What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Official Off-Topic Thread

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,166
Είναι ένα κακέκτυπο του αείμνηστου Μακαφη... Προσπαθεί, αλλά αποτυγχάνει παταγωδώς.

Ps. Η γκόμενα του μοιάζει σαν την Χειλουδάκη
 

captain kal

Death Knight
Joined
Dec 2, 2012
Messages
3,315
Ps. Η γκόμενα του μοιάζει σαν την Χειλουδάκη

Δεν ξέρω αν μοιάζει με την Χειλουδάκη, αλλά γενικά όλες αυτές οι "wana be" ανθυποσελέμπριτι, είναι σαν να έχουν κλωνοποιηθεί, βάση κάποιου συγκεκριμένου pattern, χρησιμοποώντας γενναιόδωρες δόσεις σιλικόνης!!!
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,265
Δεν ξέρω αν μοιάζει με την Χειλουδάκη, αλλά γενικά όλες αυτές οι "wana be" ανθυποσελέμπριτι, είναι σαν να έχουν κλωνοποιηθεί, βάση κάποιου συγκεκριμένου pattern, χρησιμοποώντας γενναιόδωρες δόσεις σιλικόνης!!!
σαν τις influencer βασικά, καρμπόν ρε φίλε...
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,166
Στην Λαμία μονάχα να μην πέσει
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,323
Εχετε αφησει κανενα τατου στην μεση;
 

bald_killer

Death Knight
Joined
Jul 26, 2014
Messages
3,844
Σε καμιά δεκαριά χρόνια θα δούμε το κλασσικό μιντιακό λιντσάρισμα του τύπου "του έκατσα μπας και πάρω την θέση/προαγωγή για να πάω στο διάστημα μέσω της εταιρείας του και ζήσω το όνειρο κι εκείνος με παράτησε μετά από μία δύο νύχτες! Ο πορνόγερος!"
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,323
Δυο αρθρα
Δεν ηξερα οτι υπαρχει κομμα καπνιστων που παιζουν επιτραπεζια παιχνιδια. Αυτα τα παιδια, που ειναι δικα μας παιδια, γιατι δεν ειναι στην βουλη; Θα ηθελα να μαθω ποιος τους καρφωσε, ισως κανενα απο τα κομματα που κανουν παρτι με ουζα.

Εγω ξερω οτι οι λυκοι εχουν εξαφανιστει απο την Παρνηθα απο τις αρχες της δεκαετιας του '80 ισως νωριτερα. Αν η πληροφορια μου δεν ειναι λαθος, εχουμε να κανουμε με λυκο, εαν ειναι λυκος, ο οποιος αγοραστηκε σαν κατοικιδιο και μετα τον πεταξαν στην παρνηθα.
Δεν εχω αλλη λογικη εξηγηση.
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,224
Μπα μην το λες. Γενικά έχουν αυξηθεί οι πληθυσμοί των άγριων ζώων, ευτυχώς θα έλεγα εγώ. Ειδικά οι λύκοι έχουν ξεφύγει σε νούμερα επειδή έχουν μπασταρδευτει με τα σκυλιά. Φυσικά τα υβρίδια αυτά είναι πολύ πιο επικίνδυνα από τους καθαρούς λύκους επειδή δεν μασάνε και μπαίνουν για βόλτα μέσα σε κατοικημένες περιοχές. Επίσης, σκοτώνουν από χόμπι.

Έτσι για την ιστορία, το φθινόπωρο είχαμε εμφάνιση αρκούδας στον Παρνασσό. Πριν δεκαπέντε χρόνια υπήρχαν μόνο στα σημεία προστασίας τους στην Πίνδο και δες πόσο κάτω έχουν μετακινηθεί.
 

lucinos

Death Knight
Joined
Nov 16, 2015
Messages
2,667
Μπα μην το λες. Γενικά έχουν αυξηθεί οι πληθυσμοί των άγριων ζώων,
Έχω δει κατά καιρούς χάρτες που δείχνουν βελτίωση σε πολλά άγρια ζώα μετά το 2000. Δυστυχώς δεν έχω πρόχειρους πολύ θεαματικούς 2000 vs 2020 χάρτες. Συνήθως το βλέπεις και σκέφτεσαι το χειρότερο είναι το πιο πρόσφατο αλλά τελικά όχι πάντα.

άσχετο αλλά το πέτυχα σήμερα και είναι πολύ εντυπωσιακό:
 

Falcongr

Commoner
Approval of the Admiral
Joined
Jan 9, 2022
Messages
45
Έχω δει κατά καιρούς χάρτες που δείχνουν βελτίωση σε πολλά άγρια ζώα μετά το 2000. Δυστυχώς δεν έχω πρόχειρους πολύ θεαματικούς 2000 vs 2020 χάρτες. Συνήθως το βλέπεις και σκέφτεσαι το χειρότερο είναι το πιο πρόσφατο αλλά τελικά όχι πάντα.

άσχετο αλλά το πέτυχα σήμερα και είναι πολύ εντυπωσιακό:

/respect!
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,224
@lucinos
Δεν έχω πρόχειρη την μελέτη του Δασαρχείου αλλά ένας βασικός παράγοντας που η φύση κερδίζει έδαφος είναι η εγκατάλειψη των χωριών. Δεύτερος λόγος είναι ταυτόχρονη εξοικείωση των ζώων με τους ανθρώπους, μιας που πλέον δεν τα κυνηγάμε όπου τα ανταμώσουμε. Οπότε έχεις ζώα που αναπαράγονται σχετικά ελεύθερα και μετά κατεβαίνουν και κόβουν βόλτες στις γειτονιές μας, πχ να τρώνε από τα σκουπίδια μας.

Το καλύτερο που είχα δει ήταν στην σοβαρή πρώτη καραντίνα, όπου αγριογούρουνα κοιμόντουσαν έξω από ένα καφενείο και μια άλλη μέρα να κάνουν μπάνιο στις κρήνες
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,265
τα τρένα στο μούρκα δεν έχουν φρένα;
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,323

Falcongr

Commoner
Approval of the Admiral
Joined
Jan 9, 2022
Messages
45
ερχονται οι υποχθονιοι
Αμα σκασουν μυτη οι locust θα πω πως σας τα λεγα!
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,563

Έσκασε ένα ηφαίστειο στην Πολυνησία και το τσουνάμι φαίνεται να φτάνει μέχρι τις ΗΠΑ.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,323
Εγινε χοντρο γλεντι εκει με το συννεφο να σηκωνεται 20-30 χιλιομετρα ψηλα.

 
Top Bottom