What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Official Off-Topic Thread

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,397
Δεν ήξερα που να το βάλω, αλλά είναι τόσα τα παραδείγματα στο gaming που κάποιο παιχνίδι που έχει το κοινό του, πάνε και του αλλάζουν την μπαναγία για να γίνει πιο mainstream γιατί πάνε και ακούνε τον κάθε πικραμένο που ίσως και να μην παίξει ποτέ.

Έχει μεγάλη σημασία να έχει σωστό φίλτρο ο developer και να μπορεί να καταλάβει ποιο feedback είναι γνήσιο, από πελάτες που όντως ενδιαφέρονται για το παιχνίδι, και ποιοι απλά είδαν φως και μπήκαν να κάνουν το κομμάτι τους.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,519
Έχει μεγάλη σημασία να έχει σωστό φίλτρο ο developer και να μπορεί να καταλάβει ποιο feedback είναι γνήσιο, από πελάτες που όντως ενδιαφέρονται για το παιχνίδι, και ποιοι απλά είδαν φως και μπήκαν να κάνουν το κομμάτι τους.
Το θέμα είναι ότι κάποιες φορές τσιμπάει πράγματι το μπαστάρδεμα, σίγουρα ο @Hellion έχει να πει αρκετά για το Fallout, εγώ σίγουρα έχω δει ο ίδιος το μπαστάρδεμα στο warcraft, πως ξεκίνησε το wow και που κατέληξε σαν Κορεάτικο grind fest.

Είμαι σίγουρος ότι όλοι έχουμε το παράδειγμά μας πάνω σε αυτό.
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,299
Κάπου ήθελα να πω τον πόνο μου.
Πάτησα διπλή γραμμή σε προσπέραση στην Πολωνία και πίσω μου είχα τύπου ασφαλίτικο. 468€ πρόστιμο, πληρωμή επι τόπου.
Στην συνέχεια με έτσουζε τόσο που αφαιρέθηκα και εφαγα φλας από κάμερα. Πάει το μηνιάτικο λέμε…
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,310
Κάτι τετχια διαβάζω και λέω τελικά να ακολουθήσω άλλη γραμμή για τα επερχόμενα ταξίδια.
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,299
Μέσα σε όλα τα καλά της Πολωνίας, μου έχει κάνει άσχημη εντύπωση η υπερβολική χρήση των καμερών ασφαλείας. Ακόμη και το τελευταίο χωριό μοιάζει με το Λονδίνο. Για την αστυνομοκρατία του πράγματος δεν θα εκφέρω άποψη καθότι μου έχουν πει σχεδόν όλοι εδώ πέρα ότι με αντιμετωπίζουν διαφορετικά επειδή είμαι ξένος με ενοικιασμένο αυτοκίνητο και πως για τους ντόπιους είναι πολύ πιο χαλαρά τα πράγματα.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,539
Η καθε χωρα εχει το παραμυθακι της. Η Αμερικη ειναι η Land of the Free ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ
Η Ελλαδα ειναι η χωρα με το φιλοτιμο ΧΑXA x 40.

και πίσω μου είχα τύπου ασφαλίτικο
Σε παρακολουθουσαν;


Κάτι τετχια διαβάζω και λέω τελικά να ακολουθήσω άλλη γραμμή για τα επερχόμενα ταξίδια.
Σιγουρα οχι την διπλη γραμμη.
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,299
Σε παρακολουθουσαν;
Εύκολα!
Πάω στο ταχυδρομείο σήμερα να στείλω κάτι χαρτιά στην εφορία, γιατί η μόνη ηλεκτρονική μορφή αποστολής εγγράφου που αναγνωρίζει το ελληνικό δημόσιο είναι το φαξ.Βλέπει το διαβατήριο η υπάλληλος και ξεκινάει ο εξής διάλογος:
Immigration?
Tak, yes.
Turk, Turk?
Nie, Albania.
Aaah, Albania very nice, very nice. Cheap! Turk, grecja, expensive.
Tak, Tak. (Yes, yes). Greece no good. Albania number one,
Yes!! Address?
Πόλη, δρόμος, ΤΚ, Greece
o_Oo_O

Τα λέμε:ROFLMAO:
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,539
Εύκολα!
Πάω στο ταχυδρομείο σήμερα να στείλω κάτι χαρτιά στην εφορία, γιατί η μόνη ηλεκτρονική μορφή αποστολής εγγράφου που αναγνωρίζει το ελληνικό δημόσιο είναι το φαξ.Βλέπει το διαβατήριο η υπάλληλος και ξεκινάει ο εξής διάλογος:
Immigration?
Tak, yes.
Turk, Turk?
Nie, Albania.
Aaah, Albania very nice, very nice. Cheap! Turk, grecja, expensive.
Tak, Tak. (Yes, yes). Greece no good. Albania number one,
Yes!! Address?
Πόλη, δρόμος, ΤΚ, Greece
o_Oo_O

Τα λέμε:ROFLMAO:
ΠΕΘΑΝΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
4,000
Εύκολα!
Πάω στο ταχυδρομείο σήμερα να στείλω κάτι χαρτιά στην εφορία, γιατί η μόνη ηλεκτρονική μορφή αποστολής εγγράφου που αναγνωρίζει το ελληνικό δημόσιο είναι το φαξ.Βλέπει το διαβατήριο η υπάλληλος και ξεκινάει ο εξής διάλογος:
Immigration?
Tak, yes.
Turk, Turk?
Nie, Albania.
Aaah, Albania very nice, very nice. Cheap! Turk, grecja, expensive.
Tak, Tak. (Yes, yes). Greece no good. Albania number one,
Yes!! Address?
Πόλη, δρόμος, ΤΚ, Greece
o_Oo_O

Τα λέμε:ROFLMAO:

Της είπες να φάει σκ@τ@ στο τέλος; (Στα ελληνικά)
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,299
Της είπες να φάει σκ@τ@ στο τέλος; (Στα ελληνικά)
Πειράζουμε τον κόσμο αλλά πάντα καλοπροαίρετα και χωρίς να μιλάμε άσχημα. Εξάλλου εκεί φαίνεται το σωστό πειραχτήρι.

Ίσως αν αρχίσει καμιά ακροδεξιά ρητορική να το γυρίσεις στα γαλλικά, μανγκέ ντε λα μέρντ ή και μπουφέ ντε λα μέρντ κι αν το συνεχίσει να χρειαστεί όντως να του δώσεις να τα φάει. Τώρα στο πείραγμα, γιατί να χαλάσουμε τις καρδιές μας;
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,539
Η αθηνα ειναι απο τις ασχημοτερες πολεις που εχω περπατησει/οδηγησει. τελος και δεν θελω να ακουσω ρομαντικες παπαριες μεντολες.

Κανονικα, σε μερες εορταστικες δεν βγαινω εξω γιατι τα επιπεδα ραδιερνεργειας ειναι πολυ υψηλα. Σημερα, επρεπε, για να προμηθευτω μερικα κουτια τσιγαρα ωστε να μην βγω εξω τις επομενες μερες.

Περιμενω να αναψει πρασινο το ανετο φαναρι, αυτο που προλαβαινουν να περασουν και 10 αυτοκινητα να πουμε. Τα δυο με κοκκινο.
Ειμαι το αυτοκινητο νουμερο 4 και με επιασε το κοκκινο.... Αριστερα, το φαναρι για αυτους που θελουν να στριψουν αριστερα ειναι κοκκινο. κλασσικα, η αναστροφη απαγορευεται.
Αναβει πρασινο για τους δεξια αριστερα που θελουν να πανε ευθεια.
Το πρωτο αυτοκινητο απο δεξια που ο ανθρωπος θελει να παει ευθεια, παραλιγο να πεσει πανω στο αυτοκινητο που αποφασισε να ξεκινησει με κοκκινο, να κανει αναστροφη και χωρις να δωσει καμια προσοχη στα αυτοκινητα που ερχονται. Αφρεναριστο ξεκινησε να τσουλαει αργα προς την αναστροφη, ενω το θυμα του ηταν μολις λιγα μετρα πιο περα.

Τα υπολοιπα, απλα δεν μπορω να τα περιγραψω γιατι πολυ απλα, θα νομιζετε οτι ειναι αποκυηματα της φαντασιας μου.
Καλα, καλα, θα πω αλλο ενα. Τυπακος σε δρομακι δευτερης κατηγοριας, εκλεισε τον δρομο για να παει να παρει ψωμι.
 
Top Bottom