What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Τι Παίζετε Αυτόν τον Καιρό - Part II

Hank

Mind-flayer
Sign me up! Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice Fighting stocism with stoicism
Joined
Jan 22, 2020
Messages
1,889
Εβαλα στο ταμπλετ το Civilization IV για να περνάει η ώρα και οριακά ξεχνάω να φάω…

Υπάρχει στο App Store?
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,563
Σε μια κρίση νοσταλγίας φόρτωσα ξανά μια γκοτιά από το 1996.

fff.png


Τρέχει αψεγάδιαστα μέσω ScummVM.

Είχα να το τσεκάρω κυριολεκτικά πάνω από 25ετία, και εκπλήσσομαι με το πόσο καλά στέκονται οι καλογραμμένοι διάλογοί του. Τα witticisms του Sherlock είναι σκέτη απόλαυση.
 

Thaxll'ssillyia

Φραγκολεβαντίνος μπιφτεκάς
Joined
Feb 11, 2021
Messages
2,000
Ενω ειχα πει στον εαυτο μου οτι θα παρω πεντε δεκα παιχνιδακια και θα εχω ενα streamlined 2023 χωρις να αποσπαται η προσοχη μου απο νεα ερεθισματα.

ΧΑ! Πριν αλεκτωρ λαλησει τρεις, ξανασκασα 25 ωριτσες στο KCD γιατι ετσι και καποιος σατανας με ενημερωσε οτι υπαρχει η σειρα steamworld. Ετσι, μολις τελειωσα το SteamWorld Dig (φοβερο 6,5 ωρο σφηνακι )...Τωρα με βλεπω ειτε για το 2, ειτε για το heist!
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,224
Υπάρχει στο App Store?
Βεβαίως. Μαζί με αρκετά ακόμη αγαπημένα πισοπαιχνιδα, το Πορτ των οποίων είναι καταπληκτικό.
Βέβαια τα περισσότερα ροκανίζουν την μπαταρία σαν τερμίτες σε ξύλινο τέμπλο εκκλησίας, αλλά και τι να κάνεις;

Αμφιταλαντευομαι ακόμη αν θα πάω σε gaming laptop ή σε steam deck για να λύσω τέτοια προβλήματα.
 

Stamatimenos

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
3,612
Πρέπει να βελτίωσαν την ΑΙ στο Risen, γιατί το exploit που χρησιμοποιούσα (sidestep-hit-sidestep-hit επειδή "έστριβαν" αργά τα ζώα και οι NPC) δε πιάνει πια. Επιτέλους είναι challenging το game, αλλιώς θα κατέληγε σε clownfest με εμένα να σκοτώνω ghouls από τα 3 level πάλι.
fetchimage.jpg
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,255
Πρέπει να βελτίωσαν την ΑΙ στο Risen, γιατί το exploit που χρησιμοποιούσα (sidestep-hit-sidestep-hit επειδή "έστριβαν" αργά τα ζώα και οι NPC) δε πιάνει πια. Επιτέλους είναι challenging το game, αλλιώς θα κατέληγε σε clownfest με εμένα να σκοτώνω ghouls από τα 3 level πάλι.
View attachment 4943

Αυτό ήταν το μόνο πράγμα που με έσωζε στην αρχή :(
 

Borracho

Ancient Red Dragon
Joined
Nov 26, 2012
Messages
12,516
Λοιπόν, ως μέγας PC Gaming Mast0r Race σνομπ καριέρας, δεν είχα ασχοληθεί ποτέ στη ζωή μου με Uncharted.

Τσίμπησα την πρόσφατη συλλογή που κυκλοφόρησε για PC, περισσότερο από χαιρεκακία και κόμπλεξ κατωτερότητας προς τους απανταχού 'ιν' κονσολάδες, που έκαμαν την ντελούξ ζωή όταν πάλευα να καβουρντίσω παστουρμά στο Γκόθικ 2. Το έβαλα δίχως την παραμικρή προσδοκία. Έπαθα την πλάκα της γεροντοζωής μου.

Πανέμορφη κινηματογραφική δράση, σενάριο φουλ ποπκόρν, όσο εύκολο πρέπει, δεν σ'αφήνει να βαρεθείς δευτερόλεπτο. Πραγματικά, είναι όλα όσα δεν κατόρθωσαν ποτέ να γίνουν όλα τα Τόμπ Ράηντερ (sic) μαζί. Και δεν έχει κράφτινγκ. Παιδιά, δεν έχει κράφτινγκ. Είναι υπέροχο. Λίγο παρκουράκι, λίγο πιστολίδι, κάνε καμιά καγκουριά εδώ, λύσε μισό ψευτογρίφο εκεί, ένα μικρό ποίημα. Μέχρι και εισαγωγή που το σκας από ορφανοτροφείο με καθολικές καλόγριες έχει δηλαδή. Τί άλλο μου θέτε;

Το Sackboy είναι θαρρώ το αρτιότερο, πλέον διασκεδαστικό 3D platformer που έχει δημιουργηθεί ποτέ. Χάρμα ιδέσθαι, απερίγραπτα διασκεδαστικό, πλούσιο σε περιεχόμενο, μπορείς να στήσεις μέχρι και τετραπλό όταν μεγαλώσουν αρκετά οι μικροί σου δαίμονες. Ιδανικό για να παίζουν ο μπαμπάς με τη μαμά και να ζαβλακώνονται και τα πιτσιρίκια από δίπλα. Απόλυτα προσβάσιμο και σε γιωτάδες καριέρας σαν και του λόγου μου. Ντούζ πουάν.

(Και για να σοβαρευτούμε λίγο, κατάφερα επιτέλους να ξεκινήσω το κατάμαυρο διαμάντι της Οδού των Καμμένων Σπιτιών, το Burnhouse Lane. Μόλις ξεκίνησα το δεύτερο κεφάλαιο, αλλά η αμετανόητα διεστραμμένη σεκάνς με τον κεμπαμπατζή και τα...φαγανά μωράκια του, είναι για σεμινάριο. Επιφυλάσσομαι μέχρι την ολοκλήρωσή του, αλλά σε τεχνικό και εικαστικό επίπεδο, μιλάμε άνετα για την σπουδαιότερη δουλειά του Michalski ως σήμερα.)
 
Last edited:

Thaxll'ssillyia

Φραγκολεβαντίνος μπιφτεκάς
Joined
Feb 11, 2021
Messages
2,000
Μέχρι και εισαγωγή που το σκας από ορφανοτροφείο με καθολικές καλόγριες έχει δηλαδή. Τί άλλο μου θέτε;
Αν σε αυτό το prologue δεν έχει μουσική αποκλειστικά από blues brothers, από μένα κόβεται!!!
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,500
προδοτη!
σε λιγο θ αρχισεις να μας γραφεις τι καλο ατομο που ειναι. και αδικημενο και πρωτοπορο και παρεξηγημενο βαθια απ το ελληνικο κοινο..
γι αυτο μεταναστευσε, γι αυτο πηγε και του φυτεψανε ολοκληρο θαμνο στην γκουμουτσα.

καλα που το θυμηθηκα, κατσε να κανω μια βολτα στο γιουτιου να δω πως εξελιχτηκε το πραμα.


εντιτ: οχι, δεν πηγε πολυ καλα αυτο, τελικα.
 
Last edited:

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,166
ΛΕΠΟΝ. Άνοιξα ένα προτζεκτ και ο ΚΕΡΑΤΑΣ έφτιαξε ένα pixel-art 2d κεημ με μουσική από σκαηριμ (κοπυ-πεηστ) και ΦΛΑΜΕΝΓΚΟ


10/10





(μιλά άτομο που φτιάχνει πράματα για τους "τρόφιμους" του ΟΚΑΝΑ)
 
Last edited:

shredder

Death Knight
Joined
Sep 17, 2013
Messages
4,393
Αν σε αυτό το prologue δεν έχει μουσική αποκλειστικά από blues brothers, από μένα κόβεται!!!
Ειχα παιξει πριν απο χρονια λιγο το 1 σε μια εκδηληση τεχνολογιας και θα παιξω το 4 τωρα που βγηκσε pc αλλα δεν το επαιξα ακομα γιατι βγηκε κοντα στα sonic frontiers και gotham knights. Το ποτε ακριβως δεν ξερω ακομα αλλα ελπιζω να το παιξω συντομα ! Σφαζω εξωγηινα ζομπι(dead space) και σε λιγες μερες βγαινει και το hogards legacy οποτε δεν γινοταν να το ξεκινησω και αυτο!
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,265
The Settlers Online σήμερα, για ένα μικρό διάλειμμα από Eador.

Το οποίο εδώ θέλω να πω την γκρίνια μου. Έχει πανέμορφα 2.5D γραφικά, που σε κάνουν να νιώθεις "έτσι τα θυμάμαι τα παλιά". Ουσιαστικά μιλάμε για HD γραφικά του χθές.
Γιατί να μην έκαναν ένα remaster τα παλιά τα settlers με τέτοια γραφικά και τα έκαναν 3D ας πούμε; Να τα assets έτοιμα από το 2010!
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,255
Εγώ πάλι όσο μεγαλώνω τόσο απομακρύνομαι από τα λεγόμενα cinematic games. Με κουράζουν οι εκτενείς cutscenes και το πολύ μπλα μπλα, θέλω gameplay.
 

Borracho

Ancient Red Dragon
Joined
Nov 26, 2012
Messages
12,516
H υπέροχα ειρωνική στιγμή όπου ο Αλέκυθος διατέινεται πως 'μεγαλώνει'.

Σε τρία-τέσσερα χρόνια, άνετα θα κουνάει το κεφάλι -με το μούσι ή χωρίς- πάνω κάτω παρέα με Σρέ, ενώ συζητάνε ποιός κατέσφαξε περισσότερα τέρατα με τον Υπερυπολογιστή του.

Press X To Feel Accomplished.
 

mits@kos

Death Knight
Joined
Dec 8, 2012
Messages
2,942
Δεν μου φάνηκαν ούτε πολλά, ούτε μακρόσυρτα τα cutscenes στα Uncharted. Παίζει και να είναι, δεν χρονομέτρησα τίποτα. Αλλά δένουν τέλεια με όλα, εξερεύνηση, action sequences, κυλάει νερό η εξέλιξη. Παιχνιδάρες όλα, κάποια περισσότερο από τα υπόλοιπα.
 
Top Bottom