What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Τι Παίζετε Αυτόν τον Καιρό - Part II

Chris2756

Blackguard
Joined
Nov 17, 2020
Messages
1,308

Μην το γελας καθολου! και με την υποτιθεμενη 24αρα που εχω, ολα τα τεστ δειχνουν download sp 8,50-9,20 και upload 0,80-0,96 mbps. Kι αυτες οι ταχυτητες φωτος κανα μηνα τωρα με Wind. Πριν με Cyta ακομα χειροτερα
 

dio666

Gelatinous Cube
Joined
Jan 3, 2016
Messages
108
Τέλος το Uncharted 4, μαζεύω τα σαγόνια μου από το πάτωμα. Περίμενα κάτι πολύ καλό, αλλά αυτό με πετσόκοψε δίχως έλεος. Τώρα είμαι αναγκασμένος να παίξω και τα πρώτα τρία + το spin-off,

Όου νόου.

Ηταν επος το 4 οντως !!! Το Spin off ειναι ανέλπιστα καλο επισης και το 2 και το 3 πολυ καλα το πρωτο δεν πολυ παλευται ο χειρισμος του πλεον κατα τα αλλα καλουτσικο και αυτο για μενα ειναι 4 >Spinoff>2=3>1
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,931
Μην το γελας καθολου! και με την υποτιθεμενη 24αρα που εχω, ολα τα τεστ δειχνουν download sp 8,50-9,20 και upload 0,80-0,96 mbps. Kι αυτες οι ταχυτητες φωτος κανα μηνα τωρα με Wind. Πριν με Cyta ακομα χειροτερα
ξαφνικα νιωθω σαν τον γιο του ανεμου τον Κεντερη

Screenshot_2021-03-31_084416.jpg
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,265
ξαφνικα νιωθω σαν τον γιο του ανεμου τον Κεντερη

View attachment 1836
Δεν είναι κακό το download της 24άρας, πχ με 15 μια χαρά είναι, το upload είναι τσο και λο. Ανεβάζω εδώ και μέρες στο onedrive με φουλ όσο πάει το upload, αλλά τι να κλάσει το 1Mbps?
 

Bathory

Lich
Φασαίος Larianός Rocket League RQ Crew 1st Tournament Order of Alucard Foot Clan Inductee
Joined
Dec 5, 2012
Messages
7,042
Speedrun; Ή το έχεις παίξει κι άλλες φορές και το έμαθες απέξω;
Λογικά θα ράσαρε main. Αν θες να κάνεις διάφορα τριγύρω δεν βγαίνει τόσο με την καμία.

Εγώ σε πρόσφατο πλέιθρου (3ο) και αποφεύγοντας καμπόσα πράγματα δεξιά και αριστέρα, μια 65άρα την έφτασα.
 

Bathory

Lich
Φασαίος Larianός Rocket League RQ Crew 1st Tournament Order of Alucard Foot Clan Inductee
Joined
Dec 5, 2012
Messages
7,042
ξαφνικα νιωθω σαν τον γιο του ανεμου τον Κεντερη

View attachment 1836

giphy.gif
 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,418
Λογικά θα ράσαρε main. Αν θες να κάνεις διάφορα τριγύρω δεν βγαίνει τόσο με την καμία.

Εγώ σε πρόσφατο πλέιθρου (3ο) και αποφεύγοντας καμπόσα πράγματα δεξιά και αριστέρα, μια 65άρα την έφτασα.

Πες έτσι ρε Bathory γιατί κόντευα να παλαβώσω με τα νούμερα που γράφουν. Το πρώτο μου playthrough ήταν μια γεμάτη 80άρα, ψάχνοντας τα πάντα.
 

Chris2756

Blackguard
Joined
Nov 17, 2020
Messages
1,308
ξαφνικα νιωθω σαν τον γιο του ανεμου τον Κεντερη
Μα, εισαι! 9,2 με 92. Τι λες τωρα? Εσυ γιος του ανεμου κι εγω γιος του αραξοβιολη. Και με το ΚΑΦΑΟ του οτε 10μ απο το σπιτι μου.
 

maladroid

Mind-flayer
Joined
Nov 27, 2012
Messages
1,947
Τέλος το Blasphemous.
Αρκετά ζόρικο 2D Soulslike/metroidvania με ενδιαφέρον exploration, ατμοσφαιρική αφήγηση και καταπληκτική, νοσηρή αισθητική. Το παιχνίδι ουσιαστικά είναι μια πικρή, ειρωνική ματιά στον θρησκευτικό δογματισμό, κυρίως τον καθολικισμό από όπου έχει εμπνευστεί και το εικαστικό του. Στο gameplay χάνει κάποιους πόντους, κυρίως επειδή η κίνηση και -ιδίως- το platforming δεν είναι όσο fluid και ακριβή θα έπρεπε ώστε να κοντράρει στα ίσα μεγαθήρια όπως Hollow Knight και Ori. Επίσης πάσχει λίγο στο traversal. Ενώ έχει μπόλικο πήγαινε-έλα και backtracking στο χάρτη ώστε να ξεκλειδώσεις secrets και upgrades, δεν γίνεσαι ποτέ αρκετά σβέλτος και ευέλικτος ώστε να καλύπτεις τις οθόνες με δυο δρασκελιές στο endgame. Θα ήθελα, επίσης, περισσότερα boss fights, κυρίως επειδή όσα έχει είναι άκρως ευρηματικά και φρικαλέα. Μάλλον με κακόμαθε το Hollow Knight που βρίσκεται στο άλλο άκρο :eek:
Πάντως ευχαρίστως θα έπαιζα ένα εξελιγμένο sequel βασισμένο στον ίδιο κόσμο, αλλά με πιο γυαλισμένους μηχανισμούς.
7.8/10

Τώρα αποφάσισα να πιάσω επιτέλους τα DLC του Control, παρακινημένος κι από τα σχόλια των παιδιών παραπάνω. Τελευταία φορά που ασχολήθηκα ήταν Σεπτέμβρης του '19 σύμφωνα με το Epic (ουουου 666 κτλ) και η αλήθεια είναι ότι ώσπου να συνηθίσω πάλι το χειρισμό και -κυρίως- το πέταγμα αλα Scarlet Witch, μου πήρε κάνα τέταρτο και μερικούς θανάτους. Ωστόσο τώρα που πήρα το κολάι και κατέβηκα στο Foundation ευχαριστιέμαι κάργα με το lore, την εξερεύνηση και τις μάχες. Επίσης έχω την αίσθηση ότι στο διάστημα που μεσολάβησε, βελτίωσαν το optimization γιατί το θυμάμαι να χωλαίνει περισσότερο στο σύστημά μου. Εκτός κι αν οφείλεται στον SSD απ'όπου το τρέχω τώρα 🤷‍♂️
Ανυπομονώ να τσεκάρω και το crossover DLC με Alan Wake μετά.
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,704
Κατάφερες και είδες το πραγματικό φινάλε ή το βάρος της μετάνοιας σε βύθισε κατά την άνοδο στο λόφο με τους φασιον(δαρκσολ)ίστας εε... λοιπούς penitents;
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,224
Τελικά έφαγε άκυρο το Morroblivion και πάμε για Vanilla Morrowind.
Καλά τα ρετουσαρισματα αλλά σαν τα αυθεντικά συναισθήματα δεν έχει
 

maladroid

Mind-flayer
Joined
Nov 27, 2012
Messages
1,947
Κατάφερες και είδες το πραγματικό φινάλε ή το βάρος της μετάνοιας σε βύθισε κατά την άνοδο στο λόφο με τους φασιον(δαρκσολ)ίστας εε... λοιπούς penitents;

Ομολογώ ότι δεν το ανακάλυψα μόνος μου. Κοίταξα guide για να δω τι κάνει το -φαινομενικά άχρηστο- μαραφέτι που είχα στο inventory και έτσι διαπίστωσα την ύπαρξη του πραγματικού ending. Ε μετά ήταν θέμα χρόνου να καθαρίσω τις μίνι αρένες. Δεν είναι όπως το Hollow Knight που πρέπει να φτύσεις αίμα για να τα δεις όλα :rolleyes:
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,265
Τελικά έφαγε άκυρο το Morroblivion και πάμε για Vanilla Morrowind.
Καλά τα ρετουσαρισματα αλλά σαν τα αυθεντικά συναισθήματα δεν έχει
Για να έχεις τα αυθεντικά συναισθήματα πρέπει εκτός από το save να σβήσεις και τον εγκέφαλό σου. Τι φάση; Αιώνια λιακάδα; :p
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,224
Καλά θα ήταν. Όταν αναφέρομαι σε αυθεντική εμπειρία, προφανώς δεν εννοώ ότι είναι σαν την πρώτη φορά, αλλά ότι τα συναισθήματα που σου δημιουργεί το παιχνίδι παραμένουν αυτούσια. Όσο καλά και να ξέρεις τα μυστικά του και να μπορείς να "κλέψεις" μέσω των μηχανισμών του, πάντα όταν θα σε πετάνε ξεβράκωτο στην Seyda Neen και θα πρέπει να πας ποδαράτο μέχρι την Balmora, τα Slit Striders είναι για τους φλώρους, τα συναισθήματα του φόβου και της αίσθησης του παραμονεύοντος θανάτου, θα είναι πάντα εκεί. Ο φόβος όταν θα ακούς πίσω σου τσιρίδες και θα είναι τα μαμίδια τα Cliff Racers, όχι τυχαία ο πληθυντικός, η αβεβαιότητα για το αν θα βγει ένα encounter γιατί τα μισά σου χτυπήματα πάνε στράφι και γιατί κουράζεσαι με το να τρέχεις αντί να περπατάς, θα είναι όλα εκεί.

Τώρα σεναριακά το μόνο που μπορείς να περιμένεις είναι να πεις κανένα "Κοίτα ρε questlines η Bethesda" ή "Ωωω ρε φίλε, ποτέ μου δεν το είχα σκεφτεί ότι μπορεί να κρυβόταν αυτό από πίσω ή να διαλέξω αυτή την οδό". Ακόμη και στο main quest όμως, ο τρόπος που χτίζεται και μέχρι να το ολοκληρώσεις είσαι μάλλον ένας τυχαίος τυπάκος που απλώς βρέθηκε στο σωστό σημείο την κατάλληλη στιγμή και όλοι σε αμφισβητούν, παραμένει μέχρι και σήμερα ένα αρκετά δυνατό χάρτι, πόσο μάλλον αν το συγκρίνουμε με το Skyrim όπου είσαι ένας ημίθεος που μαζεύει κότες και λελούδια.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,265
Είχα αρχίσει το Surviving Mars, σκέφτηκα και City Building και survival θα γουστάρω, αλλά μόλις πέρασα 9 ώρες και είχα κάνει τα περισσότερα που μπορούσα να κάνω δεν ένοιωσα την ανάγκη να ξαναπαίξω. Μπήκε στο ντουλάπι.

Ψήθηκα για Doom το παλιό το ρετροπιξελούμπεν, αλλά διαπίστωσα έντρομος ότι δεν το έχω σε κάποια ψηφιακή πλατφόρμα, παρά μόνο σε έναν αρχαίο φάκελο που "GAMES" που μεταφέρω από PC σε PC από το 1998 που μέσα έχει μια κοπιά doom95 που δεν δουλεύει πουθενά :p θα δοκιμάσω αλχημείες με gldoom ή ότι υπάρχει πλέον.

Συνεχίζω το κάψιμο στο NMS, και παίζω και Serious Sam HD the second encounter, και αναρωτιέμαι αν θα βγάλουν το 2 σε HD, γιατί το 3 δεν με έψησε όπως περίμενα να με ψήσει.

Περιμένω και το TBC Classic, έτσι για να παίξω ένα μήνα και μετά να το παρατήσω όπως έκανα και με το WoW Classic. Πλάκα θα έχει.
 

Hank

Mind-flayer
Sign me up! Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice Fighting stocism with stoicism
Joined
Jan 22, 2020
Messages
1,889
Ξεκίνησα το Lords of the Fallen. Ωραίο παιχνίδι αλλά ο χειρισμός (ακόμα και με gamepad) δεν μου κολλάει ακριβώς. Οπότε το μόνο που κατάφερε το παιχνίδι ήταν να με κάνει να θέλω να τελειώσω το Jedi Fallen Order, το οποίο είχα αφήσει κυριολεκτικά πριν την τελευταία μάχη επειδή είχα χάσει τα save μου.

Βρήκα το ψυχικό σθένος και ένα save από αλλού στο ίδιο σημείο αλλά δυστυχώς με άλλο build και με λιγότερα canisters. Είχα και πάνω από χρόνο να το ακουμπήσω οπότε χρειάστηκε να φάω δυόμιση ώρες ξύλο αλλά τελικά, επιτέλους το τελείωσα. Τώρα θα πάω για το 100% των πλανητών και ίσως μετά, αν αξίζει, για το New Journey+. Μέχρι να βγει σε προσφορά το Sekiro.

Μπαίνει άνετα στα αγαπημένα μου παιχνίδια. Ελπίζω μέχρι να τελειώσει το συμβόλαιο της ΕΑ να μας δώσει η Respawn και το νούμερο 2.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,563
Για κάποιο μυστήριο λόγο ένιωσα ξανά το κάλεσμα του The Division 2. Μπήκα στη μέση της Season 5, άρχισα να κάνω Challenging open-world δραστηριότητες με 4 directives ανοιχτά, και έχω ανέβει 55 Season Levels μέσα σε 3 μέρες.

ΥΓ.

Hurrah Hurrah the bitch is dead.

fayelau.jpg


ΥΓ1. Είχαν πει πριν κάνα μήνα πως ετοιμάζουν ένα νέο game mode, το οποίο μάλλον θα βγει προς τα τέλη του έτους.

THE DIVISION 2 – THE ROAD AHEAD
 
Top Bottom