What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

New year resolutions (Gaming Edition)

Το Morningstar άνετα καταχωρείται στα "σφηνάκια".

Το In Cold Blood κατά τη γνώμη μου δεν παίζεται πλέον.

manofsorrows

Hobgoblin Captain
To Ιn Cold Blood το χω κουτάτο από τότε που κυκλοφόρησε και το χω αφήσει 2 φορές στην αρχή του. Το χω βάλει στόχο να το δω τουλάχιστον, έστω και με το walkthrough δίπλα, αν χρειαστεί για να το πάω γρήγορα. Δεν περιμένω να είναι καλό, αλλά για το γαμώτο που το πήρα full price πριν 20 και βάλε χρόνια, χρωστάω να το παίξω. Κι από περιέργεια να δω τι έκανε η Revolution προσπαθώντας να αλλάξει ρότα στα adventures και τα να φρεσκάρει κατά της δική της οπτική,αφού έβλεπε ότι δεν τραβάνε όσο λίγο παλαιότερα.

To Μorningstar ξέρω ότι είναι πολύ μικρό, αλλά το έχω εκεί γιατί θέλω διακαώς να το παίξω, ως λάτρης των FMV.

Σε αυτή την περίπτωση θα απογοητευτείς τα μάλλα, μιας και δεν έχει FMV ούτε για δείγμα. Τι σου έδωσε αυτή την εντύπωση;

manofsorrows

Hobgoblin Captain
Λες να μπερδεύτηκα με άλλο παιχνίδι;;; Είχα την εντύπωση ότι αυτό και το Tesla Εffect ήταν τα μόνα FMV που βγήκαν την περασμένη δεκαετία. Mε ποιο άλλο να μπερδεύτηκα τότε; Anyway...το setting είναι άκρως ικανοποιητικό για να το δω και πάλι.

Κι αναρωτιόμουν κιόλας πως στο καλό ειναι FMV με μόνο 500ΜΒ μέγεθος; Τόσο σίγουρος ήμουν, που το προσπέρασα κι αυτό σαν να μην τρέχει τίποτα...:p

Δεν είναι τόσο άσχημα τα πράγματα, τα τελευταία χρόνια βγήκαν κάμποσα FMV, όπως The Bunker, Contradiction, Late Shift, She Sees Red, The Shapeshifting Detective, The Infectious Madness of Doctor Dekker, The 13th Doll, πιθανόν να μετράει και το Her Story. Μια αναζήτηση με FMV tag στο Steam θα σε πείσει :).

Adhan

Horror addict
Staff member
@manofsorrows Αν και το Metro 2033 είναι πολύ καλό, θα πρότεινα να το πας στα side quests και να φέρεις main το Stalker.

maladroid

Mind-flayer
@manofsorrows Ρε συ μπας και το μπέρδεψες με αυτό εδώ;
Δυστυχώς δεν το βρίσκω ούτε στο Steam ούτε στο GOG. Πάντως, το συγκεκριμένο review μου είχε κάνει τόση εντύπωση που απευθείας μπήκε και στη δική μου λίστα με τα "απαραίτητα" FMV για ένα μεγάλο διάστημα, ώσπου με έπνιξε το backlog και δεν ξανασχολήθηκα :confused:

manofsorrows

Hobgoblin Captain
Δεν είναι τόσο άσχημα τα πράγματα, τα τελευταία χρόνια βγήκαν κάμποσα FMV, όπως The Bunker, Contradiction, Late Shift, She Sees Red, The Shapeshifting Detective, The Infectious Madness of Doctor Dekker, The 13th Doll, πιθανόν να μετράει και το Her Story. Μια αναζήτηση με FMV tag στο Steam θα σε πείσει :).

Τα ξέρω αυτά, αλλά τα περισσότερα που λες είναι ουσιαστικά μόνο video. Εμένα μου αρέσουν σε στυλ Beast Within και Τex Murphy.

@manofsorrows Ρε συ μπας και το μπέρδεψες με αυτό εδώ;
Δυστυχώς δεν το βρίσκω ούτε στο Steam ούτε στο GOG. Πάντως, το συγκεκριμένο review μου είχε κάνει τόση εντύπωση που απευθείας μπήκε και στη δική μου λίστα με τα "απαραίτητα" FMV για ένα μεγάλο διάστημα, ώσπου με έπνιξε το backlog και δεν ξανασχολήθηκα :confused:

Πωωωω ναι!!! Το Darkstar είχα στο νου μου και μπερδεύτηκα! Και τώρα με αυτά που διάβασα, γίνεται το gaming Ηoly Grail μου! Εντάξει πρόσφατα βρήκα το Frankenstein: Through The Eyes Of The Monster που το κυνηγούσα 26 χρόνια, κάπως θα βρεθεί κι αυτό.

συνηθως δεν γραφω σε τετοια θρεντς, γιατι οπως ελεγε και ο Θεος Αλ στο ντεντγουντ: "Announcing your plans is a good way to hear god laugh."
ωστοσο δεν θα κατεβει τελικα αποψε ο γιαννης στο ματς με τους ραπτορς οπότε μου εδωκε χρονο για βραδινη φορουμογραφή.

λοιπον, το 22 ισως να παιξω:
-AC βλαχάρα, (εχω ακομα πολυ προσφατο το όντυσυ και δεν λεει),
-archolos σιγουρα, αν αντεξω τα γραφικα,
-λεω να ολοκληρωσω το ελεξ που επαιξα 1/3 και το παρατησα (λογικα και φυσιολογικα μολις τελειωσε το "φανταζυ" κομματι του, αλλά θα το παλεψω) γιατι ερχεται και το 2 οσονουπω
-με αφορμη το αικο'ς τσόις, θα ξαναπερασω ενα χερι το μπλειντς οφ δε σογκούν
-ισως δωκω μια ευκαιρια στα σπελφορς, που ειδα κατι ρετροβιντεο και μ αρεζανε, κι εχουνε και σχετικα βατο/ελαφρυ rts κομματι
-το wolcen, μετα απο 2-3 ακομα πατσηζ

ευχομαι να βγουν το 22 (δεν το βλεπω, αλλά θα θελα πολυ):
-άλαλοθ
-το ρημαστερ του γκοθικ1
-weird west
-καποιο νεο κλικικλικι (αχιλεας λετζεντς αντόλντ, ή επιτελους να βγει απο ea το last epoch (ειναι στο 0.8.4))
-το ρημαστε του παντορα νταιρεκτιβ, ασφαλως

και οπως ΠΑΝΤΑ τα μονα σιγουρα, τα γκέιμινγκ πιλαρς οφ μαι ητερνιτυ που δεν φευγουν απ τον δισκο ΠΟΤΕΣ:
-ταιταν κουεστ (πρωτη φορα ωλ δε γουέι μεχρι και το λετζεντερι, για να δω το νεο dlc, ηδη εχω ξεκινησει...)
-γκριμ ντων
-και λαστ μπατνοτληστ fm17.

Admiral

Kraken
Staff member
Εγώ θα προσπαθήσω να καθαρίσω σιγά-σιγά ορισμένα games που έχουν καθίσει καιρό στο backlog. Metro Exodus, Fallout 4, Doom 2016, Prey, Elex κλπ.

Chris2756

Blackguard
Eκτος του lotro, που παιζω τα expantions, οταν βγαινουν στο shop και τα αγοραζω με LP, τερματισα 2 φορες τα Witcher και Inquisition. Η 3η προσπαθεια εχει μεινει στη μεση.
Ελπιζω να καταφερω να αγορασω κανενα χειριστηριο της προκοπης, για να παιξω Whitcher 2-3 και καποια Tomp Raider, που εχω και καθονται. Με ποντικι πληκτολογιο δεν τα καταφερνω.Μακρυνος στοχος το BG3, αλλα 60Ε δεν δινω με τιποτα. Ελπιζω να πεση η τιμη του, καποια στιγμη, πριν ψωφισω και να το παρω. Αν ειταν σε κουτι, δεν το συζητω, μεχρι κι 100 του τα χαλαλιζα.

vlad

Gelatinous Cube
Θέλω να πιστεύω οτι μες το έτος θα καταφέρω να τελειώσω τα:
- Solasta Crown of the Magister, το οποίο μου αρέσει αρκετά και λόγω της φύσης του παίζω μερικά σφηνάκια που και που
- Control, που δεν με ενθουσίασε όσο το Alan Wake ή το Quantum Break αλλά έχω ξεπεράσει τη μέση του παιχνιδιού
- Forza Horizon 5, παιχνίδαρος που το μόνο που με χαλάει είναι το open world του, προτιμώ κατά πολύ τη σειρά Forza Motorsport
- Uncharted 1 στον rpcs3

Ευελπιστώ να ξεκινήσω τα:
- Yooka-Laylee and the Impossible Lair
- Pathfinder Kingmaker
- Ότι άλλο μου κάνει κλικ από το τεράστιο baklog

Αυτά στο pc...

maximum armor

Umber Hulk
Από χθες το απόγευμα με αποφάσισαν αποφάσισα να τερματίσω τα του backlog παιχνίδια πριν αγοράσω οτιδήποτε άλλο. Οπότε το Drakensang που είχα πάρει αρχές Ιουλίου, και το τερμάτισα, θα είναι το τελευταίο που αγόρασα για καιρό.
Δεν είναι πολλά, μόνο 40, αλλά όσο και να πεις θέλουν το χρόνο τους. Το καλό είναι ότι μόνο 3 είναι τα κάπως μεγαλύτερης διάρκειας (Hellpoint, Homeworld: Emergence, Pathologic), όλα τα άλλα είναι actions και adventures. Δεν έχω RPG.
Ελπίζω συνολικά μέχρι το Πάσχα...

Top Bottom