What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Official Off-Topic Thread

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,265
Ναι και το πιο γαμάτο είναι ότι όποιος έχει αυτό το αυτοκόλλητο οδηγάει σαν μουρλός ακόμα και με τα παιδιά μέσα...
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,323
πες τα χρυσοστομε, ετσι ειναι. οι μανιακοι με το αυτοκολητο.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,265
κλαμπάκια διάβασα... με βάρεσε η καραντίνα φαίνεται γιατί μου λείπουν τα κλαμπάκια και δεν περνάω ούτε απέξω.

νταξ τώρα που το σκέφτομαι κλαμπ σάντουιτς θα εννοούσε το μυαλό μου.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,323
Οι σχολικοι ειναι μια κατηγορια με καλους ποντους στην επικινδυνοτητα αλλα οι "γονεις" ειναι το κατι αλλο.
οδηγος γονεας ειναι παρκαρισμενος δεξια σε μονοδρομο, φαρδυς σαν λεωφορος. Ειμαι τερμα αριστερα με το μοτοσακο.
Στα 60-70 μετρα παιζει διασταυρωση... Καλυτερα να σου δειξω με σχεδιαγραμμα γιατι δεν θα καταλαβεις τι εννοω Δεν ειμαι πολεμικος ανταποκριτης.


CAR.png


Την ωρα που ξεκινησε το αυτοκινητο του, εγω τον προσπερασα και με την γωνια που ακολουθησε, με προλαβε στην διασταυρωση.
Ο τυπος απο τερμα δεξια, ηρθε και με βρηκε μετωπικα στο γονατο.
Με εριξε κατω και η μηχανη πηγε και καρφωθηκε με σβουρες, κατω απο ενα αυτοκινητο.
Δεν γινεται να μην με ειδε, μπροστα του ημουν. Αν ετρεχα δεν θα με προλαβαινε.
Το πρωτο πραγμα που ειπε οταν βγηκε απο το αυτοκινητο, και ενω ημουν ξαπλα στον δρομο σε κατασταση σοκ και με τρομερο πονο στο ποδι, που απορροφησε ολη την συγκρουση, ΕΧΩ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ ΣΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ!!!!
Επειδη ειναι και ευσυνειδητος πολιτης εκανε δηλωση οτι εφταιγα εγω. Δεν ξερω με ποια λογικη μηδενικης πιθανοτητας να περασει η παπατζα του το εκανε αυτο.
Οι γονεις ειναι απο τα ατομα που πρεπει να τους απαγορευτει να πιανουν τιμονι. Ας τους παρεχει δωρεαν ταξι η κοινωνια, δεν με πειραζει αυτο.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,265
καταρχάς γιατί το ξεστικάρατε το offtopic να μην το βλέπουμε; :p

Επίσης σκεφτόμουν πόσο μας τα έχουν πρήξει τελευταία με τα "Θυμάστε την/τον τάδε; δεν θα πιστέψετε πως είναι σήμερα". Βέβαια αν είχαν χιούμορ θα έδειχναν κανέναν τάφο ξέρω εγώ.
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,925
Ναι και το πιο γαμάτο είναι ότι όποιος έχει αυτό το αυτοκόλλητο οδηγάει σαν μουρλός ακόμα και με τα παιδιά μέσα...

Μα γι' αυτό οδηγεί σαν μουρλός... Τον έχουνε τρελάνει τα κ@#$^%παιδα. :Ρ

Γενικά (νομίζω το έχω ξαναπεί στο ρεηκουί φόρουμ), η ποιότητα των οδηγών έχει χειροτερέψει σε ανησυχητικό βαθμό...
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,265
Μα γι' αυτό οδηγεί σαν μουρλός... Τον έχουνε τρελάνει τα κ@#$^%παιδα. :Ρ

Γενικά (νομίζω το έχω ξαναπεί στο ρεηκουί φόρουμ), η ποιότητα των οδηγών έχει χειροτερέψει σε ανησυχητικό βαθμό...
μπα, πάντα σκατάδες ήταν και αναγκαστικά γινόμαστε και εμείς σε κάποια φάση, απλά σιγά σιγά γερνάμε και εμείς και δεν έχουμε τα αντανακλαστικά να τους προλάβουμε πριν κάνουν μλκία.

Όταν έμενα Αττική και κυκλοφορούσα με την μηχανή ήμουν τόσο στην τσίτα και τόσο εκπαιδευμένος στον εντοπισμό τους που ένα τσικ να έκανε το αμάξι από την πορεία του πέταγα αλεξίπτωτο... ενώ καλή η προτεραιότητα, αλλά δεν αν δεν έχεις προφυλακτήρα καλύτερα να προσέχεις τριπλά.

Στα 10 χρόνια που ήμουν επάνω (παράξενο ότι το λέω επάνω, γεωγραφικά είναι πιο κάτω...) είχα μια πτώση με το σκούτερ της πλάκας, σε φάση μου πετάχτηκε αμάξι, το ακούμπησα και έχασα τον έλεγχο, σηκώθηκα όρθιος και άφησα το σκουτερ να πέσει, άλλη μια επαφή που το κράτησα και δεν έπεσα όπου αμάξι αποφάσισε να αλλάξει λωρίδα με εμένα και άλλα 2 μηχανάκια δίπλα του... (από την επαφή μου στράβωσε το διπλό σταντ, η πόρτα του πρέπει να έγινε μούρλια του μλκ :devilish:) και άλλη μια παραλίγο χοντρή που μου πετάχτηκε Κινέζος με τσάντες στο Μεταξουργίο από το υπερπέραν (πεζός, όσοι οδηγάτε εκεί θα ξέρετε) και φρέναρα σε ψιλοβρεγμένο δρόμο ενώ μόλις είχα πάρει την μηχανή (CBF 250) και γλίστρησε λίγο η μπροστά ρόδα, αλλά ΟΚ ευτυχώς το έσωσα γιατί θα ήταν χοντρό αυτό και ας πήγαινα αργά σχετικά (και με 40 την έκατσες την βαρκούλα σου).

Τώρα μου φαίνονται πιο επικίνδυνοι αλλά διαπίστωσα ότι τότε οδηγούσα και πιο επιθετικά και το αμάξι και την μηχανή, θα μου πεις άρα και εσύ μαλάκας είσαι, ναι αλλά μετά από 10 χρόναι στο λεκανοπέδιο διαπίστωσα ότι ή είσαι με τα πρόβατα ή είσαι με τους λύκους, αφού κάθε φορά που πήγαινα να χαλαρώσω και να οδηγήσω ήρεμα και 100% σωστά (that is, όριο, όχι χωσίματα, όχι ράλι ακρόπολης με το atos στο κέντρο) πάντα ΜΑ ΠΑΝΤΑ όμως, άρχιζα να αποφεύγω πολλά παρατρίχα ατυχήματα και πρόσεξε, όχι από τους επιθετικούς, από όλους τους άλλους! Ε όπως καταλαβαίνεις adapt or die.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,563

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,925
Τώρα μου φαίνονται πιο επικίνδυνοι αλλά διαπίστωσα ότι τότε οδηγούσα και πιο επιθετικά και το αμάξι και την μηχανή, θα μου πεις άρα και εσύ μαλάκας είσαι, ναι αλλά μετά από 10 χρόναι στο λεκανοπέδιο διαπίστωσα ότι ή είσαι με τα πρόβατα ή είσαι με τους λύκους, αφού κάθε φορά που πήγαινα να χαλαρώσω και να οδηγήσω ήρεμα και 100% σωστά (that is, όριο, όχι χωσίματα, όχι ράλι ακρόπολης με το atos στο κέντρο) πάντα ΜΑ ΠΑΝΤΑ όμως, άρχιζα να αποφεύγω πολλά παρατρίχα ατυχήματα και πρόσεξε, όχι από τους επιθετικούς, από όλους τους άλλους! Ε όπως καταλαβαίνεις adapt or die.

Μπορεί να οδηγεί κανείς "επιθετικά" αλλά 100% σωστά.
Εμένα αυτό που με ανησυχεί και αυτό που βλέπω πια στον δρόμο δεν είναι η "επιθετική" οδήγηση αλλά η οδήγηση τύπου "idiocracy". Ο κάθε καημένος πάει όπως να 'ναι. Είναι σα να μη "νιώθουν" και δίνουν την εντύπωση ότι η οδήγηση είναι κάτι ξένο προς αυτούς...
 

bald_killer

Death Knight
Joined
Jul 26, 2014
Messages
3,844
Το στικερακι "μωρό/παιδί στο αμάξι" είναι κολλημένο προκειμένου να υπενθυμίζει το πόσο στ@@διστες και παρτακιδες είναι σύσσωμη η κοινωνία και πως, εφόσων δεν πρόκειται να σεβαστείς εμένα, διότι εσύ είσαι καλύτερος, τουλάχιστον κάντο για τα παιδιά (μου).
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,323
Πολλα απο τα ατυχηματα συμβαινουν και απο τον τροπο που παρκαρουν μερικοι τα αυτοκινητα τους. Ειναι ο τροπος που δειχνει και τον τροπο που οδηγουν. εχω μερικα καλα παραδειγματα τα οποια δεν μπορω να τα περιγραψω, μονο με ζωγραφικη γινεται δουλεια.
Αλλοι θελουν να γινουν πρωθυπουργοι για μια ημερα, εγω θα ηθελα να ειμαι τροχαιος. Θα αναγκαζα τον υπουργο μπατσαριας να αγοραζε εξτρα γερανους και οικοπεδα για να παρκαρει τα αυτοκινητα.
Την περασμενη βδομαδα, ενα απο αυτα τα "παρκαρισματα" παραλιγο να με κανει να χτυπησω εναν φουκαρα με το παπι του.
Ενας απο τους λογους που εδωσα το fz1 ηταν οτι τα αντανακλαστικα μου αρχισαν να αργοπορουν κατα 1 δευτερολεπτο. Στους φιλους λεω οτι το εδωσα επειδη την εκανα για εξωτερικο. σε λιγο θα βαψω τα μαλλια μου και θα ξεκινησω τα μπλε χαπια.


Ο Φουρθιωτης εβαλε γκαζακια στο σπιτι του για να αποδειξει οτι ειναι στο(κ)χος;
 
Last edited:

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,224
Πρώτη φορά στην Αττική, μπήκα πρωτεύουσα από την παλαιά εθνική και από Ασπρόπυργο. Μόλις έπιασα τις τριπλές λωρίδες ένιωσα ότι έπαιζα multiplayer call of duty. Μηχανάκια από δεξιά, ζιγκ Ζαγκ οι κουρσατοι. Μου πήρε αρκετά για να συνηθίσω, οπότε και αποφάσισα ότι πιάνω δεξιά, καφέ και ότι λέει ο ΚΟΚ. Κορναρε από πίσω όσο θες.

Το επικό που δεν ζείτε εσείς είναι όταν όλοι αυτοί αποφασίζουν να πάνε για σκι στην Αράχωβα. Νοικιάζουν SUV γιατί πρέπει να πουλήσουν μούρη και κλείνουν τον δρόμο ανά δέκα μέτρα. Εκει επεμβαίνουν οι άγιοι και τα καντήλια της μητρόπολης Θηβών και Λεβαδείας ή καμιά μαγκουρα για προεξέχοντες καθρέφτες.

Τελευταία φορά που μου πέτυχα τέτοιον κατέβηκα κάτω και ήμουν στο όριο να του δώσω να φάει το τιμόνι.

Για την ιστορία, επάνω σε κλειστή στροφή στον κεντρικό δρόμο, κοτσαρει με αλαρμ, η εύκολη δικαιολογία, το τζάγκουαρ τζιπ λοξά και κλείνει σχεδόν και τα δύο ρεύματα. Κατεβαίνει η θειά να πάει για ψώνια σε κυριλέ ρουχαδικο και μετά από μισό λεπτό κατεβαίνει κι αυτός. Αφού δεν έβλεπα να τον αγγίζουν οι κόρνες ούτε και κανένας άλλος κατέβαινε να τον μαζέψει είπα να κάνω το ψυχικό.

Τι είπα στην αρχή για τα αλαρμ; Πώς κάνεις έτσι; Αφού έχω ανάψει τα αλαρμ. Για λίγο είναι. Εν τέλει ούτε η γριά του δεν ψώνισε.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,563

Sad reacts.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,265
Έχει μείνει η περιγραφή από παλιά φαίνεται και στο 3 γράφουν με ενθουσιασμό ότι το έκαναν full 3D, αλλά μετά που τους πήρε ο διάολος στο 4 το γράφουν με ακόμα μεγαλύτερο ενθουσιασμό ότι επιστρέφουν σε 2.5D :penai...jpg
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,265
meanwhile αυτός ο φουρθιοτης δεν είναι σαν ευαγγελάτος από τα LIDL?
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,323
Ο Φουρθιωτης εβαλε γκαζακια στο σπιτι του για να αποδειξει οτι ειναι στο(κ)χος;
Οπως παντα, ο κουνελος ηταν σωστος. ο τυπος ειχε 40Κ € που δεν ηξερε τι να τα κανει και εβαλε κακοποιους, να κανουν ρα τα τα τα στο σπιτι του. Ηθελε να γινει πιστευτο το παραμυθι του και τους εστειλε και σε αλλα σπιτια. Λογικα τον περιμεναν γιατι οι συλληψεις εγινα στο φτερο.
Εαν ειχα τα 40Κ, δεν θα εκανα τετοια καραγκιοζιλικα. Θα εστηνα εταιρια προτυπο, θα εβγαζα χρημα με γεωμετρικη προοδο, ειδικα τωρα με την πανδημια και σκασιλα μου ολα περι αστυνομικης προστασιας, γκλαμουριας και γκλιτσας. Αλλος ενας που παει στην φυλακα λογω κομπλεξ.
 

Dark Archon

Mind-flayer
Joined
Dec 21, 2012
Messages
1,655
Φαινόταν οτι ήταν στημένη η επίθεση. Πήγε αυτός με το όπλο και στήθηκε ακριβώς στο κέντρο του κάδρου που τραβάει η κάμερα ασφαλείας και άρχισε να ρίχνει. Ούτε δεξιά, ούτε αριστερά ακριβώς στο κέντρο ρε. Λες και γύριζαν ταινία. Για να είναι καθαρή η εικόνα και μην υπάρχει καμία αμφιβολία οτι κινδυνεύει ο μένιος.
Πάω και στοίχημα οτι είχαν βάλει και σημάδι στο δρόμο για να μην πάει και σταθεί αλλού και δεν τον πιάσει η κάμερα.:ROFLMAO:
 
Top Bottom