What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Official Off-Topic Thread

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,500
θα ητο ωραιο και ενδιαφερον θρεντ να γραψωμε συμφορουμιται, πως κανωμε το μαπινγκ στα διαφορα κειμς. αλλα βεβαια βαριεμαι να το φτιασω. παντως δινω δικιο στον αθρωπο. μεγαλε πατα οτι κουμπι θες με οτι σε βολευει. σχωρεμενος.

για μενα παντως ως αριστεροχειρα με βολευουν τα 4 κουμπια κινησης του χαραχτηρα να ειναι παντα τα βελακια κατευθυνσης δεξά, το αριστερο χερι ειναι στον πόντικα και το πληκτρο use ειναι συνηθως το δεξι σιφτ με βοηθητικα πληκτρα τα ctrl, enter και οτι αλλο χρειαστει.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,326
Βελακια, ποντικι στο αριστερο, δεξι shift, ctrl, enter. Ως συναδελφος αριστεροχειρας, ειναι must για μενα.
Η διαφορα ειναι οτι εμεις παταμε τα κουμπακια με τα δαχτυλα και οχι με σφαλιαρες.
Δεν καταλαβαινω και πως το καταφερνει. Οι αντιχειρες μου εχουν (σχεδον) το μηκος ενος αναπτηρα Bic, απο τους μεγαλους. Σε πλατος κρυβεται με ευκολια κατω απο το δαχτυλο. Ο λογος που ειμαι και αναρπαστος στον γυναικειο πληθυσμο :p
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,500
δυνατο οφτοπικ (πραγμα που με κανει οντοπικ, αν το σκεφτω καλα):

ευγε κουνέλο. μ αυτη την τελευταια φραση σου, κατεβηκες εθελοντικα απ τον θρονο σου και ηρθες πιο κοντα σ εμας τους εραστάς της διπλανης πορτας. νιωθω καλυτερα ξευροντας οτι ΑΚΟΜΑ ΚΙ Ο ΛΕΛΟ ΚΟΥΝΕΛΟ ΕΝΙΟΤΕ ΓΙΝΕΤΑΙ ΧΕΙΡΟΠΡΑΚΤΗΣ.
αμα καμεις και κανενα χωρατο τωρα για την εμπνευση που σου δωσαν οι παλιές kiss φωτο του τζην σιμονς, θα νιωσουμε ακομα πιο κοντα σου εμεις οι ηλικιωμενοι απομαχοι της ερωτικης μυσταγωγίας.
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,925
Κι εγώ που νόμιζα ότι ο @lelos kounelos εννοούσε ότι έχει ταχυδακτυλουργικά δάχτυλα...

...αφού καταφέρνει να κρύβει αναπτήρες καθ' ύψος και κατά πλάτος :Ρ
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,261
θα ητο ωραιο και ενδιαφερον θρεντ να γραψωμε συμφορουμιται, πως κανωμε το μαπινγκ στα διαφορα κειμς. αλλα βεβαια βαριεμαι να το φτιασω. παντως δινω δικιο στον αθρωπο. μεγαλε πατα οτι κουμπι θες με οτι σε βολευει. σχωρεμενος.

για μενα παντως ως αριστεροχειρα με βολευουν τα 4 κουμπια κινησης του χαραχτηρα να ειναι παντα τα βελακια κατευθυνσης δεξά, το αριστερο χερι ειναι στον πόντικα και το πληκτρο use ειναι συνηθως το δεξι σιφτ με βοηθητικα πληκτρα τα ctrl, enter και οτι αλλο χρειαστει.

Εγώ έπαιζα κάποτε με βελάκια και άλλαζα τα mappings σε κάθε παιχνίδι, μετά βαρέθηκα αυτή τη διαδικασία και έμαθα με το ζόρι τα WSAD.
 

captain kal

Death Knight
Joined
Dec 2, 2012
Messages
3,316
Εγώ έπαιζα κάποτε με βελάκια και άλλαζα τα mappings σε κάθε παιχνίδι, μετά βαρέθηκα αυτή τη διαδικασία και έμαθα με το ζόρι τα WSAD.

tenor.gif
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,268
Εγώ πιστεύω ότι από την στιγμή που τα παιχνίδια άρχισαν να χρησιμοποιούν και το ποντίκι και άλλα 10-15 εξτρά κουμπιά, το WASD ήταν η μόνη περίπτωση να μπορεί κάποιος να παίξει, σου αφήνει όλο το πληκτρολόγιο στα δεξιά με αρκετά καλύτερο reach για να πατήσεις ότι άλλο χρειαστείς.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,326
αμα καμεις και κανενα χωρατο τωρα για την εμπνευση που σου δωσαν οι παλιές kiss φωτο του τζην σιμονς, θα νιωσουμε ακομα πιο κοντα σου εμεις οι ηλικιωμενοι απομαχοι της ερωτικης μυσταγωγίας.

thumb.jpg
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,326
Φτιαχνω ενα προγραμματακι, για το μεροκαματο, ειναι κανενας μεσα να στησουμε μια μπιζνα;


εφαγαν μεγαλο πακετο γιατι ξεκινησε μια κριση με ατομα να πανε στα βενζιναδικα με μπανιερες και κουβαδακια για να φουλαρουν βενζινη.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,268
Φτιαχνω ενα προγραμματακι, για το μεροκαματο, ειναι κανενας μεσα να στησουμε μια μπιζνα;


εφαγαν μεγαλο πακετο γιατι ξεκινησε μια κριση με ατομα να πανε στα βενζιναδικα με μπανιερες και κουβαδακια για να φουλαρουν βενζινη.
παίζει να είναι πλέον και τα πιο γίδια σαν λαός οι μούρκανς. αν δεν είχαν πλακωθεί όλοι στα βενζινάδικα δεν θα είχαν καταλάβει τίποτα...
όπως και με την πρώτη καραντίνα στα ΣΜ που ήταν η άλλη η μοσχάρα που φόρτωσε 1000 λίτρα γάλα ημέρας που λήγει σε 3 μέρες...
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,326
Δεν ξερω τι παιζει εκει περα με την νοημοσυνη. Αυτο που εχω σιγουρο ειναι οτι κατι δεν παει καλα με αυτους τους ανθρωπους.
Δεν λεω οτι οι δικοι μας ειναι καλυτεροι, αλλα μπορουμε να δουμε οτι καποια απο τα καψιματα ερχονται απο εκεινο το μερος του πλανητη.
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,167
Τα ωραία του φατσοβιβλίου με τις διαφημίσεις του. Ούτε ο αλγόριθμος του Γιουτιουμπ να ήταν!
Screenshot from 2021-05-14 01-35-18.png
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,925
Δεν ξερω τι παιζει εκει περα με την νοημοσυνη. Αυτο που εχω σιγουρο ειναι οτι κατι δεν παει καλα με αυτους τους ανθρωπους.
Δεν λεω οτι οι δικοι μας ειναι καλυτεροι, αλλα μπορουμε να δουμε οτι καποια απο τα καψιματα ερχονται απο εκεινο το μερος του πλανητη.

Η διατροφή είναι... Πέρκερ, τσίκεν γουίνγκς και χοληστερίνη στο θεό. Φράζουν οι αρτηρίες του εγκεφάλου. ;Ρ
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,326
επειδη καποια ανωτερη δυναμη δεν μας θελει να σπαταλαμε οξυγονο.

 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,268
επειδη καποια ανωτερη δυναμη δεν μας θελει να σπαταλαμε οξυγονο.

είναι clickbait όπως τα πάντα σε αυτό το site ή γράφουν και πίπες μέσα στο άρθρο;
Γιατί ναι μεν υπάρχει μια δραστηριότητα αλλά δεν είναι κάτι ιδιαίτερο. Βέβαια αυτό έλεγε και ο φίλος μας ο Ντιάτλοβ...
 
Top Bottom