What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Witcher 3 : The Wild Hunt

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,931
θα πήρα την άλλη :p
πες μου ποιο quest είναι να πάω να το τσεκάρω
στο night of the long fangs εχεις στο τελος 2 επιλογες. η μια επιλογη ειναι
να σωσεις την Syanna
και ξεκινας το beyond hill and dale απο οπου ειναι και η pic.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,269
έχω την εντύπωση ότι τις έσωσα και τις 2 στο τέλος, αλλά έχω κάποιο κενό μνήμης μάλλον. Θα τσεκάρω αν έχω κανά save.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,269
μην την έδωσα στην ψύχρα την γκόμενα; δε θυμάμαι, αλήθεια.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,269
Είδα τα endings και θυμήθηκα, το καλό ending είχα, απλά δεν θυμάμαι καθόλου αυτό το μέρος του quest με τον πύργο. Υπάρχει τρόπος να μπει κάποιος ξανά σε αυτή την διάσταση;
 

The Nameless One

Mind-flayer
Joined
Jun 16, 2015
Messages
1,813
Ναι, ΝΑ ΞΑΠΑΙΞΕΙ ΤΟΝ ΓΟΥΙΤΣΟΡΑ ΜΕ ΤΟΝ ΔΕΟΝΤΑ ΣΕΒΑΣΜΟ! Θυμάμαι εκείνα τα ποστς και θέλω να πιάσω το ουίσκι.
Εγώ περιμένω την μέρα που δεν θα είμαι σίγουρος εάν το έχω παίξει. Τότε θα έχει έρθει η ώρα για νέο playthrough!
(Πέρα από την πλάκα, ξαναπαίζω τώρα dragon age 1 και είναι σαν να το παίζω πρώτη φορά :) )
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,327
Τα πραγματα ειναι απλα ανωνυμε. Παιζεις μεχρι να νοιωσεις ενα καψιμο στον λαιμο σου, μια πιεση στα ματια σου.
Ειναι η στιγμη που συνειδητοποιεις οτι δεν επαιρνες αναπνοη.
Ετσι γινεται το gaming με το Witcher.
 

Stamatimenos

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
3,612
Α, είχα ξεχάσει να το αναφέρω όταν έπαιζα.
Συμμετέχει σε ένα questάκι αξιοπρεπούς διάρκειας, δεν είναι ότι απλά τον βάλανε εκεί και "γεια σας".
 

maladroid

Mind-flayer
Joined
Nov 27, 2012
Messages
1,947
Μόλις έβγαλαν hotfix, το οποίο υποτίθεται διορθώνει τα τεράστια frame drops που προκάλεσε το 4.01. Ελπίζουμε σύντομα σε εντυπώσεις από τους τολμηρούς και το Digital Foundry.

 

Getta Robo

Gelatinous Cube
Approval of the Admiral
Joined
Nov 21, 2022
Messages
164
Δεν βρηκα αντιστοιχο θεμα η καταχωρηση, πιστευω να ειναι το καταλληλο θεμα εδω.

Ποια οπλα, αντικειμενα, και λοιπα παρελκομενα πιστευετε πως αξιζουν να μεταφερθουν απο τα δυο προηγουμενα παιχνιδια στο τριτο μερος;
Ειτε απο χρησιμοτητα ειτε για ποζερια, δεν εχει σημασια.

Ο συγκεκριμενος μηχανισμος αν και υπαρχει απο παλια, περισσοτερα απο 9000 μπραβο τους οπου τον υλοποιησαν σε ολα τα παιχνιδια και τοσο καλα, ανεκαθεν εβρισκα βλακωδες στα παιχνιδια με συνεχεια ο χαρακτηρας να αποφασιζε να ξεφορτωνοταν τα οπλα και τις πανοπλιες απο τις προηγουμενες περιπετειες του, ευτυχως τα Witcher κανανε και εδω την διαφορα.
 

razvedchiki

Death Knight
Joined
Dec 1, 2012
Messages
2,740
να ξεκινας με αυτα?
το σπαθι που σου δινει η κυρα της λιμνης στο 1 το βρισκεις παλι απο την κυρα στο blood and wine.
περισοτερο θα με ενδιεφερε οι επιλογες που εκανες στα διαφορα quests να μεταφερονται απο παιχνιδι σε παιχνιδι.
 

Stamatimenos

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
3,612
Νομίζω το κάνει ήδη αυτό με τις επιλογές, αν και δε μου έτυχε να τα παίξω ποτέ back-2-back για να το επιβεβαιώσω, αλλά ξέρω ότι αν π.χ. δε σκοτώσεις στο 2 τον Letho τον ξανασυναντάς στο 3.
Τώρα για το gear, ε δε πολυσυμφωνώ γενικά με το mechanic αυτό, του να αλλάζει σπαθιά και πανοπλίες κάθε τρεις και λίγο. O Geralt είναι, και έχει συγκεκριμένα σπαθιά και ντύσιμο. Ναι ΟΚ και εγώ στο 3 τον έντυσα με "γάτα" γιατί βόλευε στο build μου, αλλά δε θα με πείραζε αν στο κομμάτι του gear το 2 και 3 έμοιαζαν περισσότερο με το 1ο γκέμι, που έπαιρνες πολύ λίγα και μετρημένα upgrades.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,269
Ναι η αλήθεια είναι ότι η όλη φάση με το gear έχει αρχίσει να γίνεται λίγο υπερβολικό, ή τουλάχιστον εμένα έχει αρχίσει να με ενοχλεί.
Σαφώς παλιότερα δεν με ένοιαζε και πολύ που άλλαζα τα items κάθε τρεις και λίγο αλλά καθώς μεγαλώνω και μπαίνω περισσότερο στα μονοπάτια του fantasy και στα βιβλία γύρω μου, ε... κάπως φαίνεται παράξενο να αλλάζουν σαν τα βρακιά gear, χάνει την μοναδικότητά του.
 

razvedchiki

Death Knight
Joined
Dec 1, 2012
Messages
2,740
στο 1 γουιετσερ το itemization ειναι πολυ καλυτερο, οι αναβαθμισεις των armor/οπλων ειναι λιγες και μετρημενες αλλα τις νιωθεις αμεσα.
 

The Nameless One

Mind-flayer
Joined
Jun 16, 2015
Messages
1,813
Ναι η αλήθεια είναι ότι η όλη φάση με το gear έχει αρχίσει να γίνεται λίγο υπερβολικό, ή τουλάχιστον εμένα έχει αρχίσει να με ενοχλεί.
Σαφώς παλιότερα δεν με ένοιαζε και πολύ που άλλαζα τα items κάθε τρεις και λίγο αλλά καθώς μεγαλώνω και μπαίνω περισσότερο στα μονοπάτια του fantasy και στα βιβλία γύρω μου, ε... κάπως φαίνεται παράξενο να αλλάζουν σαν τα βρακιά gear, χάνει την μοναδικότητά του.
Σε μπορατσιστα αλλά συμφωνώ μαζί σου
 

Stamatimenos

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
3,612
Ένας ακόμα λόγος που μου αρέσουν τα Gothic. Ο μέγιστος αριθμός armors που μπορείς να πάρεις σε ένα single playthrough είναι 14 και αυτό υπό πολύ συγκεκριμένες συνθήκες και συγκεκριμένο path. (τα 2 παντελόνια και η φούστα στο πρώτο chapter, τα 3 set Rogue, 3 Mercenary, 2 Water Mage, Minecrawler plate, Ore armor και Necromancer robes)
 

Getta Robo

Gelatinous Cube
Approval of the Admiral
Joined
Nov 21, 2022
Messages
164
να ξεκινας με αυτα?
το σπαθι που σου δινει η κυρα της λιμνης στο 1 το βρισκεις παλι απο την κυρα στο blood and wine.
περισοτερο θα με ενδιεφερε οι επιλογες που εκανες στα διαφορα quests να μεταφερονται απο παιχνιδι σε παιχνιδι.
Να τα εχεις μεταφερει απο τα δυο πρωτα παιχνιδια στο τριτο, σωστα. Πχ το Raven Armor μου ηρθε κατευθειαν στο μυαλο, φυσικα υπαρχουν πολυ περισσοτερα.
Δεν εχω κοιταξει το μεταφερεται απο επιλογες πχ αποστολων στο τριτο παιχνιδι, καλη ιδεα να το κοιταξω περαιτερω.
Νομίζω το κάνει ήδη αυτό με τις επιλογές, αν και δε μου έτυχε να τα παίξω ποτέ back-2-back για να το επιβεβαιώσω, αλλά ξέρω ότι αν π.χ. δε σκοτώσεις στο 2 τον Letho τον ξανασυναντάς στο 3.
Τώρα για το gear, ε δε πολυσυμφωνώ γενικά με το mechanic αυτό, του να αλλάζει σπαθιά και πανοπλίες κάθε τρεις και λίγο. O Geralt είναι, και έχει συγκεκριμένα σπαθιά και ντύσιμο. Ναι ΟΚ και εγώ στο 3 τον έντυσα με "γάτα" γιατί βόλευε στο build μου, αλλά δε θα με πείραζε αν στο κομμάτι του gear το 2 και 3 έμοιαζαν περισσότερο με το 1ο γκέμι, που έπαιρνες πολύ λίγα και μετρημένα upgrades.
Καταλαβαινω τι θες να πεις και σεβαστο, ωστοσο εδω μιλαμε για παιχνιδι και οχι για βιβλιο η σειρα, οποτε αφου εχουμε την επιλογη να τροποποιησουμε περιστατικα και αντικειμενα, γιατι οχι;
Ας πουμε πχ οτι εχεις ενα χαρακτηρα σε ενα φανταστικο κοσμο οπως του Witcher. Θα ελεγες ας πουμε "ας κρατησω αυτο το παλιο σπαθι επειδη το εχω απο τα παλια και δεν εχω καμια ιδιαιτερη συνδεση μαζι του, αντι να παρω εκεινο το επικο απο το δρακοσαυρο που εσφαξα" ;
 
Top Bottom