What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Official Off-Topic Thread

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,166
Έχω σκοτώσει ένα τέτοιο στο Σκαηριμ. Κάποιος νεκρομανσερ θα έκανε τα δικά του

 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,265

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,323

Ενδιαφέρον εξέλιξη.



Ποια ειναι η ιστορια στο θεμα Πιτσος; και γιατι ο Γεωργιαδης...
Με ανάρτησή του στο twitter o υπουργός Ανάπτυξης και Επενδύσεων Άδωνις Γεωργιάδης δήλωσε σχετικά:

«Χθες αργά το απόγευμα ενημερώθηκα επισήμως από την εταιρία «Pyramis» ότι το μεγάλο βήμα για την επαναλειτουργία των εγκαταστάσεων της «Πίτσος» έγινε. Είμαι υπερήφανος που άλλη μια πρωτοβουλία μας πιάνει τόπο, για να δημιουργούν εκ νέου θέσεις εργασίας που χάθηκαν. Συνεχίζουμε!»

Ρωταω επειδη απο τις πρωτοβουλιες τους δεν εχουμε καλες μνημες.
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,166
Διάβασα "Ανάβουν φουλ οι μηχανές της Πι-ουτσας" σε συνδυασμό με το σχόλιο του ΝΙΤΡΟ "Ενδιαφέρον εξέλιξη"
Για μια στιγμή νόμιζα ότι βρισκόμουν στο -ντελα.com
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,265
Ποια ειναι η ιστορια στο θεμα Πιτσος; και γιατι ο Γεωργιαδης...


Ρωταω επειδη απο τις πρωτοβουλιες τους δεν εχουμε καλες μνημες.
Έκλεισε η πιτσαρία στην Ελλάδα και πήγε πλέον όλη η παραγωγή στην Τουρκία.
Από ότι φαίνεται η pyramis αποφάσισε να επενδύσει σε μονάδα παραγωγής αγοράζοντας ότι άφησε πίσω η πιτσος.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,323
Έκλεισε η πιτσαρία στην Ελλάδα και πήγε πλέον όλη η παραγωγή στην Τουρκία.
Από ότι φαίνεται η pyramis αποφάσισε να επενδύσει σε μονάδα παραγωγής αγοράζοντας ότι άφησε πίσω η πιτσος.

Η μεταφορα ειναι πολιτικη αποτυχια που τωρα την εμφανιζουν ως επιτυχια. δεν ρωταω, ειμαι σιγουρος.
Την πρωτοβουλια δεν καταλαβα, τους πηρε τηλεφωνο ο Γεωργιαδης και τους ειπε αγοραστε και αυτοι το εκαναν;
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,265
Η μεταφορα ειναι πολιτικη αποτυχια που τωρα την εμφανιζουν ως επιτυχια. δεν ρωταω, ειμαι σιγουρος.
Την πρωτοβουλια δεν καταλαβα, τους πηρε τηλεφωνο ο Γεωργιαδης και τους ειπε αγοραστε και αυτοι το εκαναν;
όχι μωρέ φαντάζεται πράγματα ο μλκς.

Η Pyramis κάνει βήματα γενικά τα τελευταία χρόνια και μάλλον βλέπει τώρα μια ευκαιρία με το κενό για "ελληνικές" οικιακές συσκευές. Έχει εντοιχιζόμενες άλλωστε αν και παραγωγής εξωτερικού. (ακριβώς η μονάδα που έκλεισε δηλαδή αν και δεν ξέρω τι διαφορά εξοπλισμού μπορεί να θέλει να φτιάξεις πχ μια ανεξάρτητη κουζίνα)
Τι καλύτερο από το να αγοράσει εξοπλισμό να κάνει και ένα RP κομμάτι ότι θα κάνει προσλήψεις από αυτούς που έδιωξε η πίτσος και να αφήσει τον βλάκα να τους κάνει τζάμπα διαφήμιση;

Εμένα θα με ενδιέφερε περισσότερο να δω αν αυτό θα οδηγήσει την εταιρία να φτιάχνει και αυτόνομες κουζίνες πλέον. Προσωπικά θα την στήριζα, όπως στήριξα τόσα χρόνια την πίτσος, μέχρι που μια μέρα αγόρασε μια φίλη και έγραφε made in Turkey... μπαναγαμηθειτε.
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,925

jimmy213

Death Knight
Joined
Nov 26, 2012
Messages
4,118
Έχετε υπόψη κάποιο πρόγραμμα χαρτών στο οποίο να μπορώ να εισάγω μια σειρά συντεταγμένων, και να μου βγάλει το σχήμα που αυτές δημιουργούν; Ιδανικά θα ήθελα να μπορώ να μετρήσω κι αποστάσεις/εμβαδό.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,265
Έχετε υπόψη κάποιο πρόγραμμα χαρτών στο οποίο να μπορώ να εισάγω μια σειρά συντεταγμένων, και να μου βγάλει το σχήμα που αυτές δημιουργούν; Ιδανικά θα ήθελα να μπορώ να μετρήσω κι αποστάσεις/εμβαδό.
κάτι δεν είχε βγει για το κτηματολόγιο;
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,224
Μπορείς να το κάνεις από την σελίδα του κτηματολογίου.


Είτε σχεδιάζοντας χειροκίνητα είτε με συντεταγμένες, απλώς θα πρέπει να τις μετατρέψεις στο δικό.σς σύστημα.

Υπάρχουν και ορισμένες εφαρμογές, αλλά δεν έχω εικόνα σχετικά με τα αποτελέσματά τους
 

bald_killer

Death Knight
Joined
Jul 26, 2014
Messages
3,844
Είχαμε τους βιγκαν με τους σπόρους Chia, τώρα έχουμε και αυτό.

Chia: Το νέο κρυπτονόμισμα που θα μπορούσε να εκτοξεύσει τις τιμές των σκληρών δίσκων

Πριν καν λανσαριστεί, το chia έχει καταλάβει περισσότερο από 1 exabyte αποθηκευτικού χώρου. Αυτό αντιστοιχεί σε περίπου 1 εκατομμύριο σκληρούς δίσκους χωρητικότητας 1 terabyte που βρίσκει κανείς στο μέσο PC.

Σύμφωνα με την South China Morning Post, οι τιμές σκληρών δίσκων στην Κίνα έχουν αρχίσει να ανεβαίνουν καθώς οι miners του chia συγκεντρώνουν αποθηκευτικό χώρο. Η τιμή των σκληρών δίκων χωρητικότητας 12 terabyte έχουν αυξηθεί κατά 59% από την ανακοίνωση του chia τον Φεβρουάριο ενώ οι πιο ποιοτικοί δίσκοι με χωρητικότητα άνω των 8 terabytes έχουν εξαντληθεί.
:giankos:
 
Last edited:

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,265
Είχαμε τους βιγκαν με τους σπόρους Chia, τώρα έχουμε και αυτό.

Chia: Το νέο κρυπτονόμισμα που θα μπορούσε να εκτοξεύσει τις τιμές των σκληρών δίσκων


:giankos:
αν δουλεύει με ότι δίσκους να 'ναι, έχω αρκετούς παλιούς μικρούς, να τα κουμπώσω όλα επάνω σε κανένα σύστημα να βγάλουμε κανά φράγκο :p
 
Top Bottom