What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Witcher TV Series

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,632


Τείναιπαλι αυτό το Blood Origin.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,632


Ασχολίαστο το casting της Philippa Eilhart.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,412
Αυτή μια χαρά φαίνεται, ο Dijkstra δεν μου κάθεται με τίποτα.
btw τι θα γίνει επιτέλους με την δεύτερη σεζόν; Τώρα κάνουν casting? Είπαμε άργησε αλλά τι στο...
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,776

Το να μην έχουν διαβάσει τα βιβλία οι συντελεστές δίνει πιθανότητα 1.05. Και πολύ λέω.

Ασχολίαστο το casting της Philippa Eilhart.
Κάτσε να δεις της Fringilla...
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,232
Season 3 με Regis;
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,467
Τελικα, μετα απο τοσα επεισοδια, εσεις, που την παρακολουθειτε, θα μας πειτε εαν η σειρα αξιζει τον κοπο να της δωσουμε πολυτιμα λεπτα απο την ζωη μας;
Για την ωρα, το μονο που εχω καταλαβει ειναι οτι ειμαστε τυχεροι που ο Geriatric δεν ειναι γυναικειος ρολος και οτι το soundtrack ταιριαζει σε gangsta ταινια.
Το καπελο που δεν χωραει στο κεφαλι μου, οσο και αν το τραβαω προς τα κατω, ειναι η Triss απο την Τζαμαικα που δεν περασε ουτε τον πρωτο γυρο διαγωνισμου ομορφιας λεπρων.
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,232
Τελικα, μετα απο τοσα επεισοδια, εσεις, που την παρακολουθειτε, θα μας πειτε εαν η σειρα αξιζει τον κοπο να της δωσουμε πολυτιμα λεπτα απο την ζωη μας;
Ναι.
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,651
Τελικα, μετα απο τοσα επεισοδια, εσεις, που την παρακολουθειτε, θα μας πειτε εαν η σειρα αξιζει τον κοπο να της δωσουμε πολυτιμα λεπτα απο την ζωη μας;
Ναι.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,467
Λίγο ακόμη και θα πέσει skip. Ευτυχώς που ο Καβιλ είναι γυμνασμενος γιατί θα πρέπει να κουβαλήσει ολόκληρη την σειρά μόνος του
Αυτη η εντυπωση παιζει στο μυαλο μου.

Το ξεκινησα το θεμα και αν εξαιρεσω μερικα facepalm πχ o μαυρος ξωτικος που μαλλον ηρθε μεταγραφη απο αλλο lore, Τον Geralt που τα ματια του ειναι λες και επαθε ηπατιτιδα απο καποιον υπονομο που εκρυβε καποιο zeugl. Δεν θεωρω οτι εχασα τον χρονο μου.
Το χρωματικο cast, ειναι γνωστο θεμα και δεν θα επεκταθω πολυ. Αυτο που θα πω ειναι οτι δεν υπαρχει λογος να κανουν τετοια πραγματα. Οποιος θελει να το παρακολουθησει δεν θα χαλαστει επειδη δεν υπαρχει ο χρωματικος του κωδικας στην σειρα ομως οποιος εχει παιξει θα ξινισει. Προσωπικα με ενοχλησε (οπως και τα σπαθια που τα κουβαλαει στην θηκη της κιθαρας) γιατι ουτε το παιχνιδι μπορει να ακολουθησε πιστα τα βιβλια αλλα οχι και ετσι.
Εχω δει μολις 3 επεισοδια και ειναι πολυ νωρις για να κραξω αφου ακομα προσθετει τους βασικους χαρακτηρες ομως μεχρι τωρα κυλαει ωραια. Σε φασεις ειναι σαν να επεσε καφες στην μονταζιερα και να εδωσαν περισσοτερο βαρος στο ονομα της σειρας παρα στην ιδια την σειρα αλλα θα το παω μεχρι το τελος. Πιστευω οτι εχει να δωσει πραγματα.
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
@lelos kounelos
Θα πρότεινα να αράξεις στον καναπέ με ποπκόρν και να τη δεις, δεν αξίζει κατ εμε να κάτσεις πλάνο πλάνο να βρεις διαφορές/ομοιότητες. Την παραγωγή θα τη χαρ/ζα Ζήνα σε Witcher setting. Αν λεγόταν αλλιώς πιθανότατα να την είχα παρατήσει, τίποτα το ιδιαίτερο δεν έχει εκτός του Cavill.

Υποτίθεται η σειρά βασίζεται περισσότερο στα βιβλία και όχι στα games. Διάβασα το 1ο βιβλίο αφού είδα τη σειρά, δεν την εκτίμησα περισσότερο ούτε λιγότερο.

Edit Όταν έχεις γνωρίσει τη Yennefer των games, δύσκολα συνέρχεσαι από αυτό
jhdo6wg3jl641.jpg
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,467
Ωραια ολα αυτα αλλα οταν ρωτησα για την σειρα επινες καφε, καπου μακρυα και ονειρεμενα. Σε συγχωρω.
Δεν καθομαι να αναλυσω το καθε καρε. Δεν νομιζω οτι χρειαζεται να μιλαμε για αναλυσεις αφου εχουμε πραγματα οπως η εμφανιση της Triss.
Το ξερω οτι η σειρα βασιζεται περισσοτερο στα βιβλια και ειναι ενας απο τους λογους που ειπα να την ξεκινησω. Επειδη δεν ετυχε να πεσει στα χερια μου καποιο απο τα βιβλια, απλα εκανα μια αναζητηση για τις διαφορες των χαρακτηρων μεταξυ βιβλιων και παιχνιδιου. Η εμφανιση της Yen δεν ηταν εκπληξη.
Σοβαρα, η εμφανιση της Yen ως κουασιμοδας, μου αρεσε. Δεν τραβηξαν την εμφανιση της στα ακρα.


Την παραγωγή θα τη χαρ/ζα Ζήνα σε Witcher setting.
Αυτην την εντυπωση ειχα πριν το ξεκινησω και το ολο σκηνικο οταν μαζι με τον "βαρδο" συναντησαν τα elf, ηταν λες και τα δανειστηκαν απο το υπογειο που αποθηκευσαν τα σκηνικα της Ζηνας και του Ηρακλη. Το φτηνο της παραγωγης φανηκε και απο την μαχη με τους ηλιανθρωπους. Ειναι απο τα σημεια που με εβαλαν σε σοβαρες σκεψεις για την ποιοτητα.
Επειδη εδωσαν μεγαλυτερο βαρος στις δολοπλοκιες απο τα τσιν/τσιν/γκασπ θεωρησα οτι τα πραγματα ισως να ειναι διαφορετικα.
Με εβαλες σε σκεψεις, ισως και να μην το τελειωσω το πρωτο season.
Μπορω να φαω ποπ κορν και χωρις εικονα.
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
Ωραια ολα αυτα αλλα οταν ρωτησα για την σειρα επινες καφε, καπου μακρυα και ονειρεμενα. Σε συγχωρω.
Την έχω γράψει την αποψή μου στις προηγούμενες σελίδες όταν έβλεπα τη σειρά. Θα βρεις κι τις γνώμες των υπολοίπων εκεί.

Με εβαλες σε σκεψεις, ισως και να μην το τελειωσω το πρωτο season.
Μπορω να φαω ποπ κορν και χωρις εικονα.

Μικρή σειρά είναι. Στο τέλος δένουν κάποια πράγματα περισσότερο. Δεν ξέρω πως θα πάει 2η σαιζόν και προβληματίζομαι να την προτείνω σε κάποιον (ακόμα κι αν είναι πωρωμένος με το setting).
 
Top Bottom