What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Official Off-Topic Thread

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,493
Ολα πηγαν στραβα και οταν λεω ολα, μη παει ο νου σας μονο στην εγκατασταση. Ακομα και ο καφες πικρος ηταν.
χθες, δεν ειχα καμια αμφιβολια οτι η ρουφιανα η γυναικα μου εχει σκοπο να με λειωσει με JuJu.
Δεν θα καθισω να γραψω σεντονι εκτος και αν καποιος θελει να παραγγειλει ενα.
το χθες ηταν τρομακτικο οπως ο εφιαλτης του μελλοντος.
ρε μλκ τώρα δηλαδή μας έχεις ανεβάσει το suspense και περιμένεις να μην σου πούμε να πεις σεντόνι;

Καταρχάς αφού γουστάρεις τα σεντόνια, να μας χαλιέσαι θέλουμε; Γράψε εκεί να γουστάρεις :p
Και αν το διαβάσουμε, το διαβάσαμε, εσύ μια φορά θα το έχεις βγάλει από μέσα σου.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,520
Ναι. κατεβασα το iso, το εβαλα στο stick το usb. βασικα ειμαι κομπλε αλλα μια τελευταια πινελια. Να κοψω ενα partition και να το κουμπωσω στο linux για περισσοτερο χωρο.
Βασικα, τα partition τα κοβω πριν την εγκατασταση, ετσι μου αρεσει, ετσι κανω.

το κοβω και ενωση, ποτε. κλικ κλικ κλικ κλικ κλικ κλικ κλικ. τιποτα. Λεω, κατι μου διαφευγει, παω να δω κανεναν ινδο στο yt. Ο πρωτος ινδος. ναι αυτο μπορει να συμβει, δεν χρειαζεται ,αλλα οποιος θελει μπορει να μπορει κανει delete καποια partition. Ο τιτλος του video, λυση χωρις delete. ο τυπος αρχιζει να ρημαζει τον δισκο. next
ο επομενος, δεν ειχε το προβλημα αλλα προσπαθουσε να πεισει οτι το εχει και αφου δεν το εχει, πως θα δειξει οτι το λυνει; να, πατηστε εδω που λεει merge. Αφου ρε @ αυτη η επιλογη δεν υπαρχει.

Αφου εχασα τον χρονο μου, δεν ειχα αλλη επιλογη. διαγραφη το linux γιατι, ετσι και αλλιως, για την χωματερη πηγαινε.
παλι τα @@ μου πηρα. Λεω, θα το φτιαξω στην εγκατασταση. Κουμπωνω usb και κανω restart και πηρα του τσολια.
Αφου εφαγα τα μουστακια μου, το στικ ειναι κλασμενο. Τωρα, εχω αλλο θεμα. εσβησα το linux και δεν μπαινω ουτε windows. Πως θα καψω το iso;

ενταξει, μπηκα απο τα settings του bios και απο τις μπαναγιες.
Μπαινω windows και λεω, αφου μπηκα, ας κανω το parition, μη φαω καμια σφολιατα στην εγκατασταση.
Το ξαναπιανω και.... ποτε. Βρισκω ενα προγραμμα που λεει, μπορω.... κλικ. μπορω αλλα πρεπει να τα κανεις NTFS, κομπλε, να τα κανεις. τελειωνει αυτο το εργο. καιω iso, κανω boot και παιρνω του μαυρου, του θερμαστη.

Ναι, ειναι η φαση απο το bios, πρεπει να παιξει unlock κτλ. το εχω. παιζω μπαλα, restart @@. μπαινω bios, παιζω μπαλα @@. ξανα και ξανα. δεν υπαρχει προβλημα, απλα δεν θυμαμαι πως ειναι η φαση και τα κανω σκτ.
μπουκαρω σε οδηγιες, διαβαζω. δεν εκανα κατι διαφορετικο αλλα το παω βημα βημα με τις οδηγιες... @@.
Τριτη προσπαθεια και ξεκιναει το Linux. βλεπω desktop και παταω εγκατασταση. ολα κομπλε. δινω ποιο partition τι και που. τελειωνει η εγκατασταση, περιεργα. απλα μαυρισε η οθονη... ctrl alt del και μπαινω στο desktop, των windows.
ΓΜΤΠ σας.
Ξανα λεω, @@ παλι τα ιδια με το Bios. ιδια βηματα, ενα προς ενα και τελικα η εγκατασταση ξεκινησε με την 5η 6η ισως και 18η φορα.
κανω κολπα με το grub, μηπως εκανα καμια κουταμαρα στην εγκατασταση. ολα κομπλε. restart @@
παλι αγωνας με το bios. ξεκιναει το stick. λεω, εγκατασταση απο την αρχη.
Τελειωνει η εγκατασταση, κανονικα αυτη την φορα. κανω το restart, παω bios Ολα κομπλε, restart και βλεπω grub.
ωραιαααααα μπες στο λινουξ. μηνυμα, μεγαλε, δεν εχεις κερνελ. δεν δουλευε τι-πο-τα.

ξανα απο την αρχη, με την ιδια ταλαιπωρια. εγκατασταση μπλα μπλα δεν εχεις κερνελ. διαβαζω βηματα ΠΟΛΥ προσεκτικα, απο αλλη σελιδα.... δεν εχεις κερνελ.

Παλι ταλαιπωρια με το στικ, παλι εγκατασταση και αυτη την φορα απλα παλευω με το bios. σε καποια φαση, δεν ειχε να τσεκαρω τιποτα 7 φορες, ολα σωστα. απλα εκανα restart και εριχνα μπαναγιες. μετα απο 4-5 restart, βλεπω grub.
το στικ πανω στο τραπεζι.... παταω το "μπες στο λινουξ" και μπαινει.
θελεις update; θελω. τελειωνει το update, θελεις restart; με εκοψε κρυος ιδρωτας. κανω restart και ολα κομπλε.
χαρηκα αλλα μετα ειδα οτι καποια πραγματα δεν λειτουργουν, αδιαφορα πραγματα αλλα δεν λειτουργουν.
το εκανα γαργαρα, δεν πειραζω τιποτα.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,493
α λολ; κάπως έτσι και εγώ με το elementary στο αρχαίο macbook, νόμιζα ότι φταίει το σκατόπραμα του μήλου.

πρέπει να το πάλευα 3 μέρες να δουλέψει :p
 

Dark Archon

Mind-flayer
Joined
Dec 21, 2012
Messages
1,679
Το δίδαγμα της ημέρας:
Όταν κάνεις αναβάθμιση σε αρκετά πιο νέα έκδοση του linux καις το iso σε DVD και ελέγχεις αν δουλεύει πριν αρχίσεις να μαμας τα πάντα στο σύστημα.
Και μετά την εγκατάσταση κρατάς το DVD γιατί θα έρθει σίγουρα κάποιος να του ξανακάνεις εγκατάσταση το linux επειδή ξαφνικά του κλατάρισε αυτό που του είχες βάλει στο pc του. Πως τα καταφέρνουν ρε γμτ.
Έχω πάθει και έχω μάθει.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,520
Παιρνεις εναν ssd 30E και μια εξωτερικη θηκη και χαβαλεδιαζεις με καθαρη εγκατασταση.
Εχεις κανεναν αχωνευτο να του τον φαμε; φιλε, εχω να δω φραγκα εδω και εναν χρονο. Οι μερες που αραζα σπιτι με σειρες και σουβλακια ενω περιμενα μηνυμα με κωδικο απο western union, εχουν περασει και περιμενω να ερθουν παλι.
Ειμαι ετοιμος να κανω μπουκα στους offshore λογαριασμους του gregori-adi. Μετα δεν μπορει να βγει να πει οτι τον εκλεψαν.
Τσουλαω σεμνα και οικονομικα, με οτι εχω. Τελειωσαν οι σπαταλες... 30 ευρω... χα! εδωσα 5 ευρω να παρω ενα ποντικι και ακομα κλαιω το ταληρακι.


Όταν κάνεις αναβάθμιση σε αρκετά πιο νέα έκδοση του linux καις το iso σε DVD και ελέγχεις αν δουλεύει πριν αρχίσεις να μαμας τα πάντα στο σύστημα.
Σε usb stick το κουμπωσα, μια χαρα ηταν. οταν το κουμπωσα για το Boot επαψε να ειναι μια χαρα. εσβησε, για παντα.
Ακομα και στην περιπτωση που ειχα δισκακι, ακεραιο και λειτουργικο στο stand by, δεν θα αναιρουσε το γεγονος οτι θα την ετρωγα καλα, απλα δεν θα εφτανε μεχρι το στομαχι. Το stick ηταν μονο η αρχη και ηταν προβλημα που το περασα σχετικα ευκολα. Μπηκα bios και boot απο windows loader. Μετα μπηκε το νερο στο αυλακι.
 

vlad

Half-Ogre
Approval of the Admiral
Joined
Oct 31, 2013
Messages
613

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,520
Μου εφυγε η απορια, γιατι δεν εκαναν ταινια conan με μαυρο ηθοποιο.

conan.jpg
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,493
Βρήκα μια φωτογραφία με την τσάντα μου κάπου το 2004-5, την είχα μέχρι το 2023 που κόπηκε και το τελευταίο λουρί, οι κονκάρδες είχαν χαθεί βέβαια όλες στην πορεία.

isthismillenianenoughforyou.JPG
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,554
ειναι λιγο φεισπαλμ το θεμα, αλλά παει και στο οφτοπικ κατω απ την μιλενιαλ τσαντα του νιτρου.... :D


James-Hetfield-Lemmy-Ace-Of-Spades-Tattoo-1713371997.jpg
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,520
Τελικα, εχω αρχισει να πιστευω οτι καυση δεν ειναι και τοσο καλη ιδεα. Ο καθενας μπορει να εχει προσβαση στις σταχτες σου. Ο lemmy εγινε διακοσμητικο μεσαιου δαχτυλου. Εμενα πχ μπορει να με εριχναν σε καμια θαλασσα αλλα να με επαιρνε ο αερας και να πηγαινα προς τον αφαλο του ιδρωμενου χοντρου που κανει ηλιοθεραπεια. Θα κολλαγα μεσα σε κανενα λαδωμενο ταπερακι. νοτ κουλ. Μπορει να κολλαγα και σε τιποτα αλειμενους με αντιηλιακο βυζους αλλα με την τυχη μου, θα ηταν της μπουκακε πρωταθλητριας.
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,554
ναι ρε λελο, ναι.

εχει εκφρασει προσφιλες προσωπο την επιθυμια του να σκορπισω τις σταχτες του σε συγκεκριμενη θαλασσια περιοχη και σκεφτομαι συνεχεια την σκηναρα στον μπιγκ λεμποφσκι (κορυφαια απλα) και ειμαι σιγουρος οτι λογω της γκαντεμιας μου θα παθω τα ιδια.

προσπαθω να την ψησω να κρατησω τις σταχτες και να γυαλιζω τα ασημικα ή απλα να τις εχω σ ενα κουτακι πανω στο συνθετο, διπλα στις πορσελανες και τις φαγιαντζες.
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,285
Blast from the past και δεν ξεχνώ.
Έκρηξη από το παρελθόν and I don't forget.

 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,678


Λίγο μετά ανέβηκε σε μια ιστοσελίδα το "μανιφέστο" του. Reddit-tier.


My name is Max Azzarello, and I am an investigative researcher who has set himself on fire outside of the Trump trial in Manhattan.

This extreme act of protest is to draw attention to an urgent and important discovery:

We are victims of a totalitarian con, and our own government (along with many of their allies) is about to hit us with an apocalyptic fascist world coup.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,493
Δεν ήξερα που να το βάλω, αλλά είναι τόσα τα παραδείγματα στο gaming που κάποιο παιχνίδι που έχει το κοινό του, πάνε και του αλλάζουν την μπαναγία για να γίνει πιο mainstream γιατί πάνε και ακούνε τον κάθε πικραμένο που ίσως και να μην παίξει ποτέ.

howtofuckupalovedgame.jpg
 
Top Bottom