το glory. Θελει hack για να τα εχεις και τα δυο.
+5 acceptance
Αυτο εχει σχεση με το build/class. Ενας hunter δεν ωφελειται απο αυτο και αναλογα με την περιπτωση εχει χρονικο περιορισμο. Ενας rogue μπορει να ωφεληθει αλλα θελει πολλα point στο stealth αλλα με τον καιρο η γυναικα του, που εχει μονιμο visibility buff και ειδικα skill για αυτο, θα το καταλαβει καποια στιγμη και ετσι επιστρεφουμε στον χρονικο περιορισμο. Πρεπει να ανεβασεις το lvl σου και μετα να δεις τι ειναι σοφο να πραξεις.
+4 motivation
Ειναι δικοπο μαχαιρι το συγκεκριμενο. Εαν το build σου δεν εχει το συγκεκριμενο χαρακτηριστικο, θα ενεργοποιηθει αυτοματα απο το scream talent το οποιο ειναι αρκετα brutal για να σου δωσει +10 motivation.
+2 fatherhood figure
Εξαρταται απο το endurance και το reputation που εχεις στο guild σου. Το immune στα γκομενακια ειναι μυθος γιατι καποια γκομενιστικα class εχουν retaliation σε αυτα τα πραγματα. Σου δινει ομως + στις παντρεμενες. Εγω μεχρι στιγμης εχω παρει +2 στις παντρεμενες και δεν προσπαθησα καν. Μπορω να πω οτι εριξα μερικα point στο stealth για να τα αποφυγω.
+9 body fat
Αυτο εχει σχεση με το loot και το inventory σου καθως και με το random dungeon που θα σου τυχει. Εγω δεν εχω + στο body fat.
Perks της βερας
Απο προσωπικη εμπειρια ολα τα παραπανω δεν χρειαζονται την βερα (εγω δεν φοραω βερα) γιατι στα κανει buff ο priest. Η βερα ειναι η ενδειξη τι εχεις ενεργοποιησει.
 

Borracho

Ancient Red Dragon
Joined
Nov 26, 2012
Messages
12,519
@bald_killer_clone Σιδεροκέφαλος βρε και καλωσήρθες στο κλάμπ :D


Η ανάλυση του Λέλου ήταν δρυϊδική ποίηση, δεν νομίζω πως θα πλησιάσω την ομορφιά και τη μεστότητά της στο χιλιόμετρο, αλλά θα επιχειρήσω τα εξής :

+3 Luck

Όχι, όπως ήταν πριν, έτσι είναι και μετά η τύχη. Μπουστάρεις το στατιστικό όταν υποφέρεις για το καλό της γυναίκας και του σπιτικού, αλλά τύχη για κάτι που αφορά εσένα αποκλειστικά; Την ξεχνάς.

+5 Acceptance

Μη σου πω και +10. Μιλώντας πάντοτε για την 'πρωϊνή' κοινωνία, όπου αναγνωρίζεσαι μετά βαϊων και κλάδων ως 'καλό παιδί' που 'έκανε το σωστό'. Μπορείς επιτέλους να ξεκινήσεις την μεταμόρφωσή σου σε Κύριο Πουθενάδη, που κοροϊδευες στα άγρια νιάτα σου.

+4 Motivation

Ναι, με την σωστή γυναίκα και ανάλογα με το χαρακτήρα σου. Όσο διαρκεί η αιθαλομίχλη του έρωτα, είσαι ικανός να κινήσεις βουνά και θάλασσα και να μετατρέψεις το μολύβι σε χρυσάφι στο όνομα της αναγέννησής σου. Μετά τρως το ξύλο σου και ξεκινάς να βάζεις μυαλό. Αλλά για 2-4 χρόνια; Παπάδες θα κάνεις.

+2 στο Fatherhood Figure

Όχι. Μόνο όταν κάνεις το παιδί και το αναθρέψεις με το αίμα και τα λογικά σου, παίρνεις μόνιμο boost +20 στο στατιστικό. Saving Throw vs. Madness με πέναλτι -5 κάθε γαμημένη μέρα βέβαια για τα επόμενα πέντε χρόνια, οπότε λάβε τα μέτρα σου.

+9 body fat

Κατηγορηματικό όχι. Ο Άνδρας έχει Ιερό Χρέος να είναι μια λιγνή, πεινασμένη, ετοιμοπόλεμη μηχανή έρωτα και καταστροφής. Αν ήσουν λαπάς πριν, θα απογίνεις. Αν τιμούσες τα πιστόλια σου, θα εξακολουθήσεις σε αντίστοιχους ρυθμούς.

Perks της Βέρας

Γράφεις αυτόματα ως καλόβολος, μη απειλητικός φουκαράς στο ραντάρ των πρωϊνών τύπων. Το εκμεταλλεύεσαι κατά το δοκούν. Είναι σαν τη μεταμφίεση Γκράουτσο Μάρξ σε σαλόνι τετράστερου.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,327
Τελικα ηταν ραδιο αρβυλα οι διακοπες του πρωην ραδιο αρβυλα στο Μεξικο. Στην Αλοννησο πηγε ο ανθρωπος, αμεσως να τον φατε αλλα νομιζω οτι και αυτο ειναι ραδιο αρβυλα. παιζει να μην βγηκε καθολου απο το σπιτι του.

Παιζει να ειναι αληθεια αλλα μονο οι Αμερικανοι το υποστηριζουν αυτο; εχουν κανει διαφορες αποκαλυψεις στο παρελθον που τελικα ηταν... ραδιο αρβυλα για να κανουν την δουλεια τους πχ Ιρακ.

Τελικα δεν ειχα αδικο για το +9 λιπος και σπαραγμος.
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,167


 
Last edited:
Top Bottom