What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Τι Παίζετε Αυτόν τον Καιρό - Part II

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,931
Μ' αρέσει πολύ, πραγματικά! Και η φωνή του πρωταγωνιστή μετά από λίγο γίνεται και cult! Αυτός και ο Armstrong του Noone Lives Forever!!!
νταξ το οτι δεν αρεσε σε εμενα δεν σημαινει οτι δεν πρεπει να αρεσει σε κανεναν.
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
Με δέρνει ανελέητα μια γριά στο Sekiro: Shadows Die Billion Times

Αύριο πάλι.

Σήμερα όμως τη σάπισα

wbe6cl7.jpg

...με τη δεύτερη προσπάθεια.

Τελικά το μόνο που χρειαζόταν ήταν
-άπειρες προσπάθειες χθες, χτίσιμο muscle memory
-κουραστική μέρα σήμερα ώστε να μπω μέσα στο boss και να μη σκέφτομαι
- ???
-Profit

Πολύ ωραίο το Sekiro: Shadows Die Trillion Times, ε-κ-π-λ-η-κ-τ-ι-κ-ό σύστημα μάχης, όμως είναι και αδυσώπητο το άτιμο.
Θα δούμε πόσο μακριά θα φτάσω.
 
Last edited:

chek2fire

Mind-flayer
Joined
Dec 14, 2012
Messages
2,148
Μόλις τελείωσα το uncharted 4.,.
Απίστευτο game είναι από αυτά σαν της σειρές στο netflix παλιά που σε κολάγανε και της έβλεπες μονορούφι έτσι το τελείωσα. Είχα κολήσει και έπαιζα για ώρες συνεχόμενες.
Από τα καλύτερα action που έχω παιξει. Ειλικρινά όπως έγραψα δεν το περίμενα να ήταν ένας τόσο κορυφαίος καλοσκηνοθετημένος τίτλος. Είχα και αρνητική προδιάθεση όταν το άρχισα. Μια το 4 που μου κόλλαγε άσχημα, μετά η φώτο με αυτό τον μπαγλαμά απέξω μου έκανε για αμερικανι;ά μια και δεν είχα επαφή με τα προηγούμενα της σειράς.
Eιλικρινά σου ξυπνάει τον explorer της παιδικής σου ηλικίας με πειρατές κτλ. Ολα τα κλισέ αλλά πολύ καλά τοπθετημένα. Μακάρι να το φέρουν το game στο pc.
Eχει και απίστευτη μουσική

 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,261
@kara όντως το Halo 2 μου άρεσε αρκετά περισσότερο από το Halo CE, Καταλαβαίνω γιατί οι fans τσατίστηκαν με το cliffhanger στο τέλος αλλά το υπόλοιπο παιχνίδι κινείται με πολύ καλύτερο ρυθμό και δεν έχει γενικά τις κουραστικές "κοιλιές" του πρώτου. Πάμε τώρα για Halo 3!
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,706
Παιχνιδάρα! Αν μπαίνεις εντελώς στα τυφλά, ετοιμάσου για διαδοχικά μα εξπεκτέησονς (με την καλή έννοια) σε κάποια φάση...
 

mits@kos

Death Knight
Joined
Dec 8, 2012
Messages
2,942
Κάτι ψιλά πήραν τα αυτιά μου, κυρίως μίρλα για αυτό που λες. Πολύ ψήθηκα που εσύ γούσταρες.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,326
Το ξερω οτι σκασιλα σας.
αλλα εγω επενδυσα χρονο, ιδρωτα, απλωσα σατανικα σχεδια, μελετησα gaming μηχανισμους και θελω να μιλησω για αυτα τα πραγματα και οχι μονο να μιλησω αλλα και να σας δειξω εγω.
Cossacks Back to War - επιχειρηση peasant.
Αποστολη χιλιαδων, στην κυριολεξια, χωρικων στην πολη του εχθρου με σκοπο το overpopulation απο χωρικους.
Εμποδιο που περασα. Στησιμο των χωρικων περιμετρικα απο την πολη για να μην περνανε οι χωρικοι μου χωρις να αλληλοσκοτωνονται.
Ενας αλλος μηχανισμος ειναι οτι οταν φτανει σε καποιο οριο ο πληθυσμος, το παιχνιδι σκοτωνει random χωρικους και στρατο.
Οταν ο στρατος του εχθρου φτασει στο επιπεδο μια χουφτα, κρυβονται και μπαινουν σαν ασπιδα εκατονταδες χωρικοι.
Καποιους στρατιωτες καταφερνα και τους σκοτωνα, ειτε απο κολοφαρδια και καποιους απο μακρυα, με mortar. πολυ χρονοβορα διαδικασια.
Δυστηχως, μεσα στο πληθος των χιλιαδων, κρυβονται μερικοι στρατιωτες και ετσι οι χωρικοι αντιστεκονται. Δεν γινεται να εντοπιστουν.
Το μεγαλυτερο μακελειο χωρικων σε παιχνιδι του ειδους. το εψαξα και δεν βρηκα κατι παρομοιο.
Οποιος εχει καπου σφαγη τοσων χωρικων, να με ενημερωσει.
Η διαρκεια των 14 λεπτων του video δεν ειναι τυχαια. θελει ωρα για να σφαξεις χιλιαδες χωρικους.
Που και που το video τρωει καποια κοληματα και αυτο ωφειλεται στον πληθυσμο. Δεν μπορουσα να παω πανω απο τα πληθη επειδη το παιχνιδι εκλανε και με πεταγε στο desktop.

 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,925
Το ξερω οτι σκασιλα σας.
αλλα εγω επενδυσα χρονο, ιδρωτα, απλωσα σατανικα σχεδια, μελετησα gaming μηχανισμους και θελω να μιλησω για αυτα τα πραγματα και οχι μονο να μιλησω αλλα και να σας δειξω εγω.
Cossacks Back to War - επιχειρηση peasant.
Αποστολη χιλιαδων, στην κυριολεξια, χωρικων στην πολη του εχθρου με σκοπο το overpopulation απο χωρικους.
Εμποδιο που περασα. Στησιμο των χωρικων περιμετρικα απο την πολη για να μην περνανε οι χωρικοι μου χωρις να αλληλοσκοτωνονται.
Ενας αλλος μηχανισμος ειναι οτι οταν φτανει σε καποιο οριο ο πληθυσμος, το παιχνιδι σκοτωνει random χωρικους και στρατο.
Οταν ο στρατος του εχθρου φτασει στο επιπεδο μια χουφτα, κρυβονται και μπαινουν σαν ασπιδα εκατονταδες χωρικοι.
Καποιους στρατιωτες καταφερνα και τους σκοτωνα, ειτε απο κολοφαρδια και καποιους απο μακρυα, με mortar. πολυ χρονοβορα διαδικασια.
Δυστηχως, μεσα στο πληθος των χιλιαδων, κρυβονται μερικοι στρατιωτες και ετσι οι χωρικοι αντιστεκονται. Δεν γινεται να εντοπιστουν.
Το μεγαλυτερο μακελειο χωρικων σε παιχνιδι του ειδους. το εψαξα και δεν βρηκα κατι παρομοιο.
Οποιος εχει καπου σφαγη τοσων χωρικων, να με ενημερωσει.
Η διαρκεια των 14 λεπτων του video δεν ειναι τυχαια. θελει ωρα για να σφαξεις χιλιαδες χωρικους.
Που και που το video τρωει καποια κοληματα και αυτο ωφειλεται στον πληθυσμο. Δεν μπορουσα να παω πανω απο τα πληθη επειδη το παιχνιδι εκλανε και με πεταγε στο desktop.



Θα μπορούσες να γράψεις διατριβή...
 

chek2fire

Mind-flayer
Joined
Dec 14, 2012
Messages
2,148
έχω ξεκινήσει αυτό το καιρό και το returnal. Φοβερό game για τους λάτρεις του scifi είναι must play. Εχει και αυτό το τελείως σκοτεινό του Prometheus dark ξεπεσμένος alien κόσμος στυν το περιβάλλον συν το σενάριο του και έτσι όπως εξελίσεται. Ολα αυτά δένουν μαζι και με τους ήχους και μουσική που δημιουργούν μια τελείς απειλητική ατμόσφαιρα.
Είχα φοβηθεί το rogue χαρακτήρα του αλλά οι τύποι και εδώ έχουν κάνει φοβερή δουλειά. Οντος αν χάσεις σε γυρνάει πίσω αλλά ακόμα και αυτό έχει νόημα και μπορεί να το επιδιώκεις κιόλας χωρίς να θέλω να γράψω περισσότερα για το spoiler.
Στο pc συνεχίζω να παίζω την τριπλέτα της paradox με το heart of Iron να έχω πάρει την ψόφια Nέα Ζηλανδία αλλά νομίζω μια χαρά είναι γιατί δεν μπαίνεις στα βαθιά. Αυτό το game έχει το ποιο περίπλοκο σύστημα διαχείρισης από όλα της paradox μεγάλο χρόνο εκμάθησης, ακόμα το μαθαίνω δλδ δεν ξέρω τι κάνω :p Κατάφερα και να διοργανώσω και πραξικόπημα στην Ελλάδα από την Νέα Ζηλανδιά γιατί απλά μπορούσα :D
 

Chosen Undead

Death Knight
Joined
Jul 14, 2015
Messages
3,506
Θα δούμε πόσο μακριά θα φτάσω.
Καλή επιτυχία. Για την ακρίβεια καλά κουράγια. Σε Corrupted Monk/Guardian Ape παρέδωσα πνεύμα εγώ. Κάποια στιγμή πρέπει να βρω τα ψυχικά αποθέματα να το συνεχίσω
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,261
Εγώ μόλις διαπίστωσα ότι δεν έχει leveling system το Sekiro το έβγαλα αμέσως από την wishlist μου. Δεν έχω την υπομονή και το κουράγιο να μάθω απ' έξω τις κινήσεις των κακών.
 

shredder

Death Knight
Joined
Sep 17, 2013
Messages
4,393
Ξεκινησα το ninja gaiden. Ειναι παιχνιδαρα οπως ολοι ελεγαν. Με ποληλ δραση και αγρια σφαγη ετσι οπως πρεπει να ειναι ενα παιχνιδι με ninja σαν εμενα. Ομως η pc εκδοση ειναι σε αθλια κατασταση χωρις ρυθμισεις γραφικων και δεν υποστηριζει πληκτρολογιο και ποντικι. Τα γραφικα δεν βλεπονται ειναι οπως ηταν τα παιχνιδια του 2011 και ακομα πιο παλια! Αλλα ειναι παιχνιδαρα!
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,931
τελος το like a dragon. βεβαια μπαινω παιζω λιγο κανοντας lvling farm για να βγαλω το τελευταιο dungeon του παιχνιδιου.
επισης τελος και το metroid zero mission. παμε στο επομενο metroid και μεχρι να βγει το dread λογικα θα τα εχω τελειωσει ολα αν δεν κανω sidetrack με καποιο αλλο game.
 

chek2fire

Mind-flayer
Joined
Dec 14, 2012
Messages
2,148
returnal συνέχεια.
Πιστεύω αυτό το game θα το λατρέψουν όλοι οι οπαδοί των roque gameplay.
Είναι β;έβαια κατά πολύ και τι αντικείμανα θα σου τύχουν ώστε να μπορέσει να προχωήσεις αλλά τουλάχιστον τα πρώτα 5 run δεν ξέρεις που πατάς και που βρίσκεται. Απλα θα σου πεταχτεί ένα alien η μια πίστα να σε βαράνε από δέκα μεριές και φεύγεις με συνοπτικές διαδιικασίες.
Δεν είναι δύσκολο για το είδος του αλλά αν δεν βρεις κανένα όπλο αξιοπρεπές δεν έχεις και μεγάλη τύχη για τα ποιο δύσκολα alien.
To καλό είναι ότι μπορεις να εκμεταλευτείς το περιβάλλον για να αποφύγεις τα χτυπήματα τους,. πίστες που ενώ σε κάθε run αλλάζoυν σε αρκετές από αυτές απλά αλλάζει η σειρά και τις βρίσκεις ξανά με μερικές μικρές αλλάγές.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,268
Έβαλα και παίζω Shadow Warrior 2 γιατί ήθελα λίγο rip and tear, αλλά το νοιώθω πολύ dumbed down σε σχέση με το πρώτο. Ειδικά τα boss fights, χωρίς να αφήνω εκτός τους απλούς εχθρούς. Δεν υπάρχει tactic πλέον, απλά τα βαράς μέχρι να ψοφήσουν όλα... κρίμα.
Ο Lo Wang κουράζει, πριν ήταν geekokiller που πέταγε καμιά ανώριμη σαχλαμάρα, τώρα είναι σαν ηλίθιο 15χρονο που δεν το βουλώνει και πετάει την μια σαχλαμάρα μετά την άλλη σε τρελά bpm.
 

maladroid

Mind-flayer
Joined
Nov 27, 2012
Messages
1,947
Είπα να δοκιμάσω το Dinner With An Owl που πρότεινε ο Στέφανος (a.k.a. Κουνένας).

Ένα 20λεπτο σου παίρνει όλο κι όλο και ουσιαστικά έχει μόνο έναν (1) πολύ απλό γρίφο. Παρά τις ομοιότητες στην εμφάνιση, εμένα δεν μου θύμισε τόσο Michalski, αλλά μου έβγαλε κάτι απροσδιόριστα Καφκικό. Συμπαθητικό, αλλά δεν ένιωσα την ανάγκη να κεράσω Λαγκαβούλιν.

6/10 ουισκοπότηρα.
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
#JustSekiroThings

0wqopssus7671.jpg


Δεν κατάλαβα πως υπήρχε παζλ, ουπς.

Εγώ μόλις διαπίστωσα ότι δεν έχει leveling system το Sekiro το έβγαλα αμέσως από την wishlist μου. Δεν έχω την υπομονή και το κουράγιο να μάθω απ' έξω τις κινήσεις των κακών.

Έχει levelling system κανονικότατα. Απλώς δεν μπορείς να το κάνεις abuse όπως στα Dark Souls.
 
Top Bottom