What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Τηλεοπτικές σειρές της προκοπής

Spahar

Gelatinous Cube
Approval of the Admiral
Joined
Dec 25, 2012
Messages
56
Κυκλοφόρησε? Το είχα στο ραντάρ λόγω των συντελεστών του Always Sunny in Philadelphia που εργάζονται σε αυτό. Θα το τσεκάρω προσεχώς.

Και Abed από Community, δεν τον έχω δει σε άλλη σειρά/ταινία, έχω περιέργεια.
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
Είδα τα 2 πρώτα επ από το Mythic Quest. Έχουν πάρει ό,τι κλισέ είναι γνωστό για το industry και τα κάνανε σειρά με ενδιάμεσα αχρείαστα spot του For Honor. Ως κωμωδία αδιάφορη μέχρι στιγμής, δε γέλασα κάπου. Ελπίζω να φτιάξει.
 

Spahar

Gelatinous Cube
Approval of the Admiral
Joined
Dec 25, 2012
Messages
56
H κωμωδία του όντως δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο, παρόλα αυτά χτες κάναμε ένα binge watching τα 7 πρώτα επεισόδια. Το 5ο επεισόδιο είναι λες και ανήκει σε άλλη σειρά, τελείως διαφορετικό ύφος και μου άρεσε πολύ, σε σημείο που οριακά αξίζει να το δεις και μόνο του.
Οι εμβόλιμες σκηνές από τα παιχνίδια της Ubisoft είναι ότι να ΄ναι.
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
Το 5ο επεισόδιο είναι λες και ανήκει σε άλλη σειρά, τελείως διαφορετικό ύφος και μου άρεσε πολύ, σε σημείο που οριακά αξίζει να το δεις και μόνο του.
Θα συμφωνήσω, μακράν το καλύτερο της σειράς έως τώρα και αντιπροσωπευτικότερο ως προς τη gaming industry.
 

tinapeis

Mind-flayer
Joined
Nov 29, 2015
Messages
2,000
Μόλις τελείωσα και γω το 5ο επεισόδιο του Mythic Quest και ειμαι σε φαση...Wow! Άλλη τελείως σειρά! Τα προηγούμενα 4 ήταν σε φάση σεφερλοκωμωδία αλλά το 5ο το απόλαυσα. Πιστεύω οτι το βλέπεις άνετα μόνο του όπως είπαν και τα άλλα παιδιά
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,205


Αν σας αρεσουν τα σφηνακια επεισοδια...αυτο γαμει :)

απλά γαμάει; ρε με γύρισε πίσω στις εποχές animatrix, έλειπε η γυναίκα όταν βγήκε και το πήρα μονορούφι λιώσιμο, ενώ το Sonnies Edge το βλέπω μια φορά την εβδομάδα!
Ότι καλύτερο έχει βγάλει το Netflix μέχρι σήμερα.

in other news το Picard καλά το πάει, λίγο αργά ίσως, αλλά πολύ μου αρέσει αυτή η διαφορετική προσέγγιση με το ragtag team αλά Firefly και ότι δεν είναι άλλη μια φορά υπό την προστασία της Starfleet με το σκαφάκι του, το crew του και όλα του.
 

Bathory

Lich
Φασαίος Larianός Rocket League RQ Crew 1st Tournament Order of Alucard Foot Clan Inductee
Joined
Dec 5, 2012
Messages
7,025
Το 01x01 του Altered Carbon ενώ το βρήκα μούφα, το υπόλοιπο το βρήκα διασκεδαστικό και μου άρεσε. Πέρναγε ευχάριστα η ώρα.
Σήμερα βγαίνει και η 2η σεζόν, good timing.

Επίσης πολύ ευχάριστα είδα και το Ragnarok, αξιοπρόσεκτη Νορβηγική σειρά, 6 επεισοδιάκια.
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,669
βγηκαν καινουργια?
Όχι, έχω την αίσθηση ότι δεν έχουν πει καν για 2η σαιζόν μέχρι τώρα, Αρκετός κόσμος τη ζητάει πάντως.
 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,409
Μη με βάζεις να ψάχνω τώρα που βλέπω Baldur's Gate 3 livestream, αλλά είναι confirmed η Season 2 του Love, Death and Robots.

Edit: Α, και βγήκε σήμερα Altered Carbon S02, μαζί με νέο επεισόδιο Star Trek Picard. Άντε να δούμε τι θα πρωτοδώ απόψε.
 
Last edited:

razvedchiki

Death Knight
Joined
Dec 1, 2012
Messages
2,735
βγηκε το carbon η θα βγει?ειναι και η διαφορα ωρας με το αμερικα.
 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,409
Για αμέρικα δεν ξέρω, στις θάλασσες της Καραϊβικής πάντως αρμενίζει από το μεσημεράκι.
 

tinapeis

Mind-flayer
Joined
Nov 29, 2015
Messages
2,000
Ειδα το πρωτο επεισοδιο του Altered Carbon 2ης σαιζον καθως περιμενα το stream...καλουτσικο αλλα δε μου αρεσε η υποκριτικη του takeshi
 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,409
Εγώ είδα το πρώτο και μισό από το δεύτερο επεισόδιο Altered Carbon S02. Μέτριες εντυπώσεις μέχρι στιγμής, και κυρίως, ούτε μισό βυζάκι, τι altered carbon είναι αυτό, χειρότερο και από Baldur's Gate 3. Βραδιά απαγοητεύσεων η χτεσινή.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,525
Better Call Saul ισχυρά 2 πρώτα επεισόδια στη σεζόν, όπως ακριβώς τελείωσε η πρώτη.

Aυτό το "Dispatches from Elsewhere" που διαφημίζει το ABC, το είδε κανένας? Πρωταγωνιστεί ο Μάρσαλ από το HIMYM.
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,220
Βλέπω λίγο μάστερσεφ όταν έχω χρόνο. Μιλάμε για το απόλυτο ριάλιτι!
Περιμένω τώρα πότε θα βγούνε τα μαχαίρια, oh wait 😛
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,205
πραγματικά έχει καταντήσει γελοίο... μέχρι φέτος παρακολουθούσα και εγώ, φέτος λίγο είδα και ξέρασα από τα μάτια (εκτός από τον Φιλλιπινέζικο μουσακά ❤)
 
Top Bottom