What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Περί γυμναστικής.

bald_killer

Death Knight
Joined
Jul 26, 2014
Messages
3,851
Πόσες έλξεις στο μονόζυγο βγάζετε αλήθεια; (Όχι τύπου CrossFit/σπαρταραω σα το ψάρι να ανέβω)
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,929
Πόσες έλξεις στο μονόζυγο βγάζετε αλήθεια; (Όχι τύπου CrossFit/σπαρταραω σα το ψάρι να ανέβω)

0 (μηδέν), πράγμα ανεπίτρεπτο με τόσα χλμ που έχω ρίξει στο Ντιβύζο και στους Αγριότοπους!!!
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,224
2-4 αναλόγως την μέρα

Κάπτεν, μπορείς να τα ντύσεις χελωνονιντζάκια και να πάτε να βρείτε τον Σρέντερ!
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,567
Ράντομ ποστ ενθουσιασμού.


Πάρε λάστιχα διαφορετικής τάσης (ανάλογα το χρώμα) και θα κάνεις αρκετή δουλειά στο σπίτι με αυτά.


ΤΑ ΕΛΕΓΕ Ο ΣΟΦΟΣ εν έτει 2015...





... και τα είπε και ο Σταλόνε φέτω...





...τα έλεγε και ο Λούτσα Πρότζεκτ... κάποτε.

ΛΑΣΤΙΧΑ. Σπουδαία εφεύρεση. Πήρα κάποια μικρομεσαίας αντίστασης και έχω αρχίσει εδώ και 2 βδομάδες να κουτσοκάνω ασκήσεις στο σπίτι. Υπερφθηνά επίσης, 5-10 ευρώ, για να κάνεις ασκήσεις που κανονικά θα απαιτούσαν εξοπλισμό ή βάρη αξίας 100 ευρώ ξερω'γω.

Κυρίως έχω πάθει πλάκα με τις επιλογές που σου προσφέρουν. Εκτός του ότι μπορείς να κάνεις ασκήσεις που γυμνάζουν όλο το σώμα, για πρώτη φορά στα χρονικά μπορώ και τροποποιώ το πρόγραμμα έτσι ώστε να μη βαριέμαι με τις ίδιες ασκήσεις, και αυτό βοηθάει στο να κρατάς ένα σταθερό πρόγραμμα εκγύμνασης και να μην το παρατάς.

Λάστιχα και πάλι λάστιχα. Δεν χρειάζονται καν αλυσίδες για τα χιόνια.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,327
Εχω ξεκινησει ημι-σοβαρες προσπαθειες να σταματησω το καπνισμα. 4-5 τσιγαρα την ημερα, για μενα, ειναι σαν να το εκοψα.
Εκοψα και τους καφεδες, γιατι η προσπαθεια να κοψεις το καπνισμα ενω πινεις καφε, ειναι σαν να λες θα βαλω μεσα μονο το κεφαλακι.
Αφου ξεκινησα με αυτα τα τεραστια, για μενα βηματα, ειπα να ξεκινησω και λιγο μονοζυγο γιατι για πρωτη φορα στην ζωη μου, η κοιλια μου αρχιζει να πεταγεται περισσοτερο απο το στηθος μου.
Παμε ρε κουνελε δυνατα και μια και δυο και τρειιιιιιιιιςςςςςςςς αστο να παει στο διαολο, τα παρατησα, δεν εχω λογο να βαλω τον εαυτο μου σε τοση ταλαιπωρια μαζεμενη. καποτε εκανα 20 για να τεντωθω και τωρα παραλιγο να τεντωθω στο πατωμα με απνοια.
ενοιωσα σαν μπαλονι γεματο νερο, ολα τα σωθικα μου τσουλησαν προς τα κατω.
Ισως του χρονου επειδη η Δευτερα θα ερθει πολυ γρηγορα.
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,628
Υπερφθηνά επίσης, 5-10 ευρώ, για να κάνεις ασκήσεις που κανονικά θα απαιτούσαν εξοπλισμό ή βάρη αξίας 100 ευρώ ξερω'γω.
Αν ήσουν και σωστός μερακλής σαν κι εμάς, δεν θα χρειαζόταν καν τα 5-10 ευρώ. Λίγη πωρπόνηση μερικά χρόνια πριν και θα το είχες έτοιμο πάνω σου ανά πάσα στιγμή.
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,167
Πρέπει να πάω να πετάξω τα σκουπίδια και να πάρω Hemo
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,224
Το καλό είναι ότι αν έχεις το απαραίτητο μεράκι, μπορείς πάντα να φτιάξεις το λάστιχο των ονείρων σου. Απλώς όσο μεγαλώνεις θα μεγαλώνει και το όριο διαρροής του και άρα θα πρέπει να ασκείς παλινδρομικο εφελκυστικο φορτίο, δεν ξέρω καν αν υφίσταται κάτι τέτοιο, για περισσότερη ώρα. Doable

Αφού άνοιξε ο χορός, με έπιασε η παλαβομαρα να κατέβω σε αγώνα τριάθλου. Ενώ το κάθε ένα αγώνισμα από μόνο του βγαίνει, ο συνδυασμός των τριών είναι λίγο χειρότερος από το να προσπαθείς να παίξεις Skyrim ενώ περπατάς στον κόσμο του προς αναζήτηση σοβαρού side quest που να μην βιάζει το lore, να μην είναι τέρμα γραμμικό και να μην είναι χαμαλοδουλεια για τα δεδομένα ενός dragonborn
 

maximum armor

Umber Hulk
Joined
Jun 14, 2019
Messages
825
ειπα να ξεκινησω και λιγο μονοζυγο
Καλά κι εσύ μετά από τόσο καιρό αγυμνασίας, μ' αυτό βρήκες να ξεκινήσεις;!! Κάνε 10 κάμψεις για πρώτη φορά! Μονόζυγο κάνεις όταν είσαι έτοιμος φτιαγμένος. Εγώ που γυμνάζομαι κάθε μέρα (διαφορετική μυική ομάδα), στο μονόζυγο ακόμα βάζω τα πόδια σε καρέκλα...
για πρωτη φορα στην ζωη μου, η κοιλια μου αρχιζει να πεταγεται περισσοτερο απο το στηθος μου.
Αν ισχύει αυτό, τότε καλά είσαι! Δεν χρειάζεσαι τίποτα!
 

Hank

Mind-flayer
Sign me up! Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice Fighting stocism with stoicism
Joined
Jan 22, 2020
Messages
1,889
@Hellion που βρίσκεις ασκήσεις με λάστιχο;
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,628
Για όσους δεν κατάλαβαν μιλάμε για το

 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,567
@Hellion που βρίσκεις ασκήσεις με λάστιχο;

Youtube τα πάντα, τα τελευταία 2-3 χρόνια που έγιναν "της μόδας" τα λάστιχα έχει γεμίσει ο τόπος με ασκήσεις. Γράψε "Resistance Band Exercise" συν το μέρος του σώματος που θες να γυμνάσεις ("Chest, Legs, Biceps, Abs, οτιδήποτε"), βάλε και κάνα "Beginners" ή "Advanced" μπροστά αν ψάχνεις αρχάρια ή εξεζητημένα πράγματα, και θα βγουν άπειρες επιλογές.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,327
Καλά κι εσύ μετά από τόσο καιρό αγυμνασίας, μ' αυτό βρήκες να ξεκινήσεις;!
Απο τοτε που εκανα αποδρασεις απο την κουνια, τα χερια μου εχουν μια ευκολια να σηκωνουν το σωμα μου και δεν ειναι σωμα απο πηλο.
Δεν ξερω ποσο αφυσικο ειναι αλλα οι καμψεις, οχι οι κοιλιακοι, μου ανακατευουν το στομαχι. θα φταιει η αποτομη εναλλαγη του υψομετρου.
Γιατι ρε μαν η αντρικη εγκυμοσυνη ειναι οτι καλυτερο;
 

Chris2756

Blackguard
Joined
Nov 17, 2020
Messages
1,308
Αφηστε λαστοιχα, ελλατηρια και παρτε Bullworker
 
Top Bottom