What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Βλάκ Φράιντεϊ

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,167
Ναι.
 

Dark Archon

Mind-flayer
Joined
Dec 21, 2012
Messages
1,655
Δεν ξέρω γιατί αλλά μόνο στις LG τηλεοράσεις βρίσκω χρώματα στο πάνελ που να είναι ευχάριστα στο μάτι και όχι ξεπλυμένα με χλωρίνη.
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,706
image.png.840a65e64ec854d40b1f6f8404460865.png
 

maladroid

Mind-flayer
Joined
Nov 27, 2012
Messages
1,949
Κάνω ελαφρό hijack στην ερώτηση του Hellion για να ζητήσω κι εγώ γνώμες για 4Κ τηλεόραση. Ψάχνουμε με τον ΠΕ μια 55άρα μεταξύ 700-800 ευρώ το πολύ και έχουμε καταλήξει σε τούτες τις δύο (βάζω links από MediaMarkt Γερμανίας γιατί από εδώ θα την πάρουμε):



Επειδή δεν έχω και τρομερές γνώσεις πάνω στο θέμα, ποια από τις δύο προτείνετε; Θα χρησιμοποιηθεί κυρίως για ταινίες/σειρές, αλλά ίσως και περιστασιακό gaming, όταν επιτέλους ο θεός Gaben ευαρεστηθεί και μας στείλει το γκατζετάκι που μας έταξε.
Επίσης έχετε γενικά προτίμηση μεταξύ Samsung και LG (π.χ. ο Dark Archon ήδη πήρε θέση);
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,628
Έχουν διαφορετική τεχνολογία στο Panel που καταλήγει σε μεγαλύτερη κατανάλωση. Βλέποντας τις Samsung στη δουλειά και έχοντας μία LG, τείνω στις πρώτες. Έχω την εντύπωση ότι υπερθερμαίνονται λίγο λόγω του panel τους, αλλά έχουν damn crisp image.

Στα "μαύρα" η Sony πάντα θα νικάει βέβαια.
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,503
δεν ξερω τα συγκεκριμενα μοντελα, αλλά ειμαι πολυ ευχαριστημενος απ την 55αρα σαμσουνγκ που εχω εδω και 7 χρονια.


σε άλλα νεα, ξερω οτι ειστε γκατζετακηδες κι εχετε ολοι αιφών, αλλά αν υπαρχει καποιος (σαν εμενα) που θελει το κινητο μονο για τα απαραιτητα και καμμια φωτο αξιοπρεπή, νομιζω το παρακατω ειναι καλη ευκαιρια στα 80 €.

 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,167
Αλλαγή στο 90' κα το πήγαμε σε rtx 3070
 

ccwr

Mind-flayer
The Ultimate Sacrifice Never tell me the odds Hug the Snek PCMaster Veteran
Joined
Dec 19, 2012
Messages
2,228
Έχουν αρχίσει οι προσφορές σε ψηφιακά staff. Καλή εποχή να πάρει κάποιος VPN ή άλλη συνδρομητική υπηρεσία..
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,567
Γαμώτο, μίλησα με κάτι φίλους για τηλεοράσεις και μου κάνανε μια εσχωρή ή εισχωρή με το μικρόβιο OLED. Κοιτάζω πλέον αποκλειστικά OLED τηλεοράσεις αλλά η φθηνότερη φεύγει στα 700-800 ευρώ και μάλιστα κάτω από 50 ίντσες.

Πόσο πάνε τα νεφρά στη μαύρη, είπαμε.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,280
Γαμώτο, μίλησα με κάτι φίλους για τηλεοράσεις και μου κάνανε μια εσχωρή ή εισχωρή με το μικρόβιο OLED. Κοιτάζω πλέον αποκλειστικά OLED τηλεοράσεις αλλά η φθηνότερη φεύγει στα 700-800 ευρώ και μάλιστα κάτω από 50 ίντσες.

Πόσο πάνε τα νεφρά στη μαύρη, είπαμε.
 

Miden Agan

Mind-flayer
Joined
Dec 3, 2012
Messages
1,625
Ενα πράγμα μπήκα να δω, μια ηλεκτρική σκούπα κατ'απαίτηση του Π.Ε.

Πρώτο κλίκ, λιτεραλυ ΠΡΩΤΟ ΚΛΙΚ στις Βλακ φραιντει προσφορές του Πλαισίου.
Σκούπα απο 169 ευρώ μόλις 99!!!
Η σκούπα εδω και 6 μήνες στο σκρουτζ έχει μέγιστη τιμή 80 ευρώ...

Tσεκ μπακ στον Κωτσόβολο, αλλη σκούπα προσφορα και καλά απο 199,90 μόνο 99, έχει ενα χρόνο τιμή σκρουτζ 105 ευρώ...

Ρε ούστ!!!
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,280
παιδιά είπαμε μην το δένεται κόμπο με το skroutz, υπάρχουν ψιλά γράμματα στα σουπερ φθηνά και κάποια δεν είνια καν διαθέσιμα στην χαμηλότερη τιμή
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,224
ΤΙ γίνεταιο, όλοι σκούπες ψάχνουν; :p Εγώ πάντως ως σωστός φραγκοφονιάς/γερολαδάς αποφάσια να μείνω με το σάρωμα από τα σπάρτα και να πάρω ηλεκτρική/ρομποτική/διαστημική όταν μετακομίσω σε κάτι μεγαλύτερο από το στούντιο που μένω τώρα.


Έχουν αρχίσει οι προσφορές σε ψηφιακά staff. Καλή εποχή να πάρει κάποιος VPN ή άλλη συνδρομητική υπηρεσία..
Έψαχνα παρεάκι γιατί σε κάτι τέτοια ομαδικά τσιμπάς συνδρομή σε τιμή χώμα, αλλά δεν ψήθηκε κανείς. Μήπως να το οργανώσουμε διαφορουμικά;
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,167
Τίμια τιμή
 

ccwr

Mind-flayer
The Ultimate Sacrifice Never tell me the odds Hug the Snek PCMaster Veteran
Joined
Dec 19, 2012
Messages
2,228
Έψαχνα παρεάκι γιατί σε κάτι τέτοια ομαδικά τσιμπάς συνδρομή σε τιμή χώμα, αλλά δεν ψήθηκε κανείς. Μήπως να το οργανώσουμε διαφορουμικά;

Αν θες γίνε πιο συγκεκριμένος να οργανωθούμε, γιατί όχι.

Προσωπικά, το Bitwarden μου έχει μείνει που το σκέφτομαι ακόμα για συνδρομή. Δεν είμαι σίγουρος αν συμφέρει να κάνουμε κάτι ομαδικά. Θα το κοιτάξω και θα επανέλθω.

Edit: autocorrect typoz
 
Last edited:

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,929
Ρομποσκούπες και κουραφέξαλα! Πιάστε ωρέ το σκουπόξυλο! Νιώστε λίγο άντρες επιτέλους!!!111!!!
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,167
Ρομποσκούπες και κουραφέξαλα! Πιάστε ωρέ το σκουπόξυλο! Νιώστε λίγο άντρες επιτέλους!!!111!!!
Αυτά έλεγε και ένας παππούς 95 ετών.... Μια μέρα καθάριζε την βεράντα του, σκόνταψε, το κοντάρι τον κάρφωσε στα οπίσθια και πέθανε. Οπότε προσοχή με τα σκουπόξυλα! Δεν είστε και η ΜπαμπαΓιαγκα.
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,929
Αυτά έλεγε και ένας παππούς 95 ετών.... Μια μέρα καθάριζε την βεράντα του, σκόνταψε, το κοντάρι τον κάρφωσε στα οπίσθια και πέθανε. Οπότε προσοχή με τα σκουπόξυλα! Δεν είστε και η ΜπαμπαΓιαγκα.

Αυτό είναι θάνατος από πέσιμο. Απλώς βρέθηκε το κοντάρι στην πορεία της πτώσης. :Ρ
 

Chris2756

Blackguard
Joined
Nov 17, 2020
Messages
1,308
Mα, ετσι κι αλλιως, οι διαφορες, περιοδοι εκπτωσεων, δεν εγιναν με σκοπο, την ελαφρυνση του πορτοφολιου του καταναλωτη, αλλα για να διωξουν το οποιο στοκ, κατι που δεν ειναι πλαον στην μοδα κτλ κτλ τα μαγαζια. Απλα εχει περασει στο μυαλο μας οτι πρεπει να ψωνισουμε κατι, στις εκπτωσεις για να γλυτωσουμε χρηματα. Δεν λεω οχι, αλλα εαν και εφ' οσον. Θελει ψαξιμο, για να μην κλαιγομαστε μετα, οτι μας πιασανε τον απαυτο μας.
 
Top Bottom